1 zł
2 600 000 zł

JASKIERSKI Zbigniew (1928-1969)

Abstrakcja, 1968

tusz, gwasz, papier; 42 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: JASKIER 68

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pejzaż z Persji II (1967)

sygn. dat. p.d.
gwasz, papier
50x70 cm

Klepsydra, 1967

tempera, papier; 64,2 x 33 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: Z. JASKIERSKI;
na odwrocie nalepka: Zbigniew Jaskierski 1967 / Tyt. Klepsydra tempera

Kompozycja, 1959 r.

gwasz, papier, 24 × 34,5 cm
sygn. i dat. na odwrocie: Zb/Zb. Jaskierski/
1959

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Ostrza, 1966 r.

olej/płótno, 120 x 99 cm
sygnowany l.d.: 'Z. JASKIERSKI'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Z. JASKIERSKI | "OSTRZA" 1966 | 100/120 cm'

akwarela, gwasz/papier, 48,5 x 69 cm (w świetle passe-partout)

Abstrakcja

tusz, gwasz, papier; 42 x 29,5cm
sygn.p.d.: JASKIER 68

Dwie osoby przy kolacji, 1954 r.

olej/płótno, 23,5 x 40 cm
sygnowany l.d.: 'JASKIER'
na odwrociu, na blejtramie papierowa nalepka z życiorysem autora oraz opisem pracy

Ostrza, 1966

olej, płótno; 119,5 x 99 cm;
na odwrocie napisy autorskie: Z. JASKIERSKI / "OSTRZA" 1966 / 100/120 cm.

Egipt, 1967 r.

tusz/papier, 21 x 29,5 cm
datowany i opisany p.d.: 'Egipt | 1967'

Rymanów, 1965 r.

tusz/papier, 35,5 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany wzdłuż lewej krawędzi: 'Z. Jaskierski | Rymanów 1965'
na odwrociu opisany: 'własność: Danuta Wróblewska | redakcja PROJEKT'

Pejzaż, 1963 r.

akwarela, tusz/papier, 37,5 x 67 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Z. JASKIERSKI | 1963'

Kompozycja, 1968 r.

tusz/papier, 69 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'Z.JASKIERSKI'
na odwrociu opisany: 'Własność: Danuta Wróblewska | redakcja PROJEKT' oraz 'Z. Jaskierski | tusz | 50/68 | 1968'

Pegaz, 1963

technika mieszana, papier naklejony na karton;
20 x 20,5 cm (wymiar arkusza); 22,7 x 22,5 cm (wymiar kartonu);
sygn. p. d. w kompozycji: JASKIER

Abstrakcja niebieska, 1967

gwasz, tektura, 48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Zb JASKIERSKI / 1967

Kompozycja abstrakcyjna, 1961 r.

akwarela, tusz/papier, 53 x 78 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Zb. Jaskierski | 1961'

Bez tytułu, 1961

olej, płótno; 52 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. JASKIERSKI / 61; na odwrocie na płótnie napis:
JASKIER oraz na blejtramie: 18 (w kółku) oraz data: 1962

akwarela, technika mieszana/papier, 47,5 x 87 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Zb. Jaskierski | 1961`

Kompozycja, 1959 r.

gwasz/papier, 24 x 35 cm
sygnowany i datowany na odwrociu
sygnowany i datowany na odwrociu: `Zb. Jaskierski | 1959`

sygnowany i datowany u dołu: `Zb. Jaskierski | 1961`

Tusz lawowany, papier, 49,2 x 34 cm,
sygn. p.d.: 1965 Jaskierski

Kompozycja, 1967 r.

tusz, akwarela/papier, 33,5 x 31 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `Z. JASKIERSKI | 67`

Estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Bez tytułu, 1961

olej, płótno,
52 x 70 cm;
sygn. p.d.: Z. JASKIERSKI / 61;
na odwrocie na płótnie napis: JASKIER oraz na blejtramie: 18 (w kółku) oraz data: 1962

Pejzaż z Jugosławi

sygn. l.d.
akwarela, ołówek, papier
24x34.5

Bez tytułu, 1961

olej, płótno,
52 x 70 cm;

Kompozycja abstrakcyjna

gwasz, tektura, 48,5 x 68,5 cm;
sygn. p. d.: Z. JASKIERSKI

RZEKA I, 1962

Akwarela, tusz, papier; 50 x 72 cm
Na odwrocie nalepka CBWA.

Pejzaż wiejski

Akwarela, papier
23 x 40 cm
Niesygn.

Pejzaż tatrzański

niesygnowany
ołówek
22.7x40 (w świetle passe-partout)

Kompozycja (1968)

sygn. dat. p.d., gwasz, papier, 42x30 (w świetle passe-partout)

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, 1967

Akwarela, tusz, gwasz, tektura; 48,5 x 68,5 cm
Sygnowany p. d.: Z. JASKIERSKI |1967
Na odwrocie prostokątna kartka z tekstem pisanym na maszynie:
Zbigniew Jaskierski ur. 21.1928 r. we Lwowie | Zginął tragicznie w katastr. lot. pod Babią Górą | 2. IV. 1969 r. obraz nin. przedst. jasna gwiaździsta | bardzo kolorystyczna, sygn. potwierdzona przez | kustosza m. Warszawa, 1967 r. Encyklopedia z 1974 r. | tom II str. 339. Ze zbiorów Stanisława Rodziewicza | w Zakopanem Nr kt. 97 Wym. 495x695. cent. | Tektura akwarela tusz

Kompozycja czerwona

pastel, papier,
29,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)

Kompozycja zielona

pastel, papier,
27 x 18,5 cm (w świetle passe-partout)

Kompozycja czerwona

pastel, papier,

Kompozycja zielona

pastel, papier,

Góral z owieczką na tle bacówki

nie sygnowany
akwarela, tempera, papier
29x30

Pejzaż z Persji II (1967)

sygnowany, datowany p.d.
akwarela, tusz, papier
50x70

Abstrakcja (1966)

sygnowany, datowany na odwrociu (dedykacja)
olej, płótno
55.5x46

Pejzaż, 1964

olej, płótno,
240 x 154 cm
sygn. p.d.: Z. JASKIERSKI. | 1964., na odwr. p.g.: Z. JASKIERSKI | WARSZAWA | "PEJZAŻ" | 1964 | 154/240 cm, tamże po prawej nalepka CBWA Zachęta z danymi o obrazie i dopiskiem: Instytut Teatralny

Lasek Buloński

niesygnowany
olej tektura
24.8x36.5

liczba obiektów: 40