1 zł
2 600 000 zł

HUNDERTWASSER Friedensreich (Wiedeń 1928 - Auckland 2000)

Friedensreich regentak

grafika, offset z folią wtłaczaną, papier;
84 x 60 cm (wymiar arkusza);
drukowany opis przy lewej i prawej krawędzi jak również u dołu z datą kompozycji 1983, nakładem: 3 000 szt. oraz numerem plakatu: 831

cena wywoławcza: Wykup abonament

Aerobic church

offset, płótno, 118 x 116 cm;
sygn. p. d.: Variation after 822 AEROBIC CHURCH / HUNDERTWASSER, Copyright 1983 by Gruener Janura AG (...)

Good Morning City

grafika, offset z folią wtłaczana, papier, 138,5 x 60,5 cm

Patera

czworoboczna ręcznie modelowana, dekorowana labiryntowo biegnącym spiralnym wzorem;
porcelana z lekko matową glazurą,
wym. 37 x 37 cm; wys. 6,5 cm;
na spodzie czarno glazurowana sygn.: HUNDERTWASSER 1983, 857 SPIRALENTAL 737/2000 oraz znak firmy Rosenthal; numer modelu: 857
Niemcy, wytwórnia Rosenthal

Aerobic church

offset, płótno, 118 x 116 cm;

offset z folią wtłaczana, papier,
84 x 64 cm;.
u dołu na czarnej bordiurze drukowany napis, m. in.: nr 831, wydanie Artcurial ,1983,
edycja 3000 egzemplarzy

Aerobic church

offset, płótno,
118 x 116 cm;

Jardin Publique, 1977-78

offset barwny, papier,
50.2 x 37.8 cm (w świetle passe-partout)
sygn. z matrycy p.d. do góry nogami i w odbiciu lustrzanym: 179 [?] Hundertwasser © | JARDIN PUBLIQUE | RIO NEGRO | AMAZONAS | 7.9.77. | HAHNSAGE [?] | AUSTRIA | FEB.78

CHIŃCZYK W TROPIKACH, 1987

offset barwny, papier,
71 x 51 wymiary w świetle passe-partout,
wymiary z ramą: 104 x 84 cm
śr.d. podwójna metryczka (wydrukowana w lustrzanym odbiciu) z sygnaturą, datą 1987 i numerem katalogowym 788, przy d. kraw. śr. znak: KUNSTHAUS, na odwrocie na certyfikacie opis techniczny wykonania

Tropenchinese (Tropical Chinese)

offset z folią wtłaczaną, papier, 84 x 59 cm

offset z folią wtłaczana, papier, 84 x 64 cm;.
u dołu na czarnej bordiurze drukowany napis, m. in.: nr 831, wydanie Artcurial ,1983, edycja 3000 egzemplarzy

Good Morning City

grafika, offset z folią wtłaczana, papier
138,5 x 60,5 cm

edycja 3000 egzemplarzy

Aerobic church

offset, płótno
118 x 116 cm;

offset z folią wtłaczana, papier
84 x 64 cm;.
edycja 3000 egzemplarzy

Hommage a van Gogh

84 x 59 cm

Green Power

grafika, offset z folią wtłaczaną, papier, 84 x 59,5 cm

Antipode King

offset z folią wtłaczaną, papier
84 x 59,5 cm

Good Morning City

138,5 x 60,5 cm

offset z folią wtłaczaną, papier, 84 x 64 cm

HOMMAGE A VAN GOGH, 1998

offset barwny, papier
68 x 51.3 cm
napis z płyty l.d.: KUNST | HAUS | WIEN sygn. z płyty p.d.: 981 (w kółku) PICAUDIERE (?) | ŠWIEN 1998 | Hundertwasser
na odwrocie oprawy napis czerwonym flamastrem śr.g.: Offsetlithografie. - Hundertwasser, czarnym flamastrem l.d.: Hundertwasser | "Hommage a van Gogh" | 1998 | Werks Verz Nr. 981

Bay of Islands 1975

serigrafia barwna, papier, 63 x 51,5 cm; (w świetle passe-partout);
sygn. śr. d. na płycie: 755 1975 / (c) Hundertwasser / BAY OF ISLANDS, na odwrocie napis: Hundertwasser / Insel der verlosenen Wźnsche / 1975 w.v.t. 755

W hołdzie Schröder-Sonnensternowi 1972

litografia barwna, 3676/4200, papier, 86 x 64,5 cm; sygn. na kamieniu, śr. d.

LASS SIE LEBEN, 1972-1973

litografia, papier,
napis z płyty śr.d.: LASS SIE LEBEN, p.d. napis wydrukowany w lustrzanym odbiciu: 717 [w kółku] 1972-73 | Hundertwasser; w dolnej części passe-partout wycięte okienko odsłaniające napis flamastrem: 0524 [c.d. druk:] / 2.500 Hundertwasser . Na odwr. oprawy napis czerwonym flamastrem p.g.: Offsetlithographie | Hundertwasser | Werk. 717, czarnym flamastrem l.d.: Hundertwasser | "Haus für Bäume und auch für Menschen | Offsetlitho in 7 Farben + Folienprägung in Gold und Blau | WVZ Nr. 717 | [fragm. zamalowany na czarno] + nummeriert - weltweite Auflage 2500 | - Nr. 0524 24.5 x 37.5 cm

Wenn du uber die felder gehst.., ok. 1970

litografia, papier,
80 x 70.5 cm
nadruk z płyty g.: HUNDERTWASSER
Na odwr. oprawy napis flamastrem niebieskim l.g.: Hundertwasser | offsetlithographie, czarnym l.d.: Hundertwasser | "Wenn Du über die Felder gehst..." | Werks Verz Nr. 685

Hommage á Schröder-Sonnenstern

sygn. śr.d.
litografia barwna metal
86x64.5

GREEN POWER (DETAIL), 1972

Each raindrop is a kiss from heaven
litografia offsetowa barwna, papier, 84,5 x 59 cm (w świetle passe-partout)

Skrzyżowanie ulic (Strassenkreuzung)

litografia, papier,
50.5 x 65.6 cm
sygnatura z płyty p.d. w lustrzanym odbiciu: f.Đ 86 WIEN niżej w ramce: Hundertwasser ? 875 | IC8 F VIENNA
Na odwrocie oprawy napis kredką: Hundertwasser | "Strassenkreuzung | 1987 | Werks Verz Nr. 875

KRÓL ANTYPODÓW (KÖNIG DER ANTIPODEN), 1991

litografia, papier,
37.2 x 27.8 cm
sygnowana z płyty l.d.: 928 ? Hundertwasser / ... [nieczyt.] 1979-1989-1991 | PARIS RUE GALANDE | ROY DES ANTIPODES, napis na odwr. oprawy l.d.: Hundertwasser | "König der Antipoden? | Paris 1991

Chińczyk z tropików

offset, collage, metal, papier,
82.5 x 66.5 cm
W kilku miejscach napisy autorskie, niektóre w lustrzanym odbiciu, m.in. u dołu : 887 (w owalnej ramce) hundertwasser | TROPENCHINESE | MAHE SEYHELLES 1983 | HAHN SÄGE 1987 Na odwrocie oprawy odręczne napisy: - u góry: Offsethlithografie | Hundertwasser; u dołu: Hundertwasser | "Tropenchinese" | Werks Verz Nr. | 1987 MARIOLLA & ANIA TEXT

Barbakan Castle in Poland

mieszana,
27.2 x 38.7 cm
sygnowana (wycięcie w passe-partout) p.d.: 4.432 / 5.000 hundertwasser na plecach l.d.: Hundertwasser | "Barbakan - Caslle in Poland" | Offsetlitho, (im Auflage | nummeriert

Blue Blues

mieszana,
61.2 x 50.4 cm
sygnowana na odwr. oprawy flamastrem czerwonym śr.g.: Offsetlithografie. - Hundertwasser, czarnym l.d.: Hundertwasser / "Blue Blues" - Negative Version- / Werks Verz. Nr 944

Domy w śniegu

mieszana,
88.3 x 69.8 cm
Na plecach sygnatura l.g.Ofesetlithografi (sic!) / werk.Hundertwasser l.d.Hundertwasser / "Häuser im Schnee

Barbakan - Burg in Polen

litografia, papier,
Sygnowany (wycięcie w passe-partout) p.d.4.429/5.000 Hundertwasser na plecach napis czerwonym flamastrem d.HUNDERTWASSER. / "BARBAKAN" - Burg in Polen. / Offsetlithografie mit gold und Silber / lith. Anflage 4429/5000 / sign.
27.3 x 39.2 cm

Chińczyk z Tropików

mieszana,
66 x 51 cm
W kilku miejscach napisy autorskie, niektóre w lustrzanym odbiciu; m.in. u dołu: 887 (w owalnej ramce) hundertwasser | TROPENCHINESE | MAHE SEYHELLES 1983 | HAHN SÄGE 1987 Na odwrocie oprawy napisy odręczne: Hundertwasser- |offsetlithografie.; poniżej: "Tropenchinese" | Werks. Verz Nr. 887 | 1983

liczba obiektów: 36