1 zł
2 600 000 zł

KUNZ Włodzimierz (1926 - 2002)

Pejzaż letni

olej, płótno; 81 x 99,5 cm; sygn. p. d.: WŁ. KUNZ;
na odwrocie stempel wywozowy z numerem poniżej.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Antibes Mały ogród

Technika mieszana, płótno, 61 x 69 cm,
sygn. p.d.: W. Kunz 1980.

Z cyklu "Morze Śródziemne", 2000

olej, technika mieszana/płótno, 81 x 100 cm
sygn. p.d.: "WŁ.KUNZ"

Portret z jesieni, 1996 r.

olej/collage/płótno, 70 x 72 cm, oprawiony, sygnowany p.d: 'WŁ.KUNZ' sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WŁ.KUNZ | PORTRET Z JESIENI | 96'

Morze Śródziemne, 1966

litografia barwna/papier, 50 x 64 cm
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: Epreuve d’artiste/ Morze Śródziemne 66/Wł. Kunz

olej, pastel olejny, ołówek, papier; 40 x 32 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d. "WŁ. KUNZ"

Pejzaż - szkic do obrazu

olej, collage, płótno, 49,8 x 72,5 cm,
sygn. p.d. Wł Kunz, na odwrocie: Wł Kunz szkic do obrazu 94.

*droit de suite

MARTWA NATURA

Collage, płótno, 52 x 64 cm,
sygn. p.d.: Wł. Kunz.

Martwa natura

collage, 66 x 86 cm,
sygn.l.d.: Wł. Kunz

MARTWA NATURA

Olej, płótno, 55,5 x 55,5 cm,
sygn. p.d.: Wł. Kunz.

Viola d'amore, 1971 r.

litografia barwna/papier 46,2 x 43,5 cm (zadruk)
opisany u dołu ołówkiem: 'epr. d'art "Viola d'amore" 71 Włodzimierz Kunz'

na odwrociu opisany ołówkiem: 'WŁODZIMIERZ KUNZ | KRAKÓW | LITOGRAFIA | "VIOLA D' AMORE"

Śniadanie w Anibes

olej, kolaż, płótno, 65 × 81 cm
sygn. p.d.: WłKUNZ (wyryte)
opisany na odwrocie: Wł.KUNZ/ŚNIADANIE/W ANIBES 90"

Raj, 1968 r.

litografia barwna/papier, 60 x 70 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'litografia - epr. d. art 68 "Raj" Włodzimierz Kunz'

Motyl, 1968 r.

litografia/papier, 49,5 x 60,5 cm (zadruk), 58,5 x 71,5 cm (arkusz)
sygnowana, datowana i opisana u dołu ołówkiem: `litografia - epr. d`art. "motyl" 68 Włodzimierz Kunz`

Ikona XVI, 1974

litografia, odbitka autorska, 75,5 x 52 cm,
sygn. oł. p.d.: Włodzimierz Kunz; oł. l.d.: epr.d`artist "Ikona XVI" litogr. Odręczna inskrypcja ołówkiem z fragmentem wiersza Jerzego Harasymowicza.
Na odwrocie autorski opis oł. l.g.: Włodzimierz Kunz / Kraków / "Ikona XVI" / litografia 1974 / Nr. leg. ZPAP: 2900; p.g. oł.: D II /410 / 74 / EBBB.

TEMAT ANTYCZNY

Olej, płótno, 72x90 cm,
sygn. p.d.: Wł. Kunz oraz na odwrocie: Wł. Kunz "Temat antyczny" 1988

PODWÓJNY PORTRET

Olej, płótno, 72x90 cm,
sygn. p.d. Wł. Kunz oraz na odwrocie: Wł. Kunz "Podwójny portret".

BEZ TYTUŁU

Akryl, pastel, papier, 40 x 32 cm,
sygn p.d.: Wł. Kunz

Walencja - stół weselny, lata 70.

Olej, collage, płótno; wym.: 55 x 55 cm; sygn. p.d.: W. Kunz. Opis autorski na odwrocie.

Ptaki, 1958

Monotypia;
wym.: 39 x 50 cm;
sygn. p.d.: W. Kunz, l.d. datowanie.

Dom na plaży - z cyklu Morze Śródziemne

olej, collage/płótno, dyptyk 65 x 100 cm (całość), 65 x 50 (część)
sygnowany p.d.: `WŁ.KUNZ`
opisany na odwrociu: `WŁ KUNZ | Z CYKLU: MORZE ŚR | "DOM NA PLAŻY"`

Martwa natura

technika mieszana na płótnie,
73 x 92 cm,
sygn. p.d.: Wł. Kunz

Lato II

technika mieszana na płótnie,
73 x 92 cm,
sygn. p.d.: Wł. Kunz

Morze Śródziemne. Pejzaż w czerwieni A

akryl na płótnie,
73 x 92 cm,
sygn. p.d.: Wł. Kunz

Morze Śródziemne II

technika mieszana na płótnie,
75 x 94 cm,
sygn. p.d.: Wł. Kunz

Lato II

Technika mieszana, płótno,
73 x 92 cm,
sygn. p.d. na blejtramie i odwrocie, poł. lat 80-tych

Viola d`Amore II

Olej, płótno drukowane (poł. lat 80-tych),
73 x 92 cm,
sygn. p.d. na blejtramie i na odwrocie

Motyl, 1965

Litografia;
wym. komp. (w świetle ppartout): 500 x 645 mm;
sygn. oł. p.d.: Włodzimierz Kunz, p.d.: Motyl 65, śr.d.: egz. 8/20.

Wyścig kolarski

Litografia,
37 x 53 cm,
sygn. l.d.: 1955; p.d.: Kunz Wł

Pejzaż z przedmieścia, 1997

Tempera, tektura;
wym.: 41 x 63 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Wł. Kunz, Pejzaż z przedmieścia 97.

Ptak, 1958

Monotypia
wym.: 39 x 50 cm

Ptaki, 1958

Monotypia
wym.: 39 x 50 cm

Ludzie listy piszą

olej, płótno, 84 x 69,5 cm;
sygn. z prawej: Nad. Włodzimierz Kunz / Kraków Żelechowskiego 6/45
na odwrocie nalepka wystawowa BWA w Krakowie delegatura w Tarnowie z opisem obraz u z V 1972 r.

Pejzaż z przedmieścia, 1997

Tempera, tektura
wym.: 41 x 63 cm
sygn. i datowany na odwrocie: Wł. Kunz, Pejzaż z przedmieścia 97.

KOMPOZYCJA

LITOGRAFIA
49x70
1964
SYGN. p.d. WŁODZIMIERZ KUNZ.

Weselny stół - cyklu Walencja

Technika mieszana, płótno, 55,5 x 55,5 cm.
Opis autorski na odwrocie.

PEJZAŻ Z ANEGDOTź, 1967

technika mieszana na płótnie,
81 x 100 cm, sygnowany p.d. "W.KUNZ 67", na odwrocie, na płótnie ręką artysty nazwisko, tytuł pracy i data oraz kartka wystawowa (maszynopis) z danymi o obrazie

Pejzaż z kopcem X, 1968 r.

olej, collage/płótno,
73,5 x 92 cm
sygn. i dat. na odwrocie: `WŁODZIMIERZ KUNZ / "PEJZAŻ Z KOPCEM X" 1968`

Morze Śródziemne, 2000

olej, płótno, 81 x 100 cm;
sygn. p.d.: W. KUNZ;
na odwrocie nalepka z tytułem

Małe lato 91 - z cyklu Toscana, 1991

olej, płótno, 70 x 85 cm;
sygn. i dat. p.d.: WŁ. KUNZ 91;
na odwrocie napis autorski

Fabryka, 1968

technika mieszana, litografia barwna, suchoryt, papier, 57 x 78 cm (arkusz);
opisana u dołu ołówkiem: epreuve d`artiste "Fabryka" 1968 Włodzimierz Kunz

Fabryka III, 1967

technika mieszana, litografia barwna, papier, 56,5 x 86 cm (arkusz);
opisana u dołu ołówkiem: epreuve d`artiste "Fabryka III" 1967 Włodzimierz Kunz

Ogród III, 1968

technika mieszana, litografia barwna, papier, 57 x 78 cm (arkusz);
opisana u dołu ołówkiem: epreuve d`artiste "Garden" 1968 Włodzimierz Kunz

Fabryka X

technika mieszana, litografia, papier, 49,7 x 62 cm (arkusz);
opisane u dołu ołówkiem

Morze Śródziemne

technika mieszana, litografia, papier, 50 x 62,2 cm (arkusz);
opisane u dołu ołówkiem

olej, płótno, 70 x 85 cm;
sygn. p.d.: WŁ. KUNZ 91;
Na odwrocie napis autorski

Odbitka próbna II

litografia, 70 x 60 cm,
(dar p. Marii Kunzowej)
Kunz Włodzimierz - ur. 1926, zm. 2002. Rektor w latach 1981 - 1987 i 1993 - 1996. Prof. na Wydziale Malarstwa.

Ogród

litografia, 78 x 52 cm, 1966

1959

litografia, 58 x 36 cm, 1959

Pejzaż z płonącym drzewem

olej, płótno, 56 x 66,5 cm
sygn. p.d.: Wł. Kunz

Pejzaż z płonącym domem

olej, płótno, 58 x 68 cm;
sygn. p.d.: wł. KUNZ;
na odwrocie nalepka wystawowa: Centralne Biuro Wystaw Artystycznych Oddział Kraków z tytułem: Pejzaż z płonącym domem

MOTYW Z FANTOMEM

Olej na płótnie 65 x 81 cm
Sygnowany p.d. - "Wł. Kunz"

Krajobrazy III

olej, płótno,
80.5 x 90 cm
na odwrocie na płótnie napis ołówkiem:
KRAJOBRAZY | III; poniżej częściowo nieczytelna pieczątka: WOJEWÓDZKI ODDZIAŁ | SŁUŻBY...ZABYTKÓW | ...WIE | Przedmiot nie podlega | zakazowi wywozu za granicę; poniżej: PSOG III | 71 | 2000; po prawej w kółku: 20.

Małe lato 91 z cyklu: Toscana, 1991

technika własna, (olej na płótnie, collage);
wymiary: 70 x 85 cm;
sygn. p.d. oraz na odwrocie: Wł. Kunz 91

Stół w Antibes - Z cyklu Róża wiatrów

olej, collage, płótno, 50 x 70 cm;
sygn. p.d.: WŁ KUNZ; na odwrocie
napis autorski: WŁ. KUNZ / Z CYKLU: RÓŻA WIATRÓW / "STÓŁ W ANTIBES"

Analiza konstrukcji, 1979

litografia, kwadryptyk,
całość: 705 x 104 mm,
sygn. oł.: Włodzimierz Kunz., odb. autorska

Rajski motyl,

obraz z cyklu "Tematy biblijne"olej na płótnie,
71 x 90 cm,
sygn. p.d.: Wł. Kunz

Ogród 69

sygnowany p.d.
litografia barwna, offset, collage
53x76

STÓŁ W ANTIBES Z cyklu Róża Wiatrów 1990 r.

Technika mieszana na płótnie
50 x 70 cm
Sygnowany p.d. - "WŁ KUNZ"

bez tytułu

litografia, papier
50 x 70 cm

Procesja w Walencji

olej, collage, płótno, 61 x 73 cm;
sygn. p. d.: WŁ.KUNZ
Na odwrocie napis autorski: WŁ. KUNZ / PROCESJA W WALENCJI

Temat biblijny,

olej, płótno,
70 x 90 cm
sygnowany p.d.: WŁ KUNZ, na odwrocie l.g.: WŁ ? KUNZ | Z CYKLU "MORZE ŚRÓDZ | "TEMAT BIBLIJNY"

Pejzaż pod kopcem, 1960

technika mieszana
80,8 x 99,5 cm

ŚNIADANIE W ANTIBES 1990 r.

Technika mieszana na płótnie 65 x 81 cm
Sygnowany p.d. - "Wł. Kunz"

Temat biblijny, z cyklu Morze Śródziemne

akryl, płótno
70 x 90 cm

MARTWA NATURA Z BIAŁYM KUBKIEM

Olej, tektura; 53 x 61,5
Sygn. p.g.: Wł.Kunz

"Stół w Antibes" (cykl Róża wiatrów)

technika własna, płótno
sygn. p.d.: Wł. Kunz
wym.: 50 x 70 cm

liczba obiektów: 68