1 zł
2 600 000 zł

GRONOWSKI Tadeusz (1894 - 1990)

Fauny

gwasz/papier, 131 x 82 cm w świetle passe-partout

cena wywoławcza: Wykup abonament

Akt potrójny

Kredka, papier, 30,5 x 21 cm (w świetle passe-partout).

LOT, POLAND-EUROPA

tempera, gwasz/brystol, 30,6 x 21,5 cm

WARSZAWA 1939-45, 1946 r.

tempera/brystol podklejony płótnem, 26,1 x 25,4 cm
sygnowany i datowany p.d.: gronowski 46

Pejzaż ze słonecznym dyskiem, 1975

tempera/brystol; 70 x 100 cm
sygn. i dat. p.d.: TG 75
na odwrociu studium pejzażu

Kompozycja geometryczna, lata 70. XX w.

tempera, papier czerpany, 75 x 79 cm;
na odwrocie napis: Bracka 16 Sala konferencyjna.
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 67.

Krajowa Loteria Pieniężna, l. 70. XX w.

tempera, ołówek, brystol; 81 x 55 (w świetle passe-partout).
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 121.

Festiwal Polskiej Muzyki Ludowej, 1949

tempera, ołówek, brystol; 84 x 60 cm (w świetle passe-partout);
opisany p. d.: GODŁO „AMPHITRION 48”;
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. nr kat. 99.

Varsovie!, 1946

tempera, ołówek, brystol; 91 x 60 cm (w świetle passe-partout).
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 97

Wydawnictwo naukowe, l. 60-te XX w.

tempera, ołówek, brystol;
65 x 45 cm (w świetle passe-partout);
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście nr kat. 113.

PWN. Encyklopedie - Państwowe

Wydawnictwo Naukowe, lata 60-te XX w.
tempera, ołówek, brystol; 70 x 50 cm; przed konserwacją.

Kompozycja "Biologiczna"-"Kamień"

tempera, brystol; 100 x 70 cm;
na odwrocie napis autorski: KOMPOZYCJA "KAMIEŃ"
"BIOLOGICZNA" oraz data: 7 IX 1974 r.
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście nr kat. 22.

Akt podwójny-projekt plakatu, l. 60. XX w.

ołówek, papier; 61,5 x 84 cm;
na odwrocie (ręką artysty): "Szkice ołówkowe", "Projekt plakatu dla MKiSz [Ministerstwa Kultury i Sztuki]".

Martwa natura z gołębiem, l. 1970.

tempera, ołówek/brystol, 31,5 x 47 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu: ucięty fragment kompozycji temperą

Ruch Muzyczny, projekt okładki, 1968 r.

gwasz/papier, 38,5 x 57 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'g68'
na odwrociu opisany: 'Tadeusz Gronowski'

Cztery kinkiety dwuświecowe, elektryczne

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990) - projekt i wykonanie
drewno, gipsatura, srebrzenie, tafle lustrzane; 58,5 x 25,8 x 11 cm.
Polska, lata 50.-60. XX w.

Akt z tulipanem

olej, sklejka, 120 x 67,5 cm
sygn. p. d.: gronowski.

gwasz/tektura, 90,5 x 60 cm (w świetle oprawy)
sygnowany u dołu: 'gronowski'

Warszawa, 1936 r.

offset/papier, 100 x 63 cm
sygnowany i datowany w druku p.d.: 'Gronowski 36'

JEJ ULUBIONY PAPIEROS, 1931

Rotograwiura barwna; wym.: 295 x 212 mm
Sygnowany z płyty: Gronowski 31; l.d.: Druk rot. Prasa Polska S.A. Warszawa.

Akt leżący

pastel/brystol, 50,5 x 70,5 cm
na odwrociu numer katalogowy: KAT 67

tempera/brystol; 70 x 100 cm
sygn. i dat. p.d.: TG 75
na odwrociu studium pejzażu

Projekt wnętrza V, 1985

akwarela, gwasz, ołówek, karton; 51 x 73 cm
p.d.: sygnowany i datowany ołówkiem: "gronowski 1985"; ślady po zagięciu kartonu

Projekt hallu I-ego piętra

akwarela, gwasz, ołówek, karton; 47 x 81 cm
p. g. napis: "PERSPEKTYWA / HALL'U Igo PIĘTRA";
p. d. okrągła pieczątka SPP z napisem w otoku: PRACOWNIE SZTUK PLASTYCZNYCH";
ślady po zagięciu kartonu

Tancerka

tempera/papier naklejony na sklejkę, 98 x 124 cm
sygnowany p.d.: 'Gronowski'

Zestaw 7 pozycji

1. III-e Festival International de Musique Contemporaine.
Varsovie 12-20 Septembre 1959, 1959;
offset barwny, papier; 100 x 70 cm,
sygn. i dat. p. d.: gronowski 59 (faksymile); na odwrocie opis ręką autora: Plakat muzyczny 1959; nr kat. 94.;
Plakat przed konserwacją, liczne uszkodzenia i podklejenia;

2. Plakat - Fantazy Państwowego Teatru Polskiego, Ku uczczeniu 100-ej rocznicy śmierci Juliusza Slowackiego, Fantazy;
offset, papier; 86 x 60 cm;
stan zachowania: liczne zagniecenia i drobne przedarcia papieru.

3. Okładka płyty - Muzyka Symfoniczna,1958 Muzyka Symfoniczna. Mikołaj Rimski-Korsakow "Szecherezada";
druk (Wydawnictwo Muza Polskie Nagrania), papier; 31 x 31,
sygn. i dat. w kompozycji p. g.: g58 (druk); nr kat. 126.

4. Wystawa prac Tadeusza Gronowskiego. 1964-1965, Klub Oficerski, Warszawa, Al. Niepodległości 141, kwiecień 1966, 1966;
druk n.n., offset barwny, papier; 49,5 x 70 cm,
sygn. i dat w kompozycji p. g.: t.g 66.; nr kat. 96; liczne uszkodzenia papieru.

5. Martwa natura z gołębiem; lata 70-te XX w.
tempera, ołówek, brystol; 50 x 70 cm; nr kat. 49.

6. Kazimiera Rychterówna, lata 20-te XX w.;
Afisz bez tekstu anonsujący występ Kazimiery Rychterówny;
druk n.n., offset barwny, papier; ok. 69 x 94 cm;
sygn. l. d.: T. GRONOWSKI; liczne uszkodzenia krawędzi papieru; Kazimiera RYCHTERÓWNA (1891-1963) recytatorka, aktorka, pedagog. Jeździła po kraju z występami recytatorskimi. nr kat. 123.

7. Plakat-Subskrypcja Grafiki Artystycznej, 1955;
offset barwny, papier; 61 x 86 cm,
sygn. i dat. w kompozycji, przy prawej krawędzi po środku.: g 55;
Pod patronatem Centralnej Rady Związków Zawodowych i Zarządu Gł. Związku Polskich Artystów Plastyków Komisja Porozumiewawcza Towarzystw Przyjaciół Sztuk Pięknych ogłasza Ogólnopolską Subskrypcję Grafiki Artystycznej. Salon Wystawowy Tow. Przyjaciół Sztuk Pięknych W-wa ul. Rutkowskiego 5, 1955; nr kat. 92.

Prace Tadeusza Gronowskiego pochodzą ze spuścizny po artyście.

Zestaw 10 prac i okładek

1. Okładka płyty Cyrulik Sewilski Rossini "Cyrulik Sewilski" … Opera w 2 aktach…, 1962 - 3 szt.;
druk Wydawnictwo Muza Polskie Nagrania, papier; 31 x 32
drukowana sygn. w kompozycji po środku u dołu: g 62; nr kat. 127.

2. Film produkcji radzieckiej Lubow Jarowaja część II…Rozpowszechnianie C.W.F., 1953;
offset barwny, papier; 84,5 x 61 cm,
sygn. i dat. p. d.: gronowski 53 (faksymile); Druk Dom Słowa Polskiego, Warszawa; nr kat. 90.; stan zachowania: uszkodzenia papieru;

3. Wiejska chatka w Małachowie;
ołówek, kredka, papier; 21 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: g oraz opisany l. d.: Małachów 10 x 44;

4. Chata w Małachowie;
ołówek, kredka; papier; 21 x 30 cm;
opisany l. d.: Małachów 57 44; na odwrocie nr: Poz. KAT 16.

5. Kompozycja z odcinkami kół, lata 70-te XX w.;
tempera, ołówek, brystol; 41,5 x 61 cm;
Kompozycja zbudowana z przecinających się odcinków koła (zielono-błękitno-biała) sugerująca spadające krople; nr kat. 56;

6. Para obwolut płyt
druk, papier; 31 x 31 cm (wymiar każdej);
6. 1. Muza - Polskie Nagrania [okładka z instrumentem muzycznym]: drukowana sygn. i data śr. d.: g60;
6. 2. Wielcy Polscy Artyści Grają Beetthovena, Muza - Polskie Nagrania; drukowana sygnatura w kompozycji: g 62.

7. Akt siedzącej kobiety, tyłem; ołówek, papier; 61 x 86 cm.

Zestaw 9 rysunków oraz odcisk pieczątki

1. Pejzaż ze starym dębem i chatą;
ołówek, papier; 17 x 24,5 cm;

2. Szkic z kompozycją geometryczną i SR;
ołówek, brystol; 32,5 x 23 cm; na odwrocie: szkic techniczny ołówkiem;

3. Szkic techniczny mebla;
kredka, brystol; 23 x 32 cm; na odwrocie: szkic kredką i flamastrem;

4. Dom;
długopis, papier; 30 x 42 cm;
opisany p. d.: ... 19(?)3 - słabo czytelnie

5. Szkic z niedźwiedziem;
ołówek, papier; 18 x 23 cm;

6. Szkic z powalonym drzewem;
długopis, papier; 29,5 x 42 cm;

7. Szkic techniczny z kwiatem;
ołówek, kreska, brystol; 23 x 32,5 cm;
na odwrocie: szkic techniczny z kompozycją okręgów;

8. Szkic techniczny z inicjałami SR;
ołówek, tempera, brystol; 32 x 23 cm;
inicjały SR pod koroną, ujęte w prostokąt; poniżej napisy (nieczytelne); na odwrocie: szkic techniczny ołówkiem;

9. Studium pejzażowe z zabudowaniami;
długopis, papier; 23 x 37 cm.

10. Pieczątka PZF;
tusz, papier; 21 x 18 cm; na papierze wytłoczony napis: TOWA.KR (odwrotnie).

Centralna Rada Związków Zawodowych, 1967

tempera, ołówek, brystol; 91 x 61 cm (w świetle passe-partout);
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 112;

Projekt logotypu - Projekt kompozycji [ściennej?]

tempera, ołówek, brystol; 21,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście.

Zestaw 8 akwarel

1. Pejzaż wiejski z chatą i beczką;
akwarela, papier; 42 x 29,5 cm;
na odwrocie: niebieskie plamy barwne akwarelą; stan: dwa rozdarcia papieru przy górnej krawędzi, ok. 2,5-3 cm

2. Gospodarstwo w Mikołajewie, 1979;
akwarela, ołówek, papier; 27 x 46,5 cm;
dat. i opisana p. d.: Wigry, 1979,
ponadto napis l. d.: Mikołajewo podwórze u Turynowiczów; na odwrocie opisana: Wigry 1979 / Tadzio;

3. Pejzaż z dwiema basztami,
akwarela, ołówek, papier; 40 x 29 cm;
stan: zagniecenie papieru przy dolnej krawędzi;

4. Pejzaż z kościołem;
akwarela, papier; 25 x 35 cm;

5. Pejzaż z jeziorem;
tempera, papier; 22,5 x 31 cm;

6. Martwa natura ze skrzypcami;
tempera, papier; 13,5 x 22,5 cm;
stan: oderwany znaczny fragment wzdłuż całej dolnej krawędzi

7. Las
akwarela, papier; 42 x 30 cm.

8. Stodoła;
ołówek, akwarela, karton; 30,5 x 52,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: [podpis artysty] 70 / Wigry - stara stodoła u jeziora.

Prace pochodzą ze spuścizny po artyście.

Wystawa Grafiki Reklamowej, 1961

Polskie Dzieło Plastyczne w XV-lecie PRL. 15 I-28 II 62. Warszawa "Zachęta". Ministerstwo Kultury i Sztuki, Związek Polskich Artystów Plastyków
tempera, brystol, elementy naklejane; 109 x 81 cm,
sygn. i dat. śr. d.: gronowski 61;
praca zwinięta;
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście nr kat. 108.

Zestaw 5 prac

1. Projekt parawanu w formie drzwi dwuskrzydłowych, lata 60-te XX w.;
tempera, brystol pokryty werniksem; 152 x 73 cm;
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 168.; praca zwinięta;

2. Akt leżącej kobiety wpisany w trójkąt, lata 70-te XX w.;
ołówek, papier; 86 x 61 cm;
na odwrocie studium aktu leżącej postaci wykonane ołówkiem.

3. Luminator, 1962;
ołówek, brystol; 90 x 57 cm;
sygn. p. d.: TGronowski,
l. d.: adnotacja ołówkiem ręką autora: Luminator (bar) oraz data: 17 XII 62;
Luminator stojący o formach klasycyzujących (prawdopodobnie przeznaczony dla Opery Narodowej); nr kat. 138.; stan zachowania: uszkodzona dolna krawędź papieru;

4. Akt stojącej z ręką uniesioną do góry, lata 70-te XX w.;
kredka, brystol; 75,5 x 50 cm; nr kat. 81.;

5. Kompozycja czarno-błękitna, po 1955;
tempera, brystol; 50 x 70 cm;
nr kat. 54; ślad po złożeniu papieru na pół.

Prace pochodzą ze spuścizny po artyście;

5 projektów sal dla Orbisu

1. Orbis Sala 1 - strona wschodnia, 1972;
tempera, ołówek, brystol; 22 x 60 cm (w świetle passe-partout);
pieczęć p. d.: "art." Komisja Artystyczna Ocen i Wycen;
strona wschodnia (proj. ściany przeszklonej dwoma dużymi oknami, z których lewe przedzielone panneau dekoracyjnym przedstawiającym stylizowaną mapę z rozmieszczeniem najważniejszych miast w Polsce); nr kat. 151;

2. Orbis Sala 1 - str płd i zach, 1972;
tempera, ołówek, brystol; 22 x 98 cm (w świetle passe-partout);
strona południowa, strona zachodnia, 1mtr=5cm (rozplanowanie ścian z rozmieszczeniem plakatów turystycznych); nr kat. 153;

3. Orbis Sala 1 - str zach, płn, wsch, 1972;
na odwrocie dwie pieczęcie: Komisja Artystyczna Ocen i Wycen "art" uprawniona przez Ministra Kultury i Sztuki zatwierdza projekt data: 16 XI. 72, Nr prot. 100/1/72, podpis nieczytelny oraz "art." Komisja Artystyczna Ocen i Wycen, nr kat. 152;
proj. rozplanowania ścian z panneaux dekoracyjnymi i częściami przeszklonymi; nr kat. 152;

4. Orbis Sala 2 - strona wschodnia, 1972;
na odwrocie pieczęć: "art." Komisja Artystyczna Ocen i Wycen;
strona wschodnia (proj. ściany przeszklonej trzema dużymi oknami, z których środkowe przedzielone panneau dekoracyjnym z logo Orbisu i wizerunkami środków transportu na poliniowanym tle); nr kat. 154;

5. Orbis Sala 2 - strona zachodnia;
tempera, ołówek, brystol; 22 x 97 cm (w świetle passe-partout);

Zestaw 4 projektów dla Orbisu

1. Polskie Biuro Podróży Orbis, 1972;
tempera, ołówek, brystol; 39,5 x 86 cm (wymiar całości - dwóch arkuszy);
(rozplanowanie ścian z rozmieszczeniem plakatów i panneau dekoracyjnie w formie logo "Orbisu" i stylizowanej mapy świata); nr kat. 155.
stan zachowania: projekt z ubytkami i śladami kleju przy globie;

2. Orbis. Exchange, geldwechsel, obmien dienieg,
(projekt kantoru wymiany walut z panneau dekoracyjnym w formie rogu obfitości), 1972;
tempera, ołówek, brystol; 40 x 43 cm; nr kat. 156;

3. Orbis Parter Hall, 1972;
zachodnia, strona północna
(proj. wnętrza z zaznaczeniem wejścia głównego, schodów oraz rozwiązaniem graficznym ścian wraz z panneaux dekoracyjnymi i plakatami o tematyce turystycznej);

4. Orbis - projekt panneau1, 1972;
tempera, ołówek, brystol; 34 x 81 cm (w świetle passe-partout);
nr kat. 150;
proj. panneau dekoracyjnego dla przedstawicielstwa Orbisu (pozioma wydłużona kompozycja abstrakcyjna o formach spiralnych i owalnych na poliniowanym tle; po lewej stronie logo Orbisu);

XXXV Międzynarodowe Targi Poznańskie, 1965

tempera, brystol, deska; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: gronowski / 65;
na odwrocie nalepka w języku rosyjskim (plakat brał udział w wystawie polskiego plakatu w Moskwie); Poznań, 1965;
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 110;

XV lat Polski Ludowej, 1959

tempera, brystol; 113 x 77 cm;
sygn. p. d.: gronowski 59;
stan: przedarcie papieru wzdłuż górnej, prawej i dolnej krawędzi;

Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 104;

Na białym tle zespół pionowych kwadratów

tempera, ołówek, brystol, deska; 115 x 82 cm;
na białym tle zespół poliniowanych kwadratów, rombów i trójkątów urozmaicony czarnymi, nieregularnymi plamami, lata 80-te XX w.;
stan: uszkodzony prawy górny róg;

Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 6;

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej, 1959

tempera, brystol; 92 x 64 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: gronowski 59.;
Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej. Warszawa 12-20-IX 1959 (napisy: "Międzynarodowy Festiwal Muzyki" - naklejone), 1959;

Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 103;

Krajowa Loteria Pieniężna, lata 70-te XX w.

tempera, ołówek, brystol; 81 x 60 cm (w świetle passe-partout);
Krajowa Loteria Pieniężna - zaryzykuj - a nuż…, lata 70-te XX w.

Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 119;

Święto Twórczych Osiągnięć Narodu, 1965

tempera, brystol, 88 x 61 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: gronowski 65;
nr kat. 109;
na odwrocie karta uczestnictwa Gronowskiego w I Ogólnopolskim Biennale Plakatu w Katowicach o treści: Tadeusz Gronowski/ W-wa Okólnik 9a/ Święto 22 Lipca 1965/ 70x100/ Oryginał;
Święto Twórczych Osiągnięć Narodu (napis "Twórczych osiągnięć narodu" - naklejony), 1965

Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 109;

Kompozycja zielona, lata 80-te XX w.

tempera, ołówek, brystol; 143 x 115 cm;
na odwrocie adnotacja ręką autora: kompozycja niedokończona;
praca zwinięta;
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 72.

Kompozycja - op-artowska, lata 60-te XX w.

tempera, brystol; 121 x 82,5 cm.

Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 17.;

Kompozycja 7 - kubizująca, 1968

tempera, brystol; 117 x 77,2 cm;
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 15.;

Labirynt - Kompozycja, 1971

tempera, brystol, deska; 94 x 150 cm;
na odwrocie napis wykonany ręką autora: tytuł: KOMPOZYCJA 1971, [przekreślony] tytuł: LABIRYNT, oraz wymiary: 94x150;
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 4.

Lenin - Muzeum Lenina w Warszawie, 1959

tempera, ołówek, brystol; 138,5 x 90 cm;
Przedstawienie kuli ziemskiej, której centrum stanowi budynek warszawskiego Muzeum Lenina. Efektowny pomysł “przeszycia" kompozycji diagonalą drzewców z flagami, wprowadza do niej dynamizujący, geometryczny rytm.
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 105.;

Kompozycja dwustronna o asocjacjach muzycznych, lata 70-te XX w

tempera, papier czerpany; 65 x 43 cm (w świetle passe-partout);
kompozycja dwustronna o asocjacjach muzycznych (elementy klucza wiolinowego bądź gryfu), lata 70-te XX w.

Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 27;

Zestaw 5 pozycji

1. Poljska, 1959;
tempera, ołówek, papier czerpany; 52 x 79 cm;
projekt pawilonu polskiego na targi gospodarcze w Zagrzebiu; nr kat.135.

2. Akt leżącej z głową wspartą na łokciu, lata 70-te XX w.;
kredka, brystol; 50 x 70 cm; nr kat. 84.

3. Inicjał "R", lata 70-te XX w.;
tempera, ołówek, brystol; 50 x70 cm; nr kat. 165;
papier złożony na pół.

4. Kompozycja czarno-czerwona, po 1955;
tempera, brystol; 50 x 70 cm; nr kat. 52;
ślad po złożeniu papieru na pół.

5. Pejzaż ze słonecznym dyskiem, 1975;
tempera, brystol; 70 x 100 cm,
sygn. i dat. p. d. g 75; na odwrocie studium pejzażu.

Zestaw 5 pozycji

1. Poljska - II, 1959;
tempera, ołówek, papier czerpany; 53 x 79 cm;
projekt pawilonu polskiego na targi gospodarcze w Zagrzebiu - II wersja; nr kat. 136.

2. Akty dwóch stojących kobiet zwróconych do siebie twarzami, lata 70-te XX w.;
ołówek, papier; 86 x 61 cm;
sygn. l. d.: TG (inicjał wiązany); nr kat. 80.

3. Martwa natura z wazonem i jabłkiem, lata 70-te XX w.;
ołówek, papier; 61 x 85,5 cm; nr kat. 83.

4. Projekt kraty ozdobnej, 1946;
papier ze znakiem wodnym (dwukrotnie): TOWA.KRED. M. ST. WARSZ., tusz, 37 x 43 cm;
na odwrocie ręką autora (?) adnotacja ołówkiem nie całkiem czytelna: P. Tadeusz…. Proszę o podanie ceny/ 2 sztuk/1) całość z płaskownika/ i blachy/2) zamknięcie na haczyk lub…/ 3) zawieszenie na bolcach/ 27.VI.46. nr kat. 134.

5. Kompozycja czarno-żółta, po 1955;
tempera, brystol; 50 x 70 cm; nr kat. 53;

Pożyczka Odbudowy Kraju POK Odbudujemy Polską Wieś, 1946

tempera ołówek, brystol; 85,5 x 62,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: gronowski 46;
na odwrocie pieczęć: Nr B - 04282, Zezwolenie na drukowanie, 1 III 46, oraz ręką cenzora: zatwierdzam 50.000 (pięćdziesiąt tysięcy sztuk), podpis nieczytelny 28 II/46.

Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 98.;

Martwa natura z gołębiem, l. 70 XX w.

tempera, ołówek, brystol; 32,5 x 47 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie: ucięty fragment kompozycji temperą;

Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 50;

22 Lipca, 1959

tempera; ołówek, brystol; 100 x70 cm;
sygn. i dat. p. d.: gronowski 59.
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 106.

PWN. Książki Naukowe, l. 60 XX w.

tempera, ołówek, brystol; 68 x 49 cm (w świetle passe-partout);
spontaniczna kompozycja swobodnych plam barwnych, litery "PWN"
oraz napis "KSIĄŻKI NAUKOWE" - naklejone; lata 60-te XX w.
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 114;

Międzynarodowe Targi Poznańskie, 1965

Poznań, 1965;
stan: dwa wgniecenia oraz rozerwany papier wzdłuż dolnej krawędzi;
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 111;

Secesja, 1977

tempera, brystol; 124 x 99 cm;
sygn. i dat. p. d.: gronowski 77;
na gładkim tle płynne, faliste formy o charakterze dekoracyjnym nawiązujące do ornamentyki secesyjnej;
na odwrociu: kompozycja zielonych pulsujących okręgów i opis autorski "SECESJA"

CTB, lata 70-te XX w.

Projekt witryny sklepu tekstylnego w formie statku żaglowego, z którego masztów zwieszają się tkaniny;
tempera, ołówek, papier czerpany; 41 x 68 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie adnotacja ołówkiem ręką autora: Projekt wystawy okna sklepu;
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 159.

Krajowa Loteria Pieniężna, l. 70-te XX w.

tempera, ołówek, brystol; 81 x 54,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: GODŁO: "ATUT 2" (powtórzone na odwrocie);
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 122;

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, 1970

sygn. i dat. p. d.: gronowski / 70;
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 116;

Martwa natura z winnym gronem, l. 70-te XX w.

tempera, ołówek, brystol; 46 x 34 cm (w świetle passe-partout).

Kroczący młodzieniec z młotem w ręku, l. 50-te XX w.

tempera, ołówek, brystol, 100 x 70 cm;
na odwrocie ręką autora: projekt plakatu niedokończony;
plakat z okresu socrealizmu z okazji święta 1 Maja bądź 22 Lipca z kroczącym młodzieńcem niosącym w ręku młot; lata 50-te XX w.

Institut International, l. 70-te XX w.

tempera, ołówek, brystol; 51 x 39 cm (w świetle oprawy);
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 118.

Wiosna - projekt mozaiki

tempera, aplikacje, brystol; 171 x 103 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis autorski: 1) MOZAIKA / WIOSNA / 2) VENUS / 3) Zurt / 4) OTELLO;
Prawdopodobnie projekt mozaiki został przygotowany w 1962 roku, jako praca konkursowa na elewację Domu Chłopa w Warszawie.
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 166.

Dlaczego..!, plakat przeciwko wojnie koreańskiej; 1950-53

tempera, brystol rozpięty na desce; 130 x 95 cm;
na odwrocie dwie nalepki: jedna z napisem odręcznym piórem: Centralne Biuro Wystaw Artystycznych Warszawa, Plac Małachowskiego 3, CBWA Sopot, Powstańców W-wy 1., druga zawiera dane na temat pracy: autor: TGronowski; technika: plakat, temp., format: 130x95; tytuł: Pomóż ofiarom cywilnym agresji, Okręg: W-wa;
stan: liczne rozdarcia papieru wzdłuż dolnej, prawej i lewej krawędzi papieru, p. d.: poważny ubytek brystolu ok. 18 x 11 cm;
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 101.

Akty

kredka/papier, 22 x 28,5 cm

Akt

gwasz/tektura, 61 x 90 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'gronowski'

Salon zimowy Instytutu Propagandy Sztuki, 1931

Litografia barwna; wym.: 1000 x 695 mm; sygn. w obrębie kompozycji: gronowski 31.; druk: Zakład Graficzny E. i dr. K. Koziańskich, Warszawa. Lit.: K. Nowakowska-Sito, Stowarzyszenie Artystów Polskich Rytm 1922-1932, Warszawa 2001, z. 34. Plakat zdublowany na płótnie.

Akt

sygn. p.d.
olej, sklejka
115x62.5 cm

Zestaw trzech prac

1. "Entliczek pętliczek" akwarela, ołówek, karton; 37,5 x 29 cm; na odwrocie pieczątka potwierdzająca autentyczność z odręcznym podpisem Marii Gronowskiej oraz szkicowe projektu znaków firmowych;
2. "Zielona draperia" akwarela na podrysowaniu ołówkiem, długopis, karton; 46,5 x 35,5 cm; na odwrocie na wtórnym papierze napis długopisem: Potwierdzam, że jest to praca / mojego męża Tadeusza / Gronowskiego / Maria Gronowska 1991;
3. "Martwa natura geometryczna" gwasz, karton; 50 x 71 cm (wymiary arkusza).

Bukiet

kredka, karton; 69,5 x 45 cm;
na odwrocie napis długopisem: Potwierdzam, że jest to praca / mojego męża / Tadeusza Gronowskiego / Maria Gronowska 1991;
Obraz przed konserwacją.

Zestaw 4 rysunków

ołówek, kredka, gwasz, papier i karton;
2 prace około: 47 x 35 cm; 2 prace około: 61 x 86 cm;
na odwrocie wszystkich prac pieczątka potwierdzająca autentyczność z odręcznym podpisem Marii Gronowskiej.

Akt kobiety, 1976

gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton; 98 x 141,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: gronowski / 76;
na odwrocie przekreślona kompozycja z kotem - projekt plakatu (?);
Gwasz przed konserwacją

SFOS Buduje Stolicę - projekt plakatu,1952

gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d. w kompozycji: g 52.

Wódka = Nędza - projekt plakatu, 1963

gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton; 85,5 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: gronowski 63;
na odwrocie szkic gwaszem.

4 projekty parawanu

gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton;
każdy projekt: około 159 x 44 cm;
na odwrocie 1 pracy pieczątka potwierdzająca autentyczność z odręcznym podpisem Marii Gronowskiej; 1 z prac opisana na odwrocie ołówkiem: parawany.

Dwa projekty parawanu - kolumny

gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton; każda praca około: 145 x 156,5 cm;
na odwrocie każdej pracy pieczątka potwierdzająca autentyczność z odręcznym podpisem Marii Gronowskiej oraz na odwrocie 1 z prac opisy: PARAWANY / PARAW. SATYR;
Gwasze przed konserwacją.

Projekt parawanu

gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton; 136 x 87 cm;
na odwrocie pieczątka potwierdzająca autentyczność z odręcznym podpisem Marii Gronowskiej; na odwrocie napis ołówkiem: parawan / "soc".
Gwasze przed konserwacją.

Projekt panelu - fontanna

technika własna, karton; 113 x 40 cm;
na odwrocie pieczątka potwierdzająca autentyczność z odręcznym podpisem Marii Gronowskiej.

Zestaw 4 projektów dekoracji ściennej

technika własna, karton; 3 prace około: 155 x 46 cm; 1 praca: 113 x 43,5 cm;

Plac Saski

gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton; 100 x 115,5 cm;
na odwrocie pieczątka potwierdzająca autentyczność z odręcznym podpisem Marii Gronowskiej
oraz opis ołówkiem: PL SASKI;
Gwasz przed konserwacją.

Dwa motywy architektoniczne

1. "Kompozycja z podwórkiem" gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton; 34 x 39.5 cm;
na odwrocie pieczątka potwierdzająca autentyczność z odręcznym podpisem Marii Gronowskiej;
2. "Pałac w ogrodzie" gwasz na podrysowaniu ołówkiem; 35 x 47 cm; na odwrocie opis
ołówkiem: .... (nieczytelny) - obie prace przed konserwacją.

Motyw z Ogrodu Saskiego

gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton sklejony z dwóch arkuszy; 79 x 124,5 cm;

Teatr Wielki w Warszawie

gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton sklejony z dwóch arkuszy; 86 x 124,5 cm;

Szkic mapy województw

gwasz na podrysowaniu ołówkiem,
karton sklejony z kilku arkuszy; 56 x 86 cm;
na odwrocie pieczątka potwierdzająca autentyczność z odręcznym podpisem Marii Gronowskiej oraz napis ołówkiem: Szkic mapy / województw.

Dwa projekty mozaiki

1. gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton; 36,5 x 40 cm;
ślady po złożeniu papieru oraz drobne przedarcia
2. gwasz na podrysowaniu ołówkiem, ołówek, karton; 50,5 x 103 cm; na odwrocie pieczątka potwierdzająca autentyczność z odręcznym podpisem Marii Gronowskiej oraz napis ołówkiem: Fryz nad drzwi i Sztukowany róg / przekazanie (?) / 1991 VI Mgr;
Obie prace do konserwacji.

Zestaw 3 prac

1. "Barbórka" technika mieszana, kolaż, karton; 35 49 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: gronowski;
stan zachowania: zniszczenia i zabrudzenia na całej powierzchni;
2. "Projekt fryzu" gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton; 16,5 x 53,5 cm; na odwrocie pieczątka potwierdzająca autentyczność z odręcznym podpisem Marii Gronowskiej;
ślady po złożeniu i zagniecenia papieru;
3. "Projekt karty do "Pana Tadeusza"-dwustronny: gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton; 63 x 44 cm (wymiar arkusza); na odwrocie napis długopisem: Potwierdzam, że jest to / oryginał Tadeusza Gronowskiego / Maria Gronowska 1991; ślady po złożeniu.

Projekt logo Orbisu

gwasz na podrysowaniu ołówkiem, kolaż, karton; 70 x 81 cm;
na odwrocie pieczątka potwierdzająca autentyczność z odręcznym podpisem Marii Gronowskiej; ślady po złożeniu, uszkodzenia papieru.

Zestaw 5 prac

1. "Poland" gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton; 32,5 x 33,5 cm; na odwrocie pieczątka potwierdzająca autentyczność z odręcznym podpisem Marii Gronowskiej;
2. "Projekt okładki do katalogu artykułów wiklinowych i koszykarskich" gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton (złożony na pół); 34,5 x 48,5 cm; sygn. p. d.: gronowski 55;
3. "Orzeł" gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton; 35,5 x 38 cm; na odwrocie pieczątka potwierdzająca autentyczność z odręcznym podpisem Marii Gronowskiej;
4. "Gołąbek pokoju" gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton; 50 x 70 cm; opisane p. d. długopisem: Niniejszym potwierdzam / że to jest praca mojego męża / Tadeusza Gronowskiego / również na odwrocie / Maria Gronowska 1991; na odwrocie szkic kompozycji geometrycznej; uszkodzenia papieru;
5. "Packman" gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton; 73 x 95,5 cm; na odwrocie opisane: Niniejszym potwierdzam, że to jest / praca mojego męża / Tadeusza Gronowskiego / Maria Gronowska 1991.

Projekt wnętrza I, 1962

akwarela, gwasz, ołówek, karton; 46,5 x 91,5 cm; sygn. i dat. p. d. ołówkiem: gronowski 62;
ślady po zgięciu kartonu.

Projekt wnętrza II

akwarela, gwasz, ołówek, karton; 46,5 x 88 cm;
na odwrocie potwierdzenie autentyczności: Potwierdzam że jest to praca / mojego męża Tadeusza Gronowskiego / Maria Gronowska 1991;
ślady po zgięciu kartonu.

Projekt wnętrza III

akwarela, gwasz, ołówek, karton; 30,5 x 69 cm;
na odwrocie pieczątka: Stwierdzam, że jest to oryginalna praca / mojego męża Tadeusza Gronowskiego / Maria Gronowska / Październik 1991 oraz odręczny podpis;
ślady po złożeniu kartonu, zaplamienia.

Projekt holu

akwarela, gwasz, ołówek, karton; 47 x 81cm;
p. g. napis: PERSPEKTYWA / HALL'U Igo PIĘTRA; p. d. okrągła pieczątka SPP z napisem w otoku:
PRACOWNIE SZTUK PLASTYCZNYCH;
ślady po złożeniu kartonu.

Trzy projekty wnętrza opery - W1, 1962

1. akwarela, gwasz, ołówek, karton; 53 x 88,5 cm; poniżej opisy ołówkiem, m.in.: śr. d.: Strona A; p. d. sygn. i dat. ołówkiem: gronowski 62;
2. akwarela, gwasz, ołówek, karton; 51,5 x 88 cm; poniżej opisy ołówkiem, m.in.: śr. d.: Strona B; p. d. sygn. i dat. ołówkiem: gronowski 62; na odwrocie opisy ołówkiem, m.in.: OPERA: WNETRZA RECEPCJI / (DETALE);
3. akwarela, gwasz, ołówek, karton; 46 x 88 cm; poniżej opisy ołówkiem, m.in.: śr. d.: Strona C;
p. d. sygn. i dat. ołówkiem: gronowski 62;
prace posiadają ślady składania oraz ubytki malatury.

Projekt wnętrza IV

akwarela, gwasz, ołówek, karton; 41,5 x 72 cm;
na odwrocie potwierdzenie autentyczności długopisem:
Potwierdzam, że jest to praca / mojego męża Tadeusza Gronowskiego / Maria Gronowska / 1991;
ślady po zgięciu kartonu.

Projekt klatki schodowej

akwarela, gwasz, ołówek, karton; 38 x 66 cm;
na odwrocie pieczątka:
Stwierdzam, że jest to oryginalna praca / mojego męża Tadeusza Gronowskiego / Maria Gronowska / Październik 1991 oraz odręczny podpis;
ślady po złożeniu kartonu.

Projekt balustrady

ołówek, akwarela, karton; 59 x 70 cm;
ślady po złożeniu, przedarcia kartonu.

Projekt wnętrza V, 1985

akwarela, gwasz, ołówek, karton; 51 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: gronowski 1985; ślady po złożeniu kartonu.

Trzy projekty wnętrza - W2, 1962

1. akwarela, gwasz, ołówek, karton; 40 x 88 cm; poniżej opisy ołówkiem, m.in.: śr. d.: Strona A;
2. akwarela, gwasz, ołówek, kolaż, karton; 41 x 88 cm; poniżej opisy ołówkiem, m.in.: śr. d.:
Strona B; p. d. sygn. i dat. ołówkiem: gronowski 62;
3. akwarela, gwasz, ołówek, karton; 39,5 x 72 cm; poniżej opisy ołówkiem, m.in.: śr. d.: Strona C;
prace posiadają ślady składania oraz znaczne uszkodzenia krawędzi papieru.

Trzy projekty wnętrza - W3, 1962

1. akwarela, gwasz, ołówek, karton; 52,5 x 88 cm; po środku u dołu napis ołówkiem: Strona A; sygn. i dat. p. d. ołówkiem: gronowski 62;
2. akwarela, gwasz, ołówek, karton; 41,5 x 80,5 cm; po środku u dołu napis ołówkiem: Strona B; sygn. i dat. p. d. ołówkiem: gronowski 62;
3. akwarela, gwasz, ołówek, karton; 49 x 62,5 cm; po środku u dołu napis ołówkiem: Strona C; sygn. i dat. p. d. ołówkiem: gronowski 62;
prace posiadają ślady składania.

Dwa projekty mebli, 1962

1. akwarela, gwasz, ołówek, karton; 47 x 86 cm; poniżej opisy ołówkiem; na odwrocie potwierdzenie autentyczności: Potwierdzam, że jest to praca mojego / męża Tadeusza Gronowskiego / Maria Gronowska 1991;
2. akwarela, gwasz, ołówek, karton; 55 x 103,5 cm; sygn. i dat. p. d. ołówkiem: gronowski 62; przy lewej krawędzi po środku opis czerwoną kredką: MP 17.XII.62; ślady po złożeniu, przedarcia kartonu.

Projekt wnętrza - W5, 1962

akwarela, gwasz, ołówek, karton; 40 x 88 cm;
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: gronowski 62
oraz opis: alternatywa kolorystyczna; karton z dwóch sklejonych arkuszy, załamania i przedarcia kartonu.

Trzy projekty wnętrza - W4, 1962

1. akwarela, gwasz, ołówek, karton; 53 x 87,5 cm; poniżej opisy ołówkiem, m.in.: śr. d.: Strona A; p. d. sygn. i dat. ołówkiem: gronowski 62;
2. akwarela, gwasz, ołówek, karton; 41 x 87 cm; poniżej opisy ołówkiem, m.in.: śr. d.: Strona B;
p. d. sygn. i dat. ołówkiem: gronowski 62; na odwrocie m.in.: napis: wnętrza recepcji / szkice-..
3. akwarela, gwasz, ołówek, karton; 53 x 77,5 cm; poniżej opisy ołówkiem, m.in.: śr. d.: Strona C; p. d. sygn. i dat. ołówkiem: gronowski 62; zagniecenia papieru;
prace posiadają ślady po złożeniu oraz ubytki malatury.

Akt (1964)

sygn. dat. p.d.
olej, sklejka
127x59 cm

Quo vadis homo…?, lata 70. XX w.

tempera/papier naklejony na płytę, 99 x 70 cm
opisany p.d.: 'GODŁO: "HOMO"'

dwukrotnie opisany na odwrociu: 'GODŁO.. "HOMO"'

Jazz - projekt malowidła ściennego, ok. 1960

akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na karton;
20,5 x 36 cm (w świetle passe-partout, o nieregularnym kształcie).

Gołąbek pokoju - projekt kompozycji ściennej (?), lata 70 XX w.

tempera, ołówek, brystol; 32,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie ucięty fragment kompozycji malowanej temperą.

Akt

tempera/papier, 93 x 61,5 cm (w świetle passe-partout)

Wiosna - projekt mozaiki

Plakat LA POLOGNE VOUS INVITE, ok. 1950

Druk, papier; 98 x 69 cm

Wielki Balet, 1954 r.

offset/papier, 86,5 x 61 cm
sygnowany i datowany w druku p.śr.: 'gronowski | 54'
stan zachowania: dobry

Arkadia - projekty panneaux dekoracyjnych - malowideł ściennych

gwasz, papier naklejony na sklejkę;
6 części o wymiarach kolejno: 293 x 70 cm, 293 x 74,5 cm, 293 x 74 cm, 293 x 70 cm, 293 x 70 cm, 293 x 70 cm;
(praca przed konserwacją, przedarcia papieru, drobne ubytki).

Akt

sygn.p.d.
olej, sklejka, 116x67 cm

Konstrukcja, 1980

tempera, papier, 90 x 70 cm

Wystawa Tadeusza Gronowskiego, Desa Unicum, Warszawa 12.07. - 29.08.2011

Tancerka

tempera/papier, 98 x 124 cm
sygnowany p.d.: 'Gronowski'

Zestaw trzech prac:

Wiosna
tempera, karton; 300 x 68,5 cm (w świetle oprawy)
Lato
tempera, karton; 300 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
stan: karton przerwany w dwóch miejscach
Zima

W przypadku braku ofert na cały zestaw istnieje możliwość zakupu pojedynczych pozycji w cenach:
Wiosna - 25 000 zł
Lato - 15 000 zł
Zima - 25 000 zł

Jej ulubiony papieros, 1931

Rotograwiura barwna; wym.: 295 x 212 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji: Gronowski 31; l.d.: Druk rot. Prasa Polska S.A. Warszawa. Finezyjna reklama papierosów "damskich" (Gabinetowe, Dames, Pani, Złota Pani), wkładka (drukowana oddzielnie) do tygodnika"Tęcza" (R. V, z. 46 z 14 XI 1931). (il. s. 52)

X Rocznica Odparcia Najazdu Rosji Sowieckiej, 1930 r.

litografia barwna/papier, 100 x 70 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'gronowski | 30'
stan zachowania: dobry

Festiwal sztuki cyrkowej, 1954 r.

offset/papier, 84,5 x 60 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'groNOWski | 54'
stan zachowania: dobry

ALEGORIA WIOSNY, 1929

tempera, gwasz na kartonie,
120 x 99 cm,
sygnowana i datowana po prawej "gronowski /1929".

Kompozycja geometryczna, l. 70. XX w.

tempera, ołówek/brystolu, 56,5 x 86 cm
niesygn.

Czerwony dysk, 1969

tempera, brystol naklejony na deskę
110 x 82,5 cm
sygn. p. d.: ‘gronowski 69’
na odwrocie: CZERWONY DYSK
oraz nalepka z wystawy w ZSRR: WYSTAWOCZNYJ ZAŁ SOJUZA SOWIETSKICH CHUDOŻNIKOW CCCP

Akt

olej/sklejka, 100 x 56,5 cm
sygnowany p.d.: 'gronowski'
STAN ZACHOWANIA:
u dołu spękania sklejki, obraz bez ramy

Akt potrójny

kredka, papier,
30,5 x 21 cm (w świetle passe-partout)

Akt

sygn. p.d.
olej, sklejka
104x73 cm

VISITEZ LA POLOGNE, 1957

Druk, papier; 99,5 x 69,5 cm
Pochodzenie: kolekcja Mateusza Grabowskiego

Akt z tulipanem

sygn. p.d.
olej, sklejka
120x67.5

Towarzystwo na pikniku, 1925 r.

sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: `TGronowski 1925` oraz numerowana ołówkiem l.d.: `181.`

Kobieta przy toalecie, 1921 r.

akwarela, gwasz, ołówek/papier, 37,5 x 30,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `T Gronowski 1921`

Venus dwubarwna, lata 70-te XX wieku

tempera, brystol, 145x45 cm w świetle passe-partout

Akt kubistyczny

sygn. p.d.
olej, sklejka
113x61 cm

Kobieta z maską/ kompozycja geometryczna

tempera/karton, 85 x 117 cm
l.d.: `29/60`
praca dwustronna

Akord, 1946

tempera, sklejka;
178 x 152,5 cm

Akt potrójny

kredka/papier, 30,5 x 21 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Projekt scenografii

sygn. p.d.
tusz, gwasz, papier
28x22.5 cm

Akt

sygn. p.d.
olej, sklejka, 122.5x71 cm

Akt tyłem (Niebieskie loki)

sygn. p.d.,
olej, sklejka,
128x73 cm

WARSZAWA 1939-45, 1946 (projekt okładki)

tusz, gwasz na kartonie,
26 x 26 cm,
sygnowany p.d. "Gronowski 46"

Akt

sygn. p.d.
olej, sklejka
125x81 cm

Kompozycja geometryczna, ok. 1974

Tempera, ołówek, karton ręcznie czerpany; 74 x 54 cm
Na odwrocie nalepka z wystawy Tadeusza Gronowskiego w Galerii Marchand, 12 lipca 2011, Warszawa

Tancerka

sygn. p.d.,
tempera, sklejka,
107x65.5 cm

Dyplom Konkursu Szekspirowskiego, 1947

Litografia barwna
wym.: 330 x 470 mm
sygn. p.d.: Gronowski 47. Wydany w Litografii Artystycznej W. Główczewskiego. Konkurs organizowany był przez Departament Teatru MKiS, 1947.

Portret kobiety, ok. 1958

Tempera, sklejka; 129,5 x 71 w świetle ramy
Sygn. p.d. Gronowski

Akt kubistyczny (1958)

sygn. dat.p.d.,
tempera, sklejka,
131x70.5

Akt kubizujący

sygn.p.d.,
olej, sklejka,
87.5x50.5

Akt kubizujący

sygn.p.d.,
olej, sklejka,
123x72

Ilustracja do VII Księgi Pana Tadeusza - Rada , 1946 r.

gwasz, tusz/papier,
43,5 x 66 cm
(w świetle passe-partout) sygnowany i datowany p. d.: `Gronowski | 46`
LITERATURA: Adam Mickiewicz, "Pan Tadeusz", wyd. Książka i Wiedza, 1950 r., s. 216-217 (il.)
OPIS SCENY: "Wnet Gerwazy (to on był) przez tłum się przecisnął | Na środek izby, wkoło Scyzorykiem błysnął | Potem, w dół chyląc ostrze na znak powitania | Przed Maćkiem, rzekł: Rózeczce Scyzoryk się kłania. | Bracia szlachta Dobrzyńscy!"

Estymacja: 8 000 - 12 000 zł

Akt kubistyczny

technika własna, sklejka;
113 x 61 cm
sygn. p.d. gronowski

WIELKI BALET, 1954 R.

litografia/papier
86,5 x 61 cm
sygn. i dat. p.śr.: `Gronowski 54`
Nieczęste!

ORBIS - ZANIM RUSZYSZ W DROGĘ, 1932 R.

litografia/papier
100 x 69 cm
sygn. i dat. p.d.: `Gronowski 31`
Od 1928 roku Orbis miał status narodowego biura podóży. Bardzo rzadki przedwojenny plakat reklamowy firmy!

PAPIEROSY OBSTALUNKOWE, 1931 R.

litografia/papier
70 x 50 cm
Utrzymana w stylistyce Art Deco przedwojenna reklama. Rzadkie!

WIELKA ZABAWA KOSTIUMOWA, 1917 R.

litografia/papier
91 x 66 cm
Pierwszy zaprojektowany przez artystę plakat. Rarytas kolekcjonerski!

sygn. p.d.,
olej, sklejka,
109.5x53.5 cm

Kompozycja z aktem i kołami

sygn. p.d.,
olej, sklejka,
133x65.5 cm

Portret kobiety

Technika mieszana, gwasz, sklejka;
120 x 67,5 cm
Sygn. p.d. Gronowski

Projekt scenograficzny

sygn. p.d.
gwasz, papier
53x38.5

Akt kubistyczny

sygn. p.d.
olej, sklejka
114.5x71

PAPIEROSY GABINETOWE, 1931 R.

litografia/papier,
49 x 35 cm
sygn. p..śr.:`gronowski 31`

PROJEKT PLAKATU: 22 LIPCA 1965. ŚWIĘTO TWÓRCZYCH OSIĄGNIEĆ NARODU, 1965 R.

tempera/papier,
100 x 70 cm
sygn. p.śr.: `Gronowski 65"

PAPIEROSY WYTWORNEJ PANI, 1931 R.

litografia/papier,
49 x 35 cm
sygn. l.d.:`gornowski 31`

TWOJA OFIARNOŚĆ - FUNDAMENTEM BUDOWY SZKÓŁ TYSIĄCLECIA, 1961 r.

offset/papier
48 x 41 cm, sygn. p.d.: `gronowski 61`
Pochodzenie: ze spuścizny po artyście.

PROJEKT PLAKATU: LENIN. MUZEUM LENINA W WARSZAWIE, 1959 R.

tempera, ołówek/karton,
138,5 x 90 cm
Praca otrzymała wyróżnienie w konkursie z 1959 roku na plakat leninowski, rozpisanym z okazji 90 rocznicy jego urodzin. Pochodzenie: ze spuścizny po artyście.

PROJEKT PLAKATU: POLOGNE, 1959 R.

tempera, ołówek/karton,
99 x 68 cm
sygnowany p. d.: `gronowski 59` na odwrocie napis autorski: `Jeleń`

PROJEKT PLAKATU: LOS KRAJOWEJ LOTERII PIENIĘŻNEJ NAJSZCZĘŚLIWSZĄ GRĄ

tempera, ołówek/karton,
86 x 64 cm

Akt

sygn. p.d.
olej sklejka
115x62.5

Akt

olej, sklejka;
107 x 59,5 cm
sygn. p.d. gronowski

Venus dwubarwna, lata 70. XX w.

tempera/brystol,
145 x 95 cm (w świetle passe-partout)
niesygnowany

"JOHANN STRAUSS KRÓL WALCA", 1962

gwasz na kartonie,
32,5 x 32 cm,
sygnowany p.d "G62"
Projekt okładki płyty gramofonowej.
Tadeusz Gronowski - wybitny plakacista, grafik, malarz, ilustrator. Jeden z najwybitniejszych przedstawicieli art deco w Polsce.

sygn. p.g.
olej, sklejka
104.5x53

Akt, 1959

olej, sklejka
106 x 76 cm
sygn. p.d. gronowski 59

Akt kubistyczny

sygn. p.d.
olej, sklejka
107x60

Plakat [tzw. ślepy, do wypełnienia]

Konkursu Szekspirowskiego, organizowanego przez Departament Teatru MKiS, 1947. Litografia barwna, 33 x 47 cm. Sygnowana na kamieniu "gronowski 47". W Litografii Artystycznej W. Główczewskiego.

Akt kubistyczny

olej, sklejka;
119 x 61 cm
sygn. p.d. gronowski

Akt (1964)

sygn. dat. p.d.
olej, sklejka
113.5x62

Ex libris Adam Zarzecki.

Cynkotypia na ark. 12,7x8,2 cm z 1923 (Roznegliżowana niewiasta z książką w dłoni atakowana w sypialni przez gigantycznego homara. Sygn. monogramem T.G. Druk w kolorze karminowym. Ślady kleju na odwrocie, niewielki ubytek narożnika poza kompozycją)

(Scena do Świtezianki).

Grafika wypełniona akwarelą sygn.: "T. Gronowski".
Format: 26,5 x 48 cm. Akwarela w passe-partout.
Stan b. dobry.

Projekt kostiumu scenicznego dla Leny Żelichowskiej

Gwasz, papier, 36 x 25 cm,
sygn. p.d.: Gronowski (19)34

Trzy Gracje

kredka, papier, 22 x 28 cm (w świetle oprawy)

Akt potrójny

kredka, brystol
30,5 x 20,5 cm

Akt,1959

Olej, sklejka;
159 x 69,4 cm
sygn.p.d.: gronowski/1959

Postć, lata 50.

tusz, papier, wymiary w świetle passe-partout: 22,5 x 19,5 cm
sygn. l.d.: monogramem wiązanym: TGr.
na odwrociu ołówkiem: rys. Tadeusza Gronowskiego / lata 50-te

Kompozycja abstrakcyjna

tempera/karton, 30,5 x 22 cm w św. p. p.
dat. p. d.: `27/IV/76`

Kobieta i faun, lata 70-te

akwarela, tusz/papier, 24 x 33 cm w św. p. p.
nr p. d.: `4`

Abstrakcja

kredka/papier, 12,5 x 24 cm w św. p. p.

Abstrakcja

kredka/papier,
12,5 x 24 cm w św. p. p.

PLAKAT MAZOWSZE

Gwasz, sklejka, papier; 100 x 82,5 cm
Na odwrocie na sklejce cyfra XIII, nalepka wystawowa: Выставочны [...uszkodzenie nalepki] | Союза Советских Художник [...uszkodzenie nalepki] | Название Плакат "Мазовше"

AKT PODWÓJNY - projekt plakatu, l. 60. XX w.

ołówek na papierze, 61,5 x 84 cm,
Wystawiany: "Tadeusz Gronowski 1894-1990", Willa Struvego, I-II. 1991

PLAKAT MAZOWSZE

Akt potrójny

kredka, papier,
30,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)

Trzy gracje

kredka, papier,
22 x 28 cm (w świetle passe-partout)

PROJEKT KOSTIUMU SCENICZNEGO DLA LENY ŻELICHOWSKIEJ, 1934

gwasz na papierze, 36 x 25 cm, sygnowany u dołu "gronowski 34" oraz po lewej, ołówkiem: "Żelichowska"

PEGAZ I NIMFA, 1965

gwasz, brystol naklejony na sklejkę, 86 x 122 cm
sygnowany p.d.: "Gronowski 65"

liczba obiektów: 199