1 zł
2 600 000 zł

DOBRZYCKI Zygmunt (Oleksin 1896 - 1970 Beauvallon, Var, Francja)

Kobiety u grobu Chrystusa, 1944 r.

tusz/papier, 60,5 x 46,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'Dobrzycki 44'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Wzburzone morze

olej, płótno; 66 x 82,5 cm;
sygn. l. d.: Z. Dobrzycki

PEJZAŻ Z KANAŁEM, 1949

Gwasz, papier; 23 x 29 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: ZDobrzycki 49
Na odwrocie drukowana nalepka składu przyborów malarskich Josef Copman, Bruggia

Trzy gracje w wersji antycznej i renesansowej, 1931

gwasz, akwarela, kredka, ołówek, karton; 73 x 54,5 cm;
sygn. i dat. p. d. w kompozycji: Z. Dobrzycki 1931.

Pejzaż z rzeką, 1949

gwasz, papier; 23 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: ZDobrzycki 49.

olej, sklejka; 25 x 32 cm;
sygn. p. d.: Z. Dobrzycki.

olej, sklejka; 25 x 32 cm;
sygn. p. d.: Z. Dobrzycki.

Pejzaż z rzeką, 1949

Scena alegoryczna, 1943 r.

akwarela, gwasz/papier, 47 x 57,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'Z. DOBRZYCKI 1943'

Idylla, 1932-1967

olej, płótno dublowane; 147 x 180 cm;
sygn. p. d.: Z. Dobrzycki 1932-1967

Jeune femme au bain

olej, płótno
61 x 50 cm
sygn. p.d. Z Dobrzycki 1933

KRAJOBRAZ LETNI, 1942

gwasz, akwarela, papier
16,2 x 20,7 cm
sygn. l.d.: Z. Dobrzycki 42
Na oprawie, tzw. "plecach" mała drukowana nalepka zakładu ramiarskiego w Nicei z tekstem: ENCADREMENTS | MIROITIER | J FONTEBASSO | 3 Rue Paradis - Nice

Scčne antique, 1936

Fresque montée, support
200 x 140 cm

La bibliotheque

olej, deska
65 x 49,5 cm
sygn. p.d.: Z. Dobrzyc

Widok na Ostend, 1929

olej, płótno
sygn. p.d.: Z. Dobrzycki
60 x 73 cm

"Zygmunt Dobrzycki. Tentoonstelling der werken" Muzeum Sztuki, Gent, 05.11-19.11/1950, nr. 53

Pejzaż Miejski, ok 1930

olej, płótno
sygn. p.d: Z. Dobrzycki
50 x 61 cm

Pejzaż Wiejski, 1931

olej, płótno
sygn. p.d.: Z. Dobrzycki/1931
50 x 61 cm

Flecista

olej, płótno,
61 x 50 cm;
sygn. p. d.: ZDobrzycki

Femme demi nue (1932)

Olej / płótno
Sygnowany i datowany p.d.
61 x 50 cm

Kwiaty w wazonie

akwarela, gwasz, papier, 62,5 x 47 cm;
sygn. p.d.: ZDobrzycki

Kwiaty w wazonie

sygn. p.d.: ZDobrzycki

Portret kobiety

ołówek, pastel , papier, 43,5 x 27,5 cm;
sygn. p.d.: Zygmunt Dobrzycki / Paryż 28.XII.28
(zagięcia papieru, drobne ubytki)

Budowa

olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. p.d. Z Dobrzycki

Kobiety przy toalecie

olej, płótno,
99.7 x 81 cm
sygnowany l.d.: Z Dobrzycki; na odwrocie: Z Dobrzycki
Na krosnach napisy: Z Dobrzycki; FEMMES A LA TOILETTE; N 1;
nalepka (druk): Zygmunt Dobrzycki

Prowansalska sielanka

gwasz, papier jasnobrązowy,
31 x 46,5 cm; (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Z Dobrzycki

Idylla antyczna

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier jasnokremowy,
32 x 51 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Z Dobrzycki

Bukiet w wazonie

akwarela, gwasz, papier, 48 x 63,5 cm; sygn. p.d.: Z Dobrzycki

Scena rodzajowa

olej na płótnie, 107, 3 x 151,5 cm
sygnowany p.d.: "Z Dobrzycki 1947-64"

liczba obiektów: 28