1 zł
2 600 000 zł

PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)

AKROPOL ATEŃSKI, 1931

Olej, płyta; 42,5 x 61,5 cm
Sygnowany p.d.: St. Pieniążek
Na odwrocie podpis: Pieniążek Stefan | Akropolis o wschodzie słońca | Widok z Lykabettosu | Ateny 1931

cena wywoławcza: Wykup abonament

PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)

Stara chata z floksami, 1957 r.

olej/tektura, 28 x 28 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'St. Pieniążek | 957'
opisany na odwrociu: 'Pieniążek Stefan | Chata stara z floksami | Krasnystaw | ul. Szkolna | 1957'

- kolekcja prywatna, Wiedeń

PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)

BRZEG MORZA, 1932

Olej, płótno naklejone na tekturę; 26,5 x 37 cm
Sygnowany p.d.: Stef. Pieniążek | 932

PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)

Split - Skalisty brzeg Adriatyku, 1928 r.

olej na tekturze, 33,5 x 50 cm, sygnowany i datowany p.d. "Stef. Pieniążek 928", na odwrocie naklejka autorska

PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)

CHATA NA ZBOCZU

Olej, tektura; 27 x 37 cm
Sygnowany l.d.: StPieniążek

PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)

WIECZÓR NAD ADRIATYKIEM, 1929

Olej, tektura; 25 x 34 cm
Sygnowany l.d.: Split; p.d.: Stef. Pieniążek | 929
Na odwrocie piórem: Pieniążek Stefan | Wieczór na Adriatyku

PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)

ZAMEK W CZERSKU, 1950

Olej, tektura; 29 x 40 cm
Sygnowany l.d.: St.Pieniążek

PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)

KWITNĄCE TULIPANY

Olej, tektura; 27 x 37 cm
Sygnowany p.d.: St Pieniążek

PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)

Tyniec

olej, tektura, 26,5 x 35 cm,
sygn. p.d.: St.Pieniążek

PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)

Wieś

olej, tektura, 24 x 33,5 cm,
sygn. p.d.: Spieniążek

PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)

Górska wieś zimą

olej, tektura, 20 x 29 cm,
sygn. p.d.: SPieniązek

PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)

Górska wieś, 1927

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: St. Pieniążek | 927

PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)

SKALISTY BRZEG ADRIATYKU, 1928

olej na tekturze, 33,5 x 50 cm,
sygnowany i datowany p.d. "Stef. Pieniążek 928”.

- Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków 1928 (kartka wystawowa własnoręcznie wypełniona przez artystę - na odwrocie);
- warszawska Zachęta, październik-listopad 1929 (j.w.).

PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)

olej na tekturze,
33,5 x 50 cm,
sygnowany i datowany p.d. "Stef. Pieniążek 928".
- warszawska Zachęta, październik- listopad 1929 (j.w.).

PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)

Górska wieś, 1927

olej, tektura; 35 x 50 cm;

PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)

Skalisty brzeg Adriatyku (1928)

sygn. dat.p.d.,
olej, tektura,
25.5x31 cm

PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)

AKROPOLIS O WSCHODZIE SŁOŃCA - WIDOK Z LYKABETTOSU, 1931

Olej, płyta;
42,5 x 61,5 cm
Sygnowany p.d.: St. Pieniążek

PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)

WIDOK NA GIARDINI GIUSTI W WERONIE, 1914

olej na płótnie,
40 x 49 cm,
sygnowany u dołu po prawej" St. Pieniążek/Verona 914", na odwrocie kartka wystawowa Tow. Sztuk Pięknych w Krakowie

PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)

Drewniany kościółek wśród drzew, 1916

olej, tektura; 28 x 33,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: St. Pieniążek | 916;

PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)

Łodzie rybackie nad morzem, 1936

olej, dykta; 34 x 56 cm

PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)

Łodzie na brzegu, 1925

gwasz, ołówek, 36 x 49,5 cm
sygnowany p.d.: "St. Pieniążek/ 925"

liczba obiektów: 21