POPŁAWSKI Stanisław (1886 - 1959)
Czara z herbem Rzeczypospolitej
alabaster, relief
34 x 18 x 13 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
gips
51 x 26 cm
sygn. .i dedykowany na podstawie: ''Kochanemu Frankowi St.Popławski 1943
gips, 31x9x13 cm
Numerowany: 322
Reprodukowany w katalogu Piękno monumentalne: Stanisław Popławski, katalog wystawy w Muzeum Śląskim w Katowicach, 2016, s. 28.
brąz, śr. 48 cm,
sygn. l. d. S.T. POPŁAWSKI; datowany: p. d.: KRAKÓW 1930; nr odlewu 1/6
gips polerowany; wys. z podstawą 56 cm, szer. 20 cm, głęb. 26 cm.
Polska, Kraków, 1928
odlew/brąz, 55 x 16 x 18 cm
sygnowana na podstawie: `S. POPŁAWSKI | I`
POCHODZENIE: kolekcja Konstantego Węgrzyna
brąz patynowany, odlew współczesny, 22 x 19 x 17 cm
opisana na podstawie: STANISŁAW POPŁAWSKI | RODZINA | ODLEW | 2014 | 2/6 | T ROSS |
Plakieta z portretem chłopczyka
kwadratowa, z płaskorzeźbioną główką dziecka, zwróconą profilem w lewo, z odsłaniającymi ucho, miękko wijącymi się włosami; u dołu na podcięciu sygnatura: "S. Popławski";
brąz, odlew patynowany; 26,2 x 26,5 cm; dębowa, czerniona ramka.
Polska, lata 30. XX w.
Polska, lata 30. XX w.
brąz, odlew patynowany; 26,2 x 26,5 cm; dębowa, czerniona
ramka.
Polska, lata 30. XX w.
MADONNA Z DZIECIĄTKIEM, odlew Bracia Łopieńscy, dwudziestolecie międzywojenne
Brąz patynowany;
55,5 x 44,5 cm
Sygnowany śr. d.: S. POPŁAWSKI, p.d.: BRACIA ŁOPIEŃSCY | WARSZAWA
Plakieta wystawiana i wzmiankowana: Tradycje prawdziwe. Łopienscy,
Muzeum Okręgowe w Koninie, Konin, 2010, katalog wystawy, opr. E. Żaczek, s. 21.
Gips patynowany;
wys.: 51 cm;
sygn.: St. Popławski 1910.
brąz patynowany na czarno,
wys. 54 cm.
Na boku podstawy sygn.: S. POPŁAWSKI i liczba I
brąz patynowany na czarno,
wys. 38,5 cm.
Brąz patynowany;
55,5 x 44,5 cm
Nota o wytwórni brązów Bracia Łopieńscy przy poz. nr 24.
Medal-Odrodzenie polskiego or??a rok 1914
(Wiede?, Zak?ad Medalierski Bracia Schneider, 1916)
stop cyny, patynowany, ?r.6
gips patynowany w barwie kremowo piaskowej; 22 x 20 x 17 cm;
sygn. na podstawie: Popławski (autograf wyryty)
gips patynowany, wys. całk. z postumentem: 50 cm, wys. głowy: 39,5 cm
sygn. z lewej, na szyi: ST. POPŁAWSKI / 1942
Alegoria sztuk pięknych - płaskorzeźba
gips, w kształcie tonda; średn. 48,8 cm;
sygn.l.d.: St. Popławski;
napis p.d.: KRAKÓW 1930;
sygn.l.d.: St. Popławski; napis p.d.: KRAKÓW 1930;