1 zł
2 600 000 zł

CYGAŃSKA-WALICKA Helena (1913-1989)

Obieranie jarzyn, 1950 r.

olej, płótno, 92 x 65 cm,
sygn. p.d.: H. Cygańska W., na odwrocie nalepka I Ogólnopolskiej Wystawy Plastyki, CBWA, Warszawa, 1950 z tytułem: Praca w stołówce

cena wywoławcza: Wykup abonament

Wnętrze amonitu, 1968

olej, płótno;
92 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. C. Walicka 68
na odwrocie napis autorski: 1968 r/ 92x73cm / Helena CYGAŃSKA-/ WALICKA / „Wnętrze amonitu" oraz nalepka z BIURA WYSTAW ARTYSTYCZNYCH OLSZTYN-ZAMEK

OBIERANIE JARZYN, 1950

Olej, płótno, 92 x 65 cm
Sygnowany p.d.: H. Cygańska W.
Na odwrocie nalepka I Ogólnopolskiej Wystawy Plastyki, CBWA, Warszawa, 1950 z tytułem: Praca w stołówce

Wnętrze amonitu, 1968

olej, płótno;
92 x 73 cm;
na odwrocie napis autorski: 1968 r/ 92x73cm / Helena CYGAŃSKA-/ WALICKA / "Wnętrze amonitu" oraz nalepka z BIURA WYSTAW ARTYSTYCZNYCH OLSZTYN-ZAMEK

Cykl Amonity Nr 7

olej, płótno, 89 x 116 cm;
sygn. p. d.: H.W.;
na odwrocie napis: H. Walicka 1968 116 x 89 cm / cykl Amonity , Nr 7;
na odwrocie nalepka z Biura Wystaw Artystycznych w Olsztynie

Zestaw 3 prac

"Anioły w chmurach",
"Matka z Dziewczynką i Anioły",
"Para królewska z psem i ptakami";
akwarela, papier,
jedna praca sygnowana: `983 / HWalicka

Cykl Amonity Nr 7

olej, płótno,
89 x 116 cm;
sygn. p. d.: H.W.;

Cykl Amonity Nr 7

olej, płótno, 89 x 116 cm;
sygn. p. d.: H.W.;

Cykl Amonity Nr 7

olej, płótno, 89 x 116 cm;
sygn. p. d.: H.W.;

KOMPOZYCJA Z KOZź, 1960

Olej, karton naklejony na płytę;
59 x 84 cm
Sygnowany p.g.: H. C. Walicka | 60 r.
Na odwrocie napis: Nr 67 Kompozycja z kozą | Helena Walicka 1960

Smutne Święto

olej na płycie, 32 x 47 cm
sygn. na drugiej stronie flamastrem: "Smutne święto i 1960 r/ Kochanemu Juliuszowi/ 6-III-1960 Helena Walicka/ który kocha malarstwo"

Kwiaty, 1976

gwasz, papier,
47 x 65 cm
sygnowany p.d.: 1976 | H. C. Walicka

Kwiaty, 1954

olej, płótno,
73 x 59.5 cm
sygnowany p.g.: H. Cygańska na odwr. adres i sygnatura u d.: Helena Cygańska Walicka, na krosnach p.g. nalepka CBWA Zachęta z Wystawy okręgowej ZPAP z 1954 l.g. fragment zerwanej nalepki ZPAP

Smutne Święto I, 1960

olej na płycie, 35,5 x 50 cm
na odwrocie napis autorski farbą: "Smutne Święto" I 1960 r./ Kochanemu Juljuszowi/` 6-III-1960 Helena Walicka/ `który kocha malarstwo" (dedykacja dla prof. J. Starzyńskiego).

Smutne Święto I, 1960

olej na płycie, 35,5 x 50 cm
na odwrocie napis farbą: "Smutne Święto" 1960 r./ Kochanemu Juljuszowi/ 6-III-1960 Helena Walicka/ który kocha malarstwo" i ołówkiem "Starzyńska?"

Smutne Święto I, 1960

olej na płycie, 35,5 x 50 cm
na odwrocie napis farbą: "Smutne Święto" I 1960 r./ Kochanemu Juljuszowi/` 6-III-1960 Helena Walicka/ `który kocha malarstwo" i ołówkiem "Starzyńska?"

liczba obiektów: 17