1 zł
2 600 000 zł

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Faust, 1988 r.

offset/papier, 95,5 x 67 cm
sygnowany w druku p.d.: 'ROMAN CIEŚLEWICZ.'
Teatr Nowy, Warszawa, Johann Wolfgang Goethe, reż. Bohdan Cybulski

cena wywoławcza: Wykup abonament

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Dziady, 1967 r.

offset/papier, 97 x 67 cm
sygnowany i datowany w druku p.d.: 'CIEŚLEWICZ 67'
Teatr Narodowy, Warszawa, Adam Mickiewicz, reż. Kazimierz Dejmek

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Sprawa Dantona, 1974 r.

offset/papier, 97 x 66,5 cm
sygnowany i datowany w druku p.śr.: 'R. CIEŚLEWICZ.74.'
Teatr Powszechny, Warszawa, Stanisława Przybyszewska, reż. Andrzej Wajda

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Jan Maciej Karol Wścieklica, 1979 r.

offset/papier, 96,5 x 66 cm
sygnowany w druku p.d.: 'Roman Cieślewicz'
Teatr Narodowy, Warszawa, Teatr Mały, Stanisław Ignacy Witkiewicz, reż. Zdzisław Wardejn

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Teatr Współczesny we Wrocławiu zaprasza, 1975 r.

offset/papier, 96 x 67 cm
sygnowany i datowany w druku p.śr.: 'R. CIEŚLEWICZ.75.'

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

NATURE MORTE DECOUSSUE, 1982

kolaż, papier
39 x 28 cm
sygn. oł. na podkładzie l.d.: „NATURE MORTE DECOUSSUE“, p.: R. Cieślewicz. 1982.

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

corps diplomatique, 1994 r.

serigrafia/papier, 99 x 69 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Roman Cieślewicz 27.06.1994' oraz opisany ołówkiem l.d.: 'E.A.'

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Litographie rouge (Kamikaze)''

litografia barwna/papier, 99 x 69 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i opisany ołówkiem u dołu: 'R. Cieślewicz 1/75'

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Bez tytułu, 1984 r.

serigrafia barwna/papier, 60 x 42 cm (arkusz)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'R. Cieślewicz 84.' oraz opisany ołówkiem l.d.: '101/150'
70 x 49 cm (w świetle oprawy)

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Plakat Amnesty International, 1975

offset/papier, 83 x 60 cm

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Plakat Amnesty International, 1975 r.

offset/papier, 83 x 60 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany ołówkiem l.d.: '14/100 R. Cieślewicz', sygnowany i datowany wzdłuż prawej krawędzi: 'CIESLEWICZ 75'

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

CCCP kontra USA

offset/papier, 80,5 x 53,5 cm (w świetle passe-partout)

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Bellissima, 1987 r.

druk, kolaż/papier, 27,5 x 15 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu na passe-partout: '"BELLISSIMA" ROMAN CIEŚLEWICZ 1987 | [dedykacja] | - ROMAN CIEŚLEWICZ | 6.05.1987.'

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Kafka. Proces, 1964 r.

offset, papier, wym. arkusza 82 × 55 cm
sygn. i dat. w obrębie komp.: CIEŚLEWICZ 64
opis. wzdłuż prawej krawędzi: „OPUS”
AFFICHE - 4/68 - By Georges FALL,
Editeur, Paris - 1968 - Imp. SERG, Paris
na odwrocie napis ołówkiem: 974. Collection
Jeanine e

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

sitodruk/papier, 54 x 38,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'R.CIEŚLEWICZ', opisany l.d.: '1/100'
Projekt dla magazynu "Look"

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Plakat filmowy Rozstanie, 1961

offset/papier, 82,5 x 58,5 cm
sygn. l.d.: R.Cieślewicz 61.
stan zachowania: bdb

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Louis Aragon, 1992 r.

serigrafia, papier, 83 x 58 cm w świetle oprawy
dedykacja ołówkiem l. d.: POUR RAOUL JEAN MOULIN [?] AVEC MES REMERCIEMENTS "GRANDIOSE"/ROMAN CIEŚLEWICZ 26/12/1992.

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Mona-tse-tung, 1976 r.

offset, papier, 53,5 x 39 cm w świetle oprawy
sygn. ołówkiem p. d.: R. CIEŚLEWICZ, opis. l. d.: MONA TSE TUNG/PHOTOMONTAGE/1976., poniżej dedykacja: POUR Madame Marie Françoise ROUCAYROL/avec sourire en 1980/-R. CIEŚLEWICZ 24.12.79.

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Plakat, IGOR STRAWIŃSKI, OEDIPUS REX, 1961

Teatr Wielki, Warszawa
Druk, papier; 98 x 67,5 cm

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Plakat, KAROL SZYMANOWSKI, HARNASIE, 1966

Teatr Wielki, Warszawa
Druk papier; 96,5 x 67 cm

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Plakat, Giuseppe Verdi, AIDA, 1966

Teatr Wielki, Warszawa
Druk, papier; 97 x 67 cm

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Plakat, Maxwell Anderson, SCENERIA ZIMOWA, 1968

Teatr Dramatyczny, Warszawa
Druk, papier; 85 x 58,5 cm

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Plakat CYRK RADZIECKI, 1963

Druk, papier; 96 x 67 cm

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Plakat CYRK (akrobata), 1963

Druk, papier; 97,5 x 67 cm

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Postać

serigrafia/papier, 57 x 45,5 cm
sygnowany p.d.: 'R. Cieslewicz' i opisany l.d.: '34/100'

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Arrabal

sitodruk/papier, 61,5 x 46 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'R.CIEŚLEWICZ', opisany l.d.: '4/45'

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Plakat teatralny Dziady, 1967

offset/papier, 97 x 67 cm
sygn. p.d.: Cieślewicz 67

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Plakat teatralny Dziady, 1967

offset/papier, 97 x 67 cm
sygn. p.d.: Cieślewicz 67

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Odcisk

serigrafia, papier welinowy, 64,5 x 50,5 cm
sygn. ołówkiem p.d., num. l.d. 22/100

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Solidarność, 1982

serigrafia kolorowa, papier, 84 x 59 cm
sygn., datowana i dedykowana na przodzie ołówkiem

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Miłość jest radosna, miłość jest smutna, 1967 r.

druk, kolaż/papier, 29,5 x 21,5 cm
sygnowany i datowany cienkopisem wzdłuż lewej krawędzi: 'R. CIEŚLEWICZ 1967.', dedykowany ołówkiem wzdłuż dolnej i prawej krawędzi

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Bez tytułu, 1986 r.

offset/papier, 79,8 x 60,1 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'R. CIEŚLEWICZ' i opisany l.d.: '42/130'

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Guernica

sitodruk/papier, 57,4 x 41,8 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'R. CIEŚLEWICZ' i opisany l.d.: '51/100'

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Salto Mortale, 1956 r.

plakat filmowy; offset, papier, 57,5 x 85 cm
sygn. i dat. p. d.: Cieślewicz 56
stan zachowania naddarcia bocznych krawędzi

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Plakat do filmu MÓJ STARY, 1962

Druk, papier; 84 x 58 cm

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Plakat do sztuki JULUSZ SŁOWACKI, KSIĄDZ MAREK,1963

Teatr Dramatyczny, Warszawa
Druk, papier; 86 x 60 cm

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Plakat do filmu ZAWRÓT GŁOWY, 1963

Druk, papier; 82 x 59 cm

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Plakat do filmu IGRASZKI MIŁOSNE, 1963

Druk, papier; 84 x 58 cm

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Plakat do baletu JEZIORO ŁABĘDZIE, 1965

Teatr Wielki, Warszawa
Druk, papier; 97 x 67,5 cm

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Plakat do opery AIDA, 1966

Teatr Wielki, Warszawa
Druk, papier; 97 x 67 cm

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Plakat wystawy WIZERUNEK, WIDZENIE,WYOBRAŹNIA, 1966

Galeria Współczesna, Warszawa
Druk, papier; 98 x 67 cm

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Igraszki miłosne, 1963 r.

offset/papier, 85 x 58,5 cm
sygnowany i datowany w druku l.d.: 'R. CIEŚLEWICZ 63'
stan zachowania: dobry

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Sławne miłości, 1963 r.

offset/papier, 84,5 x 59 cm
opisany w druku l.d.: 'R CIEŚLEWICZ'
stan zachowania: bardzo dobry

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Gdzie jest profesor Hamilton?, 1957 r.

offset/papier, 86 x 59 cm
sygnowany i datowany w druku p.śr.: 'CIEŚLEWICZ 57'
stan zachowania: bardzo dobry

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Mieszkanie nr 8, 1961 r.

offset/papier, 83 x 58,5 cm
sygnowany i datowany w druku l.d.: 'R. Cieślewicz 61'
stan zachowania: bardzo dobry

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Głos z tamtego świata, 1962 r.

offset/papier, 83,2 x 58 cm
sygnowany i datowany w druku l.d.: 'CIEŚLEWICZ 62'
stan zachowania: bardzo dobry

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Minuta zwierzeń, 1957 r.

offset/papier, 85 x 59 cm
sygnowany i datowany w druku p.g.: 'CIEŚLEWICZ 57'
stan zachowania: dobry

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Kości rzucone, 1958 r.

offset/papier, 80,5 x 57,5 cm
sygnowany i datowany w druku p.d.: 'R.CIEŚLEWICZ.58'
stan zachowania: bardzo dobry

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Panna Wodna, 1962 r.

offset/papier, 85 x 58,6 cm
sygnowany i datowany w druku l.d.: 'CIEŚLEWICZ. 62.'
stan zachowania: bardzo dobry

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Jutro premiera, 1962 r.

offset/papier, 83 x 58,5 cm
sygnowany i datowany w druku l.d.: 'R.CIEŚLEWICZ 62.'
stan zachowania: bardzo dobry

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

sitodruk/papier, 57 x 41 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany ołówkiem p.d.: 'R. CIEŚLEWICZ.', opisany l.d.: 'E/A'
Projekt dla magazynu "Look"

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Arrabal

sitodruk/papier, 61,5 x 46 cm (w świetle passe-partout)

LIETRATURA:
- (porównaj): Anna Grabowska-Konwent, Roman Cieślewicz 1930-1996, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2006, poz. 66, s. 108

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Odcisk

serigrafia, papier welinowy 64,5 x 50,5 cm
sygn. ołówkiem p.d: RCieślewicz i num. l.d. 22/100

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

offset/papier, 31,8 x 22 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'R. CIEŚLEWICZ', opisany l.d.: '11/50'

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

1 maja święto całego narodu, 1956 r.

offset/papier, 84 x 59 cm
stan zachowania: dobry

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Rozstanie, 1961 r.

offset/papier, 82,5 x 58,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'R.CIEŚLEWICZ 61.'
stan zachowania: bardzo dobry

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Złamana strzała, 1957 r.

offset/papier, 84 x 58 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'CIEŚLEWICZ.57'
stan zachowania: dobry

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Imieniny Henrietty, 1957 r.

offset/papier, 84 x 58 cm
sygnowany p.d.: 'R. CIEŚLEWICZ'
stan zachowania: dobry

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Biuro matrymonialne, 1956 r.

offset/papier, 84 x 59,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'CIEŚLEWICZ 56'
stan zachowania: dobry

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Salto Mortale, 1956 r.

plakat do filmu w reżyserii Viktora Tourjanskyego z 1953 r.; offset, papier, 58 x 86 cm;
sygn. i dat. p. d.: Cieślewicz 56;
stan zachowania bardzo dobry

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Affabulazione, 1984 r.

offset/papier, 96,5 x 67,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'CIEŚLEWICZ.84'
stan zachowania: bardzo dobry

- Roman Cieślewicz 1930-1996, Anna Grabowska-Konwent, katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2006, il. 99, s. 128 (il.)

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Faust, 1988 r.

offset/papier, 96 x 67 cm
sygnowany p.d.: 'ROMAN CIEŚLEWICZ.'
stan zachowania: bardzo dobry

- najlepszy plakat miesiąca w konkursie "Najlepszy plakat Warszawy", maj 1989

- Roman Cieślewicz 1930-1996, Anna Grabowska-Konwent, katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2006, s. 133, poz. 106 (il.)
- Polski Plakat Teatralny 1899 - 1999, katalog wystawy, red. Krzysztof Dydo, Kraków 2000, poz. 604 (il.)
- Mistrzowie polskiej sztuki plakatu, Krzyszof Dydo, Bielsko-Biała 1995, s. 40 (il.)

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

W rozterce, 1960 r.

offset/papier, 84 x 58,5 cm
opisany p.d.: 'R. Cieślewicz 60.'
stan zachowania: bardzo dobry

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Swobodny wiatr, 1962 r.

offset/papier, 84 x 59 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'CIEŚLEWICZ. 62'
stan zachowania: dobry; widoczne ślady po zagięciu

- Roman Cieślewicz 1930-1996, Anna Grabowska-Konwent, katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2006, s. 83, poz. 28 (il.)

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Dziady, 1967 r.

offset/papier, 97 x 67 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'CIEŚLEWICZ 67'
stan zachowania: bardzo dobry; niewielkie rozdarcie na wysokości sygnatury

- najlepszy plakat miesiąca w konkursie "Najlepszy plakat Warszawy", grudzień 1967
- złoty Medal w grupie plakatów o tematyce kulturalnej - 2. Ogólnopolskie Biennale plakatu, Katowice 1967

- VeryGraphic. Polish Designers of the 20th Century, red. Jacek Mrowczyk, Warszawa 2015, s. 246 (il.)
- Roman Cieślewicz 1930-1996, Anna Grabowska-Konwent, katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2006, s. 94, poz. 41 (il.)
- Polski Plakat Teatralny 1899 - 1999, katalog wystawy, red. Krzysztof Dydo, Kraków 2000, poz. 175 (il.)

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Nafta, 1961 r.

offset/papier, 83 x 59 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'R. CIEŚLEWICZ. 61'
stan zachowania: dobry; widoczne ślady po złożeniu

- wyróżnienie na 1. Międzynarodowej Wystawie Plakatu Filmowego, Karlove Vary 1962

- VeryGraphic. Polish Designers of the 20th Century, red. Jacek Mrowczyk, Warszawa 2015, s. 243 (il.)
- Ach! Plakat filmowy w Polsce, Dorota Folga – Januszewska, Olszanica 2009, s. 160, poz. 357 (il.)
- Roman Cieślewicz 1930-1996, Anna Grabowska-Konwent, katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2006, s. 80, poz. 22 (il.)

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

offset/papier, 83 x 58 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'CIEŚLEWICZ 62'

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Diabły z Loudun, 1974 r.

offset/papier, 96,5 x 67 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'R.CIEŚLEWICZ.74.'

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Mona-Tse-Toung, 1977 r.

offset/papier, 55 x 40 cm (arkusz) 45 x 38 cm (zadruk)
sygnowany i datowany p.d.: 'R. Cieślewicz. 1977.', opisany l.d.: 'E/A. "MONA- TSE-TOUNG" /COLLAGE'

- Roman Cieślewicz 1930 - 1996, Anna Grabowska - Konwent, Poznań 2006, s. 164, poz. 170

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Rosemary's Baby, 1982 r.

offset/papier, 56,5 x 40 cm (arkusz) 45 x 38 cm (zadruk)
sygnowany i datowany p.d.: 'R. Cieślewicz. 1982.', opisany l.d.: 'E/A. "ROSEMARY'S-BABY" /COLLAGE/'

- Roman Cieślewicz 1930 - 1996, Anna Grabowska - Konwent, Poznań 2006, s. 211, poz. 400

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Plakat GIUSEPPE VERDI, AIDA, 1966

Teatr Wielki, Warszawa
Druk, papier; 97 x 67 cm
Pochodzenie: ze zbiorów Mateusza Garbowskiego

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Plakat BELA BARTOK, ZAMEK SINOBRODEGO, 1962

Opera Warszawska
Druk, papier; 96 x 66 cm

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Plakat APOLLO KORZENIOWSKI, DLA MIŁEGO GROSZA, 1963

Teatr Powszechny, Warszawa
Druk papier; 96 x 66,5 cm

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Plakat WARSZAWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE, 1965

Druk papier; 96,5 x 68 cm

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Plakat KAROL SZYMANOWSKI, HARNASIE, 1966

Teatr Wielki, warszawa
Druk papier; 96,5 x 67 cm

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Plakat IGOR STRAWIŃSKI, OEDIPUS REX, 1961

Teatr Wielki, Warszawa
Druk, papier; 98 x 67,5 cm

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Plakat MAXWELL ANDERSON, SCENERIA ZIMOWA, 1968

Teatr Dramatyczny, Warszawa
Druk, papier; 85 x 58,5 cm

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Ostrożnie babciu, 1961 r.

offset/papier, 84,5 x 58,5 cm
sygnowany p.d.: `R. CIEŚLEWICZ 61`

STAN ZACHOWANIA:
bardzo dobry, nieznaczne ślady po złożeniu

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Plakat CYRK RADZIECKI, 1963

Druk, papier; 96 x 67 cm
Pochodzenie: z kolekcji Mateusza Grabowskiego

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Plakat CYRK (psy), 1966

Druk, papier; 98,5 x 66,5 cm

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Plakat CYRK (akrobata), 1963

Druk, papier; 97,5 x 67 cm

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Kompozycja, 1986 r.

offset/papier, 80,5 x 60 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `R. Cieślewicz 86`, l.d.: 40/130`

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

L`aureole pessanie, 1976 r.

offset/papier, 65 x 38 cm
sygnowany i datowany p.d.: `R. CIEŚLEWICZ 1976.`, l.d.: `E/A " L`aureole pessanie` /COLLAGE/`
- Galerie de France, Paryż
- Dom aukcyjny CalmelsCohen, Paryż

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Party, 1971/1982 r.

offset/papier, 56 x 40,2 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `R. Cieślewicz 1976/1982`, l.d.: `E/A "PARTY" /COLLAGE/`
- Galerie de France, Paryż

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Guernica, 1981 r.

offset/papier, 70 x 50 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: `R. Cieślewicz`, l.d.:

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Katastrofa, 1961 r.

sygnowany i datowany p.d.: `R. Cieślewicz 61`
offset/papier, 85 x 59 cm

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Portret

litografia na papierze welinowym,
sygnowana i numerowana ołówkiem przez artystę, na odwrocie pieczatka kolekcji;
75 x 53 cm (wymiar arkusza)

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Odcisk

serigrafia na papierze welinowym,
sygnowana i numerowana ołówkiem przez artystę;
65 x 50,5 cm

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Ruchome Święto``

ilustracja do książki E. Hemingway`a drukowanej w czasopiśmie "Ty i Ja" nr 11
własna/papier, 32,2 x 23,5 x 0,01 cm
syg. na odwrociu: l.g.: `Cieślewicz`
Na odwrociu pieczęć czasopisma "Ty i Ja"

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Ruchome święto, 1965 r.

ilustracja do książki E. Hemingway`a drukowanej w czasopiśmie "Ty i Ja" nr 10
własna/papier, 32,3 x 23,5 x 0,01 cm
syg. na odwrociu p.g.: ` ROMAN CIEŚLEWICZ`
Na odwrociu pieczęć czasopisma "TY i JA".

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Kompozycja geometryczna, 1996

Linoryt barwny; średnica: 69 mm;
sygn. oł. p.d.: R. Cieślewicz. Pracy użyto jako zaproszenia na pogrzeb artysty (nadruk na odwrocie w jęz. francuskim), 21 stycznia 1996.

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Le coup Cassius (Muhammad Ali)

1976
collage, gelatin silver prints, 18.5 x 29.5 cm,
signature, date and description on the reverse,
unique object
vintage prints

The work is an illustration for Kamikaze I, a "panic information" magazine designed and published by Cieślewicz in 1976 specifically for the Panique group, of which he was a member. The second and, at the same time, the last issue of the magazine was published in 1991.
Exhibition: Latent Capital. 20th Century Photography from the Collection of Cezary Pieczyński, the Wilanów Palace Museum, Warsaw (2010).

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

1976
kolaż, brom, papier, 18,5 x 29,5 cm,
sygn., dat. i opis na odwrocie,
unikat
vintage prints

Praca powstała jako ilustracja do Kamikaze I, czasopisma "informacji panicznej" zaprojektowanego i wydanego w 1976 r. przez Cieślewicza specjalnie dla grupy Panique, której był członkiem. Drugi i jednocześnie ostatni numer pisma ukazał się w 1991 r.
Wystawa: "Uśpiony kapitał. Fotografia XX wieku ze zbiorów Cezarego Pieczyńskiego" Muzeum Pałac w Wilanowie, Warszawa (2010).

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Hommage a travers, 1982 r.

fotomontaż, fotografia barwna/papier, 29,5 x 21,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `"HOMMAGE A TRAVERS."`; p.d.: `R.CIESLEWICZ:1982`

Pochodzenie: D.A. Camels Cohen, Paryż

Uśpiony Kapitał. Fotografia XX wieku z kolekcji Cezarego Pieczyńskiego. 16.09-30.10.2010, Muzeum Pałac w Wilanowie

Reprodukowany: Uśpiony Kapitał. Fotografia XX wieku z kolekcji Cezarego Pieczyńskiego. Fundacja Profile i Muzeum Pałac w Wilanowie, Warszawa, 2010, s.100

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 10 000 - 20 000

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Popioły, 1965

(reż. Andrzej Wajda); Plakat filmowy
wym.: 84 x 58 cm
sygn. l.d.: Cieślewicz.65. Wyd. CWF. Nakład 8000. Stan zachow.: widoczne ślady złożenia plakatu. Lit. K. Dydo, "Polski plakat filmowy, Kraków 1996, poz. 498.

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Jutro premiera, 1962

(reż. Janusz Morgenstern); Plakat filmowy
wym.: 82,4 x 58,2 cm
sygn. l.d.: R.Cieślewicz 62. Wyd. CWF. Stan zachow.: widoczne ślady złożenia plakatu.

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Nafta, 1961

(reż. Stanisław Lenartowicz); Plakat filmowy
wym.: 82 x 58,4 cm
sygn. l.d.: R. Cieślewicz 61. Wyd. CWF. Lit.: Krzysztof Dydo, "Polski plakat filmowy, Kraków 1996, poz. 455. Stan zachow.: widoczne ślady złożenia plakatu.

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Krzyżacy, 1960

(reż. Aleksander Ford) ; Plakat filmowy
wym.: 84,8 x 58,4 cm
sygn. l.d.: R. Cieślewicz 60. Wyd.: CWF. Stan zachow.: widoczne ślady złożenia plakatu

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Inspekcja pana Anatola, 1959

(reż. Jan Rybkowski); Plakat filmowy dwuczęściowy; a: wym.: 60,5 x 83,6 cm, b: wym.: 58 x 84 cm
sygn. plansza a.: p.g.: R.Cieślewicz 59. Wyd. CWF. Stan zachow.: widoczne ślady złożenia plakatu

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Pan Anatol szuka miliona, 1959

(reż. Jan Rybkowski); Plakat filmowy dwuczęściowy
wym.: a.: 60,2 x 83,8 cm i b: 58 x 84 cm
sygn. plansza a. p.g.: R. Cieślewicz 59. Wyd. CWF. Stan zachow.: widoczne ślady złożenia plakatu.

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Pożegnania, 1958

(reż. Wojciech J. Has); Plakat filmowy
wym.: 83,7 x 58,8 cm
sygn. l.d.: R. Cieślewicz 58. Wyd. CWF. Stan zachow.: widoczne ślady złożenia plakatu.

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Eroica, 1957

(reż. Andrzej Munk); Plakat filmowy
wym.: 84 x 58,4 cm
sygn. p.d.: RCieślewicz 57. Wyd. CWF. Stan zachow.: widoczne ślady złożenia plakatu. (il. s. 52)

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Scena alegoryczna, 1949

Olej, karton; 44 x 34 cm
Sygn. p.d. R.CIEŚLEWICZ

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

22 LIPCA, 1956 R.

offset/papier
96 x 67,5 cm
sygn. i dat. p.g.: `Cieślewicz R 56`

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

1 MAJA ŚWIĘTO CAŁEGO NARODU, 1956 R.

offset/papier
84 x 59,5 cm

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

SCENERIA ZIMOWA, 1969 R.

offset/papier naklejony na tekturę
85 x 59 cm
sygn. i dat. l.śr.: `R.Cieślewicz 68`

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Yellow

serigrafia, papier, 54,5 x 39 cm;
sygn. p.d.: R. CIEŚLEWICZ; opisany l.d.: E/A

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

ZAWRÓT GŁOWY, 1963 R.

offset/papier,
83 x 59 cm
sygn. l.d.: `Cieślewicz 63`
zagniecenia papieru na krawędzi

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

22 lipca, 1956

Plakat;
wym.: 96 x 67 cm;
sygn. w obrębie kompozycji: CIEŚLEWICZ R. 56.

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Dziewczyna z Montreuil - Jeune Montreuilloise, 1982 r.

plakat, barwny druk offsetowy/papier,
60 x 50 cm
na odwrociu oprawy naklejka z opisem: `Roman Ciesielewicz 1982 | Jeune Montreuilloise`
PORÓWNAJ: Roman Cieślewicz 1930 - 1996, katalog wystawy, [oprac.] Anna Grabowska-Konwent, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2006, s. 210-211, kat. 401.

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

LUDZIE I WILKI, 1959 R.

offset/papier
84,5 x 59 cm
sygn. l.d.: `R.Cieślewicz 59`

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

KATASTROFA, 1961 R.

offset/papier
84 x 58,5 cm
sygn. p.d.: `R. Cieślewicz 61`

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

PANNA WODNA, 1962 R.

offset/papier
85x59 cm
sygn. l.d.: `Cieślewicz 62`

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

La panthere tres noire, 1974

Serigrafia, papier; wym.: 400 x 580 mm; sygn. oł. p.d.: R. Cieślewicz, l.d.: e/a 1974. Lit.: "Sztuka polska XX wieku", Kraków 2000, s. 387, p. 825.

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Projekt ekslibrisu Galerii Plakatu

Collage, tusz;
wym.: 175 x 125 mm;
nie sygn.

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

CORPUS I [FIGURA SYMETRYCZNA], 1974

litografia barwna na papierze z filigranem "BFK RIVES",
64 x 50 cm
sygnowana ołówkiem p.d. "R. CIEŚLEWICZ" i l.d. "e./a. 1974" [odbitka autorska].

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

La panthere trÝs noire /BARDZO CZARNA PANTERA/, 1974

litografia czarnobiała, na papierze z filigranem "BFK RIVES/France",
64 x 50 cm,
sygnowana ołówkiem p.d. "R. CIEŚLEWICZ" i l.d. "E. A. /1974"
[odbitka autorska].

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

LOOK, 1973.

Litografia barwna, na papierze z filigranem "BFK RIVES/France", odbitka autorska, 54,5 x 39 cm. Sygnowana p.d. ołówkiem "R. CIEŚLEWICZ 1973"; l.d. "e/a" i tytuł pracy.

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

GUERNICA. Film d`ARRABAL, 1975

druk czarno-biały, 70 x 50 cm. Sygnowany ołówkiem p.d.
"R. CIEŚLEWICZ", l.d. [odbitka] "64/100". Nakładem Klubu Kolekcjonerów Plakatu. Druk galeria Wielka 19 Poznań 81 (piecz. na odwrocie). Minimalne rozdarcia na marginesach. Film "GUERNICA", 1975, scenariusz i reżyseria Fernando Arrabal.

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

L`AFFICHE ROUGE, 1976.

Druk dwubarwny, 53,5 x 39 cm. Sygnowany po lewej (na plakacie) "R. CIEŚLEWICZ" i u dołu po prawej, ołówkiem "R. CIEŚLEWICZ". Po lewej [odbitka] "76/100". Nakładem Klubu Kolekcjonerów Plakatu. Druk galeria Wielka 19 Poznań 81 (piecz. na odwrocie). Film "L`AFFICHE ROUGE", Francja 1976, reż. Frank Cassenti.

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

La panthere tres Noire (cykl Figury symetryczne), 1974

Serigrafia, papier; wym.: 400 x 580 mm; sygn. oł. p.d.: R. Cieślewicz, l.d.: e/a 1974. Grafika wykorzystana w plakacie teatralnym, do sztuki J. Joyce`a Bloomusalem.

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Pieds panique III (cykl Figury symetryczne), 1974

Serigrafia, papier; wym.: 400 x 580 mm; sygn. oł. p.d.: R. Cieślewicz, l.d.: e/a 1974.

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

La Joconde (cykl Figury symetryczne), 1974

Serigrafia, papier; wym.: 570 x 560 mm; sygn. oł. p.d.: R. Cieślewicz, l.d.: e/a 1974.

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Corps I, 1974

Serigrafia, papier; wym.: 640 x 460 mm; sygn. oł. p.d.: R. Cieślewicz, l.d.: e/a 1974.

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Serigrafia, papier
wym.: 400 x 580 mm
sygn. oł. p.d.: R. Cieślewicz, l.d.: e/a 1974
Grafika wykorzystana w plakacie teatralnym, do sztuki J. Joyce`a Bloomusalem.
Lit.: Sztuka polska XX wieku, Kraków 2000, s. 387, p. 825; A. Grabowska-Konwent, Roman Cieślewicz 1930-96, Poznań 2006, s. 107.

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Serigrafia, papier
wym.: 400 x 580 mm
sygn. oł. p.d.: R. Cieślewicz, l.d.: e/a 1974.
Lit.: Sztuka polska XX wieku, Kraków 2000, s. 387, p. 826; A. Grabowska-Konwent, Roman Cieślewicz 1930-96, Poznań 2006, poz. 152.

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Serigrafia, papier
wym.: 570 x 560 mm
Lit.: Sztuka polska XX wieku, Kraków 2000, s. 387, p. 827; A. Grabowska-Konwent, Roman Cieślewicz 1930-96, Poznań 2006, poz. 151.

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Judith, 1972

serigrafia
50 x 50
sygn.

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Corpus I, 1973

serigrafia barwna
65 x 50
sygn

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Corps I, 1974

Serigrafia, papier;
wym.: 640 x 460 mm;

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

La panthere tres noire, 1974

Serigrafia, papier;
wym.: 400 x 580 mm;

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Pieds panique III, 1974

Serigrafia, papier;
wym.: 400 x 580 mm;

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

La Joconde, 1974

Serigrafia, papier;
wym.: 570 x 560 mm;

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Johann Wolfgang Goethe

offset
70 x100 cm
Dar Włodzimierza Orła

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

CIES PASOLINI FFABULACIONE

plakat drukowany offsetowo (w nakładzie ponad 1000szt)
1984
95 x 68 cm
Dar Włodzimierza Orła

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Johann Wolfgang Goethe

offset
wymiary: 70x100 cm
dar Włodzimierza Orła

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Cyklop

serigrafia/papier, 61 x 46 cm (w świetle passe - partout)
sygn. p. d.: `R. Cieślewicz` num. l. d.: `4/45`

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

1 maja, 1952

gwasz, tusz; wym. planszy: 14 x 11 cm. Projekt ilustracji do "Życia Literackiego" nr 9/33 z 27 IV 1952. Na odwrocie opis maszynowy.

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Cyklop

serigrafia/papier, 61 x 40 cm

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Zestaw dziewięciu serigrafii - bez tytuł

9 sztuk, serigrafia, papier, 64 x 50 cm (wymiar arkusza);
napis ołówkiem l.d.: e./a. 1974, sygn. p.d.: R. Cieślewicz

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Twarz

serigrafia/papier, 63 x 52 cm w św. p. p.
sygn. p. d.: R. Cieślewicz

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Byk

offset/papier, śr. 26,5 cm w św. p. p.
napis l. d.: Cieślewicz, sygn. na odwrocie: Roman Cieślewicz, nr na odwrocie: 15/50

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

KATASTROFA 1961 r.

Offset barwny na papierze
84,4 x 58,5 cm
Sygnowany p.d. wzdłuż pionowego boku "R. CIEŚLEWICZ 61."

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

NAFTA 1961 r.

Offset barwny na papierze
82,5 x 58,5 cm
Sygnowany l.d. wzdłuż pionowego boku "R. CIEŚLEWICZ.61" Literatura - Roman Cieślewicz, in memoriam, kat. wyst. Muzeum Plakatu w Wilanowie, 1998, poz. kat. 46, s. 34 (reprodukcja).

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

MATKA Z DZIECKIEM, 1949 r.

Tempera na kartonie 43,5 x 34 cm
Sygnowany p.d. - "R. Cieślewicz 1949"

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

DZIADY ADAMA MICKIEWICZA, 1967

offset, 97 x 67 cm
sygnowany u dołu po prawej "Cieślewicz 67"

CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Scena alegoryczna

tempera, ołówek, karton
44,5 x 35 cm

liczba obiektów: 155