1 zł
2 600 000 zł

KRZYŻAŃSKI Józef (1898 - 1987)

Pejzaż z doliną rzeki, 1929 r.

olej/tektura, 33 x 41 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Józef Krzyżański | 1929'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pejzaż, 1966

olej, płótno dublowane; 60 x 49 cm;
sygn. p. d.: Józef Krzyżański/ 66

Góry jesienią, 1965

olej, płótno; 48,5 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: Józef Krzyżański / 1965.
na odwrocie napis (częściowo czytelny): Wilczak bez... / koniec września / 20 x 30 z parkiem brązowym

Cerkiew

olej, tektura; 33 x 41 cm;
sygn. i dat. p. d.: Józef Krzyżański 1939?

Martwa natura, 1954

olej, płótno; 77,1 x 63,2 cm;
sygn. i dat. p. g.: Józef Krzyżański / 1954 r;
na odwrocie nalepka firmy ramiarskiej

Góry jesienią, 1965

olej, płótno; 48,5 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: Józef Krzyżański / 1965.;

Pani K. - Portret Katarzyny Kauzal, 1922

olej, płótno; 55,5 x 48 cm;
sygn. p. g.: J. Krzyżański/ 1922; l. d.: LKrzy
na odwrocie nalepka TOWARZYSTWA PRZYJACIóŁ SZTUK PIĘKNYCH w Poznaniu z informacjami o pracy (częściowo zdarta) oraz fragmenty dwóch innych nalepek. Katarzyna Kauzal (1899 -?) malarka, członek krakowskiego oddziału ZPAP (od 1951).

Rybak ok. 1925

olej, płótno; 60 x 47 cm;
sygn. p. d.: KRZYŻAŃSKI

Ogród, 1939 r.

olej, płótno, 80 × 64 cm
sygn. p. d.: Józef Krzyżański/1939

Estymacja: 8000 - 12000 zł

Uliczka w Ostrogu, 1931

olej, płótno, 81 x 64,5 cm;
sygn. u dołu: Józef Krzyżański Ostróg 1931.

Akt, ok. 1932

olej, płótno,
60 x 81 cm;
sygn. p. d.: Józef Krzyżański
Na odwrocie nalepka z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie z roku 1932, z numerem 2276, nazwiskiem autora, z tytułem Akt I. techniką i ceną raz nalepka wystawowa z Poznania z roku 1936 z nazwiskiem autora, adresem, tytułem Akt II [sic!], oraz ceną.

OGRÓD Z RÓŻAMI, 1939

olej na płótnie,
80,5 x 64,5 cm,
sygnowany p.d. "J. Krzyżański/1939``

Martwa natura z bażantem

olej, płótno, 64,5 x 80 cm;
sygn. p. g.: Józef Krzyżański / 1936.

Akt

olej, płótno, 53,5 x 79,5 cm;
sygn. p.d.: J. Krzyżański / Paris

olej, płótno, 47 x 59 cm
sygn. d.śr.: Józef Krzyżański (19)69

PEJZAŻ, 1924

olej na tekturze,
61,7 x 73 cm w świetle ramy,
sygnowany p.d. "Józef Krzyżański / Brusiuk 1924"

POLNA DROGA, 1924

Olej, płótno; 69,5 x 89,5 cm
Sygnowany l. d.: Józef Krzyżański | 1924

AKT Z LILIĄ, 1925

olej na płótnie (pasy),
54,5 x 48 cm,
sygnowany na doklejonym kawałku płótna "Józef Krzyżański / Paris 1925.", na odwrocie (na płótnie) nalepka Instytutu Krzewienia Sztuki w Poznaniu z pieczątkami pocztowymi z 28 VIII 1934 r.

AKT (Halina Krzyżańska, żona artysty), 1935

olej na płótnie,
64 x 100 cm,
sygnowany p.d. "Józef Krzyżański /1935"

Calvi, 1926

olej, płótno,
64 x 80,5
sygn. l.d.: Józef Krzyżański / Calvi 1926

KOBIETA CZYTAJĄCA, 1934

olej na płótnie,
63,7 x 77,4 cm,
sygnowany p.d. "Józef Krzyżański / 1934."

MARTWA NATURA Z KWIATEM W DONICZCE, 1934

olej na płótnie,
80 x 60,3 cm
sygnowany p.d. "Józef Krzyżański/1934"

Pejzaż wiejski

olej, tektura, 62 x 73 cm; sygn. p.d.: Józef Krzyżański / Brusiuk 1924

liczba obiektów: 23