1 zł
2 600 000 zł

DIETRICH Fryderyk Krzysztof (1779-1847)

Pomnik Fryderyka Jagiellończyka

według Michała STACHOWICZA (1768-1825)
akwaforta, akwatinta, papier; 46 x 33 cm (w świetle passe-partout);
opisana l. d.: M. Stachowicz del.; poniżej: Imp. de Lemercier Paris; p. d. E. Dietrich sc.
u dołu po środku opis: Pomnik Kardynała Fryderyka
Pochodzi z: "Monumenta Regnum Poloniae Cracoviensia", Petropoli [Petersburg], 1851.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kościół św. Aleksandra, 1831 (Chiesa di S. Alessandro in Warsavia).

Ilustracja z książki Bernarda Zaydlera Storia della Polonia…, Florencja 1831.
akwaforta, 17 x 13 cm, kolorowana akwarelą.
Wg cyklu rycin 12 widoków Warszawy Fryderyka Krzysztofa Dietricha z l. 1827-1829.
Sztychował Antonio Verico.

Z kolekcji Zbigniewa Rybczyńskiego.

Ratusz, 1831 (Palazzo della Municipalitļ)

Sztychował Antonio Verico.

Pałac Zamoyskich, 1831 (Palazzo dei Zamoyski in Warsavia).

Sztychował Antonio Verico.

Krakusy konne, 1831 r.

akwaforta, akwatinta, papier, 16 x 12,5 cm,
sygn. poniżej kompozycji p. d.: Dietrich rytował, u dołu opis: Krakusy Konne Pułk 2. / Le 2. Regiment de Gracuses a Cheval. / Colonel Paszyc. / a Varsovie chez A. Dal = Trozzo.

Pałac Zamoyskich w Warszawie

miedzioryt kolorowany akwarelą, papier, wym. 13,5 x 16,5 cm w świetle passe-partout, z Storia della Polonia - Bernardo Zaydler, 1831 r. Według ryciny z cyklu 12 widoków Warszawy F. K. Dietricha z lat 1827-1829 sztychował dla włoskiej Historii Polski Antonio Verico

Kościół Św. Aleksandra, 1831

miedzioryt kolorowany akwarelą, wym. 13 x 17 cm, z Storia della Polonia - Bernardo Zaydler, 1831 r. Według ryciny z cyklu 12 widoków Warszawy F. K. Dietricha z lat 1827-1829 sztychował dla włoskiej Historii Polski Antonio Verico

PALAZZO Della Municipalitá in VARSAVIA, 1831

miedzioryt z akwafortą kolorowany ręcznie akwarelą, 13 x 17 cm,
sygnowany na płycie "F. Dietrich dis.”, "Verico inc.”.
Ilustracja do książki Bernarda Zaydlera Storia della Polonia..., Florencja 1831. Według ryciny z cyklu 12 widoków Warszawy F. K. Dietricha z lat 1827-1829 sztychował dla włoskiej Historii Polski Antonio Verico.

Krakusy konne Pułk 2, 1831

akwaforta, akwatinta, papier;
16 x 12,5 cm (wymiar kompozycji); 21,5 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. poniżej kompozycji p. d.: Dietrich rytował
u dołu opis: Krakusy Konne Pułk 2. / Le 2. Regiment de Gracuses a Cheval. / Colonel Paszyc. / a Varsovie chez A. Dal = Trozzo.

Wnętrze katedry krakowskiej, 1851

akwaforta; wym.: 560 x 400 mm;
sygn. pł.: Stachowicz del. F. Dietrich sc.; odbił Lemercier w Paryżu; grafika z albumu "Monumenta Regnum Poloniae Cracoviensia", Petropoli 1851 [2 wyd.]. Pęknięte marginesy, bez szkody dla kompozycji. Lit.: H. Widacka, Dietrichowie, Warszawa 1989.

Stanisław August ogląda trumny Zygmunta Starego, Zygmunta Augusta i Anny Jagiellonki, 1821

Akwatinta; wym. pł.: 398 x 548 mm;
sygn. p.d.: F. Dietrich sculp:, l.d.: M. Stachowicz del., p.d. margines dawny stempelek własnościowy. Pod kompozycją tytuł: Stanislaus Aug: visitans Sarcophagos Sigism: Imi Sig: Aug: et Annae Jagellonidae. Plansza z albumu "Monumenta Regnum Poloniae Cracoviensia", 1821.

Sarkofag Jana Kazimierza, 1821

Akwatinta; wym. pł.: 540 x 398 mm;
sygn. p.d.: F. Dietrich sculpt, l.d.: M. Stachowicz del., p.d. margines dawny stempelek własnościowy. Pod kompozycją tytuł: Sarcoph. Joanis Casimiri. Plansza z albumu "Monumenta Regnum Poloniae Cracoviensia", 1821.

Grobowiec kard. Jana Alberta Wazy, 1821

Akwatinta; wym. pł.: 544 x 395 mm;
sygn. p.d.: F. Dietrich sculp:, l.d.: M. Stachowicz del:, p.d. margines dawny stempelek własnościowy. Pod kompozycją tytuł: Monumentum Joanis Alberti. Plansza z albumu "Monumenta Regnum Poloniae Cracoviensia", 1821.

Grobowce Kazimierza Wielkiego i Władysława Jagiełły, 1821

Akwatinta; wym. pł.: 403 x 548 mm;
sygn. p.d.: F. Dietrich sc:, l.d.: M. Stachowicz del., p.d. margines dawny stempelek własnościowy. Pod kompozycją tytuł: Monum: Casimiri et Vladislavi Jagiellonidum. Plansza z albumu "Monumenta Regnum Poloniae Cracoviensia", 1821.

Grobowiec Zygmunta III, 1851

Akwatinta, akwaforta; wym.: 492 x 360 mm; nie sygn.; oprawiona grafika (po konserwacji) z albumu "Monumenta Regnum Poloniae Cracoviensia", Petropoli 1851 [2 wyd.]. Lit.: H. Widacka, "Dietrichowie", Warszawa 1989, poz. 55.

Świątynia Sybilli w Puławach, 1820

Akwatinta, akwaforta
wym. komp.: 163 x 98 mm
sygn. pł. p.d.: Dietrich se: Vars:; pod kompozycją tytuł w jęz. fr. i polskim; grafika z cyklu 10 plansz do J. W. Krasiński, "Guide du voyageur en Pologne", Warszawa 1820 i 1821.

Widok Świątyni w Arkadii, 1820

Akwatinta, akwaforta
wym. komp.: 98 x 163 mm
sygn. pł. p.d.: Dietrich se: Vars:; pod kompozycją tytuł w jęz. fr. i polskim; grafika z cyklu 10 plansz do J. W. Krasiński, "Guide du voyageur en Pologne", Warszawa 1820 i 1821. (il. s. 23)

Widok Bramy i Przedmieścia Krakowskiego w Lublinie, 1820

Akwatinta, akwaforta
wym. komp.: 98 x 163 mm

Widok Rynku i Ratusza w Krakowie, 1820

Akwatinta, akwaforta
wym. komp.: 98 x 163 mm

Wolny Strzelec pieszy, 1831

Akwatinta, akwaforta;
wym. planszy: 203 x 138 mm;
sygn. pł. p.d. (w lustrze): Dietrich; pod tytułem w jęz. francuskim notka Lieut. Colon. Grothus; grafika z cyklu Ubiory Wojska Polskiego z roku 1831, Varsoviae [1831]. Lit.: H. Widacka, "Dietrichowie rytownicy warszawscy", poz. 151, s. 166.

Strzelce Piesze górnicze, 1831

Akwatinta, akwaforta;
wym. planszy: 203 x 138 mm;
grafika z cyklu Ubiory Wojska Polskiego z roku 1831, Varsoviae [1831]. Lit.: H. Widacka, "Dietrichowie rytownicy warszawscy", poz. 151, s. 166.

Pułk 9 piechoty krakusów (wg J. F. Piwarskiego), 1831

Akwatinta, akwaforta;
wym. planszy: 203 x 138 mm;
formalna nazwa jednostki 9. Pułk Piechoty Liniowej Królestwa Polskiego (sformowanej 10 I 1831 jako 1. Pułk Województwa Krakowskiego); jej dowódcą (do 14 VII 1831) był płk Samuel Różycki; grafika z cyklu Ubiory Wojska Polskiego z roku 1831, Varsoviae [1831]. Lit.: H. Widacka, "Dietrichowie rytownicy warszawscy", poz. 151, s. 166.

Pułk 9 piechoty krakusów (wg. J. F. Piwarskiego), po 1831

Akwatinta, akwaforta;
wym. planszy: 203 x 138 mm;
Formalna nazwa jednostki 9. Pułk Piechoty Liniowej Królestwa Polskiego (sformowanej 10 I 1831 jako 1. Pułk Województwa Krakowskiego); jej dowódcą (do 14 VII 1831) był płk. Samuel Różycki; grafika z cyklu Ubiory Wojska Polskiego z roku 1831, Varsoviae [1831]

Grobowiec Władysława IV, 1851

Akwatinta, akwaforta;
wym.: 492 x 360 mm;
sygn. pł. Stachowicz del. F. Dietrich sc.; grafika z albumu "Monumenta Regnum Poloniae Cracoviensia", Petropoli 1851 (2 wyd.).

Grobowiec Zygmunta III, 1851

Akwatinta, akwaforta;
wym.: 492 x 360 mm;
niesygn..; oprawiona grafika (po konserwacji) z albumu "Monumenta Regnum Poloniae Cracoviensia", Petropoli 1851 (2 wyd.).

Akwatinta, akwaforta;
wym.: 510 x 370 mm;
sygn. pł.: Stachowicz del. F. Dietrich sc.; oprawiona grafika z albumu "Monumenta Regnum Poloniae Cracoviensia", Petropoli 1851 (2 wyd.).

WIDOK PLACU PRZED MARYWILEM I GŁÓWNEGO RATUSZA W WARSZAWIE, 1820

wg rysunku Jakuba SOKOŁOWSKIEGO (1784-1837)
akwatinta z akwafortą,
12,7 x 18,3 cm, sygnowana rysunkiem klucza (na cokole latarni)

PAŁAC RZĄDOWY KRASIŃSKICH ZWANY, 1820

akwatinta,
12 x 17,5 cm

Wykonana do Przewodnika dla podróżujących w Polsce J. W. Krasińskiego (wyd. polskie i francuskie, Warszawa 1820, 1821).

akwatinta,
12 x 17,5 cm

Wykonana do Przewodnika dla podróżujących w Polsce J.W. Krasińskiego (wyd. polskie i francuskie, Warszawa 1820, 1821).

PAŁAC NAMIESTNIKA KRÓLEWSKIEGO W WARSZAWIE, 1827

akwatinta,
12 x 17,5 cm

Ilustracja do Opisania Warszawy... Łukasza Gołębiowskiego, Warszawa 1827

WIDOK KRAKOWSKIEGO PRZEDMIEŚCIA W WARSZAWIE, 1820

akwatinta,
12 x 17,5 cm,
sygnowana na płycie p.d. "F. Dietrich sculp: Vars:"

liczba obiektów: 31