1 zł
2 600 000 zł

LACHOWICZ Andrzej (1939 Wilno - 2015 Wrocław)

Energia Upadku – 8 fotografii, 1978-1979

fotografia czarno-biała, papier fotograficzny (odbitka żelatynowo-srebrowa); 17 x 17,5 cm (wymiar każdej z prac w świetle oprawy); jedna z fotografii sygn., dat. i opisana na odwrocie: Andrzej Lachowicz / ENERGIA UPADKU / 1978-79 / Vintage Print / [podpis artysty] (ołówkiem); nakład nieokreślony, vintage print.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Topologie [2], 1968-1989

fotografia czarno-biała, papier fotograficzny (odbitka żelatynowo-srebrowa); 16,5 x 16,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana na odwrocie: ANDRZEJ LACHOWICZ / TOPOLOGIE / 1968 – 1989 / Photocanvas 110 x 110 cm (ołówkiem);
nakład nieokreślony, vintage print;
Artysta tworzył serię Topologie od 1968 roku do końca lat 80. XX w.

Topologie G + G2, 1968-1989

sygn., dat. i opisana na odwrocie: ANDRZEJ LACHOWICZ / TOPOLOGIE G +G2 / Photocanvas 110 x 110 cm / 1968 – 1989 (ołówkiem);

Przedwczesny zachód słońca, 1998 r.

akwarela/papier, 28,5 x 41,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'A.Lachowicz 30.07.1998’
oraz opisany l.d.: 'PRZEDWCZESNY ZACHÓD SŁOŃCA'

Z serii Energia upadku

1980
dwie odbitki żelatynowo-srebrowe, papier
17,8 x 18 cm każda
sygn., tyt., dat i dopisek, na odwrociu: ANDRZEJ LACHOWICZ | „ENERGIA UPADKU” | 1980 | Photocanvas | 110 x 110
vintage print
oprawa: passe-partout, drewniana rama, szkło

Z wystawy Zbigniewa Dłubaka Tautologie, 1971 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 17,8 x 23,5 cmopisany ołówkiem na odwrociu: 'GALERIA "PERMAFO" | WYSTAWA - "TAUTOLOGIE" | AUTOR: ZBIGNIEW DŁUBAK'
na odwrociu pieczęć autorska

Topologies W, 1989 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa/płótno, 110 x 110 cmsygnowany. datowany i opisany na blejtramie: 'ANDRZEJ LACHOWICZ - "TOPOLOGIE W" . 1989 . Photocanvas 110x110 cm'

Topologie, 1968-1992 r.

fotografia/płótno, 110 x 110 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: 'ANDRZEJ LACHOWICZ "TOPOLOGIE" 1968-1992 PHOTOCANVAS 110 x 110'

Topologie, 1968-92 r.

Ja, ty, on, 1970

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 16,5 x 16,8 cm
sygnowany na odwrociu ołówkiem: 'ANDRZEJ LACHOWICZ | "Ja, ty, on" | 1970'

Portet permanentny, 1965

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier barytowy, 18 x 24 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ANDRZEJ LACHOWICZ | "Portret permanentny" | 1965'; odbitka z lat 80. XX w.

z cyklu Topologie, 1968-1988

fotografia czarno-biała
29x29 cm
na odwrocie opis ołówkiem: "ANDRZEJ LACHOWICZ | TOPOLOGIE 1968-1988"

z cyklu Topologie, 1968-1988

fotografia czarno-biała
29x29 cm

bez tytułu, 1970-1989

fotografia czarno-biała
29x29 cm

The Shadow, 1971

fotografia czarno-biała
29x29 cm

JaTyOn z serii Cienie

1968
Odbitka żelatynowo-srebrowa naklejona na płytę spilśnioną, podklejoną cienkim papierem pergaminowym, wym. 48,9 x 48,4; w oprawie (drewniana rama, szkło)
Sygn., i dat. na przodzie; sygn., dat. i tytuł na odwrocie
Vintage print

1970-1973
Odbitka żelatynowo-srebrowa o wym. 15,2 x 15,2 cm podklejona na kremowej tekturze o wym. 22 x 22 cm; w oprawie (drewniana rama, szkło)
Certfikat autentyczności podpisany przez galerię
Vintage print

Krzywy Budapeszt

fotografia czarno-biała/papier fotograficzny, 18,3 x 24,6 cm,

Struktury - natura 1967 r. - dyptyk

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier barytowy, 23 x 17,5 cm (wymiary dotyczą jednej fotografii),

opisany na odwrociu

The Leaning Budapest

black and white photography on photographic paper, 18.3 x 24.6 cm

Structures - Nature', 1967 - diptych

gelatin silver print on Baryta paper, 23 x 17.5 cm (dimensions of one photograph)
described on the reverse

Cień, 1970

fotografia barwna, papier naklejony na tekturę; 49,5 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Alach 70;
na odwrocie tektury sygn., dat. oraz opisana: Alach 70 / ANDRZEJ LACHOWICZ / CIEŃ 1970 / Jezioro Komorze, lipiec (tuszem); odbitka autorska, nakład: 1/1.

Na ukos, 1966-88 r.

technika własna, fotografia, wydruk/płótno, 110 x 110 cm
opisany na odwrociu: 'Andrzej Lachowicz - Na Ukos / Slantwise 37 A 1966-88

Komplet 11 fotografii z cyklu Topologie, 1968-88 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 29 x 29 cm

Diagonally, 1966-88

self technique, photography, print on canvas, 110 x 110 cm
signed lower right: 'Andrzej 1966-88'
described on the reverse: 'Andrzej Lachowicz - Na Ukos / Slantwise 37 A 1966-88 110x110 cm'

A set of 11 photographs from the series Topologies, 1968-88

gelatin silver print, vintage print on Baryta paper, 29 x 29 cm

Energia upadku

1978-1979
dwie odbitki żelatynowo-srebrowe, 16,5 x 16 cm (24,5 x 18 cm) - każda,
sygn. "Andrzej Lachowicz", dat., tytuł i adnotacja "Vintage Print"
na odwrocie jednej odbitki
vintage

Energia upadku uważana jest za jedno z ważniejszych dzieł Lachowicza. Została ona zrealizowana w kilku wersjach, ale zawsze składała się z kilku ujęć ukazujących autora siedzącego bokiem na krześle, z uniesioną ręką, w której trzyma lub z której upuszcza różne przedmioty. Obok wizualnej warstwy, w której artysta demonstruje względność tego, co może kojarzyć się z upadkiem, porusza kwestie filozoficzne. W tekście, który towarzyszył pracy, rozważa upadek na różne sposoby, jako: wartość fizyczną, wartość moralną, zaprzeczenie nicości, spełnienie postulatu nicości, upadek sztuki, sztukę upadku i wreszcie upadek upadku.

Energy of the Fall

1978-1979
two gelatin silver prints, 16.5 x 16 cm (24.5 x 18 cm) - each,
signed "Andrzej Lachowicz," dated, titled and annotation "Vintage Print"
on the reverse of one print
vintage

The Energy of the Fall is one of the most highly acclaimed works Lachowicz ever made. In each of its several versions, Lachowicz is sitting sideways on a chair, with his hand held up, and he is holding or dropping various objects. In addition to demonstrating the relativity of our associations with the fall through the scene, the artist addresses philosophical problems. In the text attached to the images, Lachowicz looks at the fall from various perspectives: as a physical value, a moral value, a rejection of nothingness, an embrace of nothingness, the demise of art, the art of the fall, and finally, the fall of the fall.

Z serii Fotografia konkretna, nr 272

1978
odbitka żelatynowo-srebrowa, papier, 17 x 17 cm
sygn., dat. i tytuł na odwrocie
vintage print

NOL (UFO) nad Toronto CA, July 20th, 1977, 7.28 PM

1977 / 2009
fotografia, papier, 20,2 x 30,4 cm
sygn. dat. i tytuł na odwrocie; dopisek z dedykacją na odwrocie: "For my dear friend Włodek N. who help me many times with my trouble healt. Ferbruary 21st, 2009"
odbitka autorska

Energia upadku III, 1981

serigrafia, papier;
27 x 67 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana u dołu ołówkiem: Energia upadku III serigrafia 12/15 Andrzej (słaboczytelnie) 25.09.1981

Energia upadku, 18.09.1981

serigrafia 15B/15
28 x 68,3 cm
sygn. p.d.
praca z kolekcji Sławomira S.

Przedwczesny zachód słońca, 1998

akwarela, papier czerpany,
28,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Andrzej Lachowicz. 30.07.1998,
l. d. napis: PRZEDWCZESNY ZACHóD SŁOŃCA

Energia upadku, tryptyk

fotografia czarno-biała, odbitka bromowa/papier fotograficzny,vintage print
16,5 x 16 cm (wymiary każdej z 3 części)

- kolekcja prywatna, Wrocław

1978
vintage print

Z serii N.Y.C. Fotografia konkretna

1977
fotografia, papier,17 x 17,5 cm
vintage print

Natalia, Impresja

1965
dwie odbitki żelatynowo-srebrowe, 12,3 × 17,7 cm, 17,5 × 12,4 cm,
sygn., dat. i tytuł na odwrocie każdej odbitki
vintage prints

Lachowicz, od momentu poznania w 1961 r. na studiach swojej życiowej partnerki Natalii LL (Lach-Lachowicz), fotografował ją bardzo często - w sytuacjach zarówno osobistych, jak i w kontekście realizowanych przedsięwzięć artystycznych. Para artystów dzieliła pasję do sztuki, toteż ich wspólne życie naturalnie przenikało się z pracą twórczą.

Energia upadku

1980
pięć odbitek żelatynowo-srebrowych, 11,5 × 11,4 cm - każda,
sygn., dat. i tytuł na odwrocie jednej odbitki
vintage prints

Na początku lat 80. XX w. Lachowicz zaprezentował cykl fotografii Energia upadku, do którego zalicza się prezentowana praca. Artysta w bardzo szeroki sposób - zarówno filozoficzny, jak i antropologiczny - analizował znaczenie słowa upadek. Dokonywał powtarzanych wizualnych przedstawień zagadnienia. Niejednokrotnie sam brał fizycznie udział w tych eksperymentach.
Wystawa: Energia Upadku, Galeria BWA, Lublin (1983).

Natalia, An Impression

1965
two gelatin silver prints, 12.3 × 17.7 cm, 17.5 × 12.4 cm,
signed, dated and titled on the reverse of each print
vintage prints

Since 1961, when he met during his studies his future life partner Natalia LL (Lach-Lachowicz), Andrzej Lachowicz has photographed her very often - both in private life, and in the context of artistic activities. The duo shared a passion for art, and thus, in a natural way, their life as a couple merged with their art.

Energy of the Fall

1980
five gelatin silver prints, 11.5 × 11.4 cm - each,
signed, dated and titled on the reverse of one print
vintage prints

In the early 1980s, Lachowicz presented a series of photographs entitled Energy of the Fall, which includes this work. The artist analysed, in very broad philosophical and anthropological terms, the meaning of the word "fall." He restaged the fall visually over and over against, often taking physical part in the experiments.
Exhibition: Energy of the Fall, BWA Gallery, Lublin (1983).

Energia upadku 2 arkusze, 1981 r.

serigrafia/papier, 28 x 69 cm (arkusz)
każdy arkusz sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem:

1) 'Energia upadku II serigrafia 12/15 [sygnatura nieczytelnie] 18.09.1981'
2) 'Energia upadku III serigrafia 11/15 [sygnatura nieczytelnie] 25.09.1981'
stan zachowania: bardzo dobry

Pyramid power, 1981 r.

technika własna/papier, 55 x 62 cm (arkusz) 40 x 50 cm (zadruk)
sygnowany i datowany p.d.'[sygnatura nieczytelnie]10.09.1981', opisany l.d.: ''"Pyramid power" 7/15'
stan zachowania: bardzo dobry

Na ukos, 1987 r.

fotografia czarno- biała na płótnie, 100 x 100 cm, sygn.

Struktura 7

1971
odbitka żelatynowo-srebrowa, papier, 29 x 29,5 cm,
sygn., dat. i tytuł na odwrocie,
vintage print

Od początku lat 70. artysta zajmuje się analizą fotograficznego medium. W jego pracach widoczne jest badanie wizualnego języka fotografii. Prezentowana praca to znakomity przykład twórczych poszukiwań Lachowicza, dla którego w fotografii ważny jest moment "niekończenia się". Marek Grygiel, w tekście towarzyszącym wystawie Andrzej Lachowicz. Obserwacje i notacje, (CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa 2008), pisał: "Chodzi mu raczej o ukazanie pewnego nieuchwytnego, złożonego, w ciągłym ruchu stanu. Ta permanentność trwania wywodzi się z dążenia do przedstawienia złożonego obrazu rzeczywistości, stąd pozorna powtarzalność gestów, zachowań i wybranych motywów".

Structure 7

1971
gelatin silver print, 29 x 29.5 cm,
signed, dated and titled on the reverse,
vintage print

Since the early 1970s, the artist has dedicated himself to analysing the photographic medium. Clearly, his works are an examination of the visual language of photography. The featured work is an excellent example of the artistic quest made by Lachowicz, who seeks the moment of "neverendingness" in photography. In his text for the exhibition Andrzej Lachowicz. Observations and Notations, CCA Ujazdowski Castle, Warsaw (2008), Marek Grygiel observes: "Rather he aims at revealing an elusive, complex and ever-moving state. This permanence of existence evolves from the artist`s effort to present the complex picture of reality, hence the apparent recurrence of gestures, behaviours and motifs".

Dłoń

fotografia czarno-biała, papier; 28 x 28 cm w św. p-p.;

The Shadow. Danmark Sept. 1971

1971
odbitka żelatynowo-srebrowa, papier, 29,5 x 29,2 cm,
sygn., dat. i opis na odwrocie

Lachowicz skoncentrowany na badaniu języka sztuki rozpoczął serię Cienie w 1964 r. i jest ona jedną z bardziej rozpoznawalnych w twórczości artysty. Prace przedstawiają niezmiennie cień postaci na tle różnorodnego pejzażu. Współcześnie artysta kontynuuje ten cykl w kolorze.

1971
gelatin silver print, 29.5 x 29.2 cm,
signed, dated and described on the reverse

Lachowicz, who is dedicated to investigating the language of art, started working on his Shadows series - one of his most recognisable collections of work - in 1964. All the photographs show
a shadow cast by a figure against different landscapes. In recent years, the artist has continued the series in colour.

Topologie

1968-1988
odbitka żelatynowo-srebrowa, papier, 29,2 x 29,2 cm,

Artysta rozpoczął serię Topologie w 1966 r. i kontynuował ją do końca lat 80., kiedy prace przybrały charakter autocytatu. "Wartość konceptualna cyklu polega na tym, że choć mamy do czynienia z fotografią, nigdzie nie znajdziemy czegoś, co mogłoby być pierwowzorem oglądanych kompozycji. Jest to sztuka w pełni zrodzona "w głowie", jednakże nie jest to sztuka abstrakcyjna, lecz mentalna, dążąca nie do odrealnienia, ale poszerzenia naszej rzeczywistej świadomości." - pisał o pracach Lachowicza Piotr Krakowski, przy okazji prezentacji cyklu Topologie w Galerii Starmach w 1992 r.

Topologies

1968-1988
gelatin silver print, 29.2 x 29.2 cm,
signed, dated and titled on the reverse

The artist started the Topolgies series in 1966 and kept working on it until the 1980s when his works started to turn into self-quotes. As Piotr Krakowski commented about Lachowicz`s work when the series was presented in the Starmach Gallery in 1992, "the conceptual value of the series lies in the fact that even though the works are photographs, one is unable to identify any objects that could potentially underlie the images. The art is fully born in the artist`s mind, yet it is not abstract, but mental, it does not aim towards the unreal, but rather broadens our consciousness."

Abstrakcyjny ogród, 1987 r.

olej/płótno, 41 x 38 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Andrzej 1987`
opisany na blejtramie: `"Abstrakcyjny ogród" olej na płótnie 1987`

Estymacja: 8 000 - 12 000 zł

Zmiana skali rzeczywistości, 1973

fotografia czarno-biała, brom,
papier na płycie pilśniowej; 49,7 x 49,8 cm;
Na odwrocie sygn., dat., naklejka oraz opis (ołówkiem); odbitka autorska,
nakład: 1/1, vintage print

Landscape from Samso (Denmark) from The Structures series

1968 / 1980s
gelatin silver print, 28.9 x 28.5 cm,
signature, date and title on the reverse,
edition: unspecified

The photograph comes from a series of works created on the Samso Island, Denmark. Lachowicz tried to deconstruct its landscape by making it unreal. The first shot was a typical landscape, then the artist gradually lowered the lens, making ever larger close-ups. The work was made by double negative exposure (straight forward view and its mirror reflection).
The work was shown at Lachowicz`s individual exhibition Resurrection, Art New Media Gallery, Warsaw (2009), which consisted of black-and-white photographs, produced mainly in the 1960s and 1970s and representing such series as Topologies, The Structures, Shadows.

Landscape from Samso (Danmark) z cyklu The Structures

1968 / lata 80. XX w.
brom, papier, 28,9 x 28,5 cm,
nakład: nieokreślony

Fotografia pochodzi z serii prac, które powstały w Danii na wyspie Samso. Lachowicz podjął próbę dekonstrukcji krajobrazu poprzez jego odrealnienie. Pierwsze zdjęcie było zwykłym pejzażem, następnie artysta stopniowo obniżał obiektyw i robił coraz większe zbliżenie. Prezentowana praca powstała z dwukrotnego naświetlenia negatywu - wprost i jako lustrzane odbicie.
Wystawa indywidualna: "Zmartwychwstanie" Galeria Art New Media, Warszawa (2009). Była to prezentacja czarno-białych fotografii, głównie z lat 60. i 70. XX w., m.in. z cykli "Topologie", "The Structures", "Cienie".

N.Y.C. Fotografia Konkretna, 1977

fotografia barwna,
papier fotograficzny, 17 x 17,5 cm,
sygn., dat. i opisana na odwrocie (ołówkiem), odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print

The Structure 4 z cyklu The Structures, 1970/1990

brom, papier, 29,5 x 29,5 cm,
sygn., dat., opisana na odwrocie,
nakład: nieokreślony

Cykl powstał w Danii na wyspie Samso. Jest to próba destrukcji krajobrazu poprzez jego odrealnienie. Pierwsze zdjęcie było zwykłym pejzażem, następnie artysta stopniowo obniżał obiektyw i robił coraz większe zbliżenie. Prezentowana fotografia jest prawdopodobnie ostatnią pracą z tego cyklu czyli największym zbliżeniem. Powstała z dwukrotnego naświetlenia negatywu - wprost i jako lustrzane odbicie. Wystawa indywidualna: "Zmartwychwstanie" Galeria Art New Media, Warszawa (2009). Prezentacja czarno-białych fotografii, głównie z lat 60. i 70. XX w., m.in. z cykli "Topologie", "The Structures", "Cienie".

Z cyklu Topologie, 1968/1988

Odbitka autorska, fotografia czarno-biała, srebrowa, papier barytowy
Format: 29 x 29,5 cm
Nakład nieokreślony
Sygnowana - data, opisana na odwrocie ołówkiem,
Life time print

Z cyklu Topologie, 1968/1988

Format: 29 x 29,5 cm
Nakład nieokreślony
Life time print

Inferno, 1966

fotografia czarno-biała, srebrowa, papier barytowy, 29 × 116 cm; 4 odbitki 29 × 29 cm (każda); sygn., na odwrocie ołówkiem: Andrzej Lachowicz/INFERNO, 1/1966; Andrzej Lachowicz/INFERNO, 2/1966; Andrzej Lachowicz/INFERNO, 3/1966; Andrzej Lachowicz/INFERNO, 4/1966, odbitki autorskie, nakład: nieokreślony vintage prints

Topologie, 1968/1988

fotografia czarno-biała, srebrowa, papier barytowy, 29 × 29 cm; sygn., dat., opisana na odwrocie ołówkiem; odbitka autorska, nakład: nieokreślony life-time print

Topologie, 1968/1988

fotografia czarno-biała, srebrowa, papier barytowy, 29 × 29 cm; sygn, dat., opisana na odwrocie ołówkiem; odbitka autorska, nakład:nieokreślony life-time print

N.Y.C. Fotografia, 1977

fotografia barwna, papier, 17,5 × 17,5 cm; sygn., dat., opisana na odwrocie ołówkiem; odbitka autorska, nakład: nieokreślony vintage print

N.Y.C. Fotografia, 1977

N.Y.C. Fotografia, 1977

Zobaczone-przypomniane, 1993

fotografia czarno-biała,
19,8x29 cm

Znak metafizyczny III, 1998

serigrafia papier,
63 x 41 cm;
opisana u dołu: "Znak metafizyczny III" - serigrafia Andrzej... 9/1981 24/25

Znak metafizyczny II, 1998

serigrafia papier,
63,5 x 41 cm;
opisana u dołu: "Znak metafizyczny II" serigrafia Andrzej 9/1981 22/25

CIEŃ , 1969/70.

2 odbitki srebrowo-żelatynowe, 16,3 x 20 cm (każda z nich w świetle oprawy); odbitki autorskie, nakład: nieokreślony, vintage prints

Energia upadku IV

serigrafia, papier,
75 x 54,3 cm;
opisana u dołu: Energia upadku IV 9/15 Andrzej 20.09.1981

fotografia barwna, papier, 17 x 17, cm; sygn., dat., opisana na odwrocie ołówkiem; odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print

fotografia barwna, papier, 17 x 17,5 cm; sygn., dat., opisana na odwrocie ołówkiem; odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print

fotografia barwna, papier, 17 x 17, 5 cm; sygn., dat., opisana na odwrocie ołówkiem; odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print

fotografia czarno-biała, brom, papier, 28,5 x 28,5 cm (wym. obrazu); sygn. u dołu: A. Lachowicz; odbitka autorska, nakład: nieokreślony

fotografia barwna, papier fotograficzny,
17 x 17,5 cm,
sygn., dat. i opisana na odwrocie (ołówkiem), odbitka autorska

Znak metafizyczny III, 1998

serigrafia papier, 63 x 41 cm;

Złożoność, 1968

fotografia czarno-biała, brom, papier 73,5 x 57,5 cm; opis i pieczęć autorska na odwrocie; odbitka autorska, nakład: 1/1, stan zachowania: rozdarcie 3 cm u góry, vintage print

Cień, 1969

fotografia czarno-biała, brom, papier, płyta pilśniowa, 50 x 50 cm; sygn., dat. i opisana na odwrocie; odbitka autorska, nakład: 1/1, vintage print

Cień, 1969

fotografia czarno-biała, brom, papier, płyta pilśniowa, 50 x 50 cm, sygn., dat. i opisana na odwrocie; odbitka autorska, nakład: 1/1, vintage print

Bez tytułu, 1993

fotografia czarno-biała, 29x29,5 cm

Znak metafizyczny II, 1998

serigrafia papier, 63,5 x 41 cm;

Znak metafizyczny I, 1998

serigrafia papier, 64 x 41 cm;
opisana u dołu: "Znak metafizyczny I" serigrafia Andrzej... 9/1981 11/25

Znak metafizyczny III, 1998

Znak metafizyczny I, 1998

serigrafia papier
64 x 41 cm;

N.Y.C. Fotografia Konkretna,1977

fotografia barwna, papier
17 x 17 cm
na odwrocie sygn., dat. oraz opis (ołówkiem); odbitka autorska, nakład: 1/1

fotografia czarno-biała, brom, papier na płycie pilśniowej
49,7 x 49,8 cm;
na odwrocie sygn., dat., naklejka oraz opis (ołówkiem); odbitka autorska, nakład: 1/1, vintage print

Plener w Osiekach (portret Natalii LL i Zbigniewa Dłubaka), 1970

fotografia czarno-biała, brom, papier
17,7 x 23,3 cm
na odwrocie sygn. oraz pieczątka autorska; odbitka autorska, nakład: 1/1, vintage print

Cień, 1970

fotografia barwna, papier na tekturze
49,5 x 49,5 cm
na odwrocie tektury sygn., dat. oraz opis (tuszem); odbitka autorska, nakład: 1/1

Portret Jarosława Kozłowskiego, 1971

50 x 50 cm;
naklejka w l.d.: Jarosław Kozłowski - Poznań, na odwrocie sygn., dat., oraz opis (ołowiem); odbitka autorska, nakład: 1/1, vintage print

Znak metafizyczny II, 1998

serigrafia papier
63,5 x 41 cm

Energia upadku IV

serigrafia, papier
75 x 54,3 cm

Bez tytułu z cyklu Topologie, 1968-88

fotografia czarno-biała, brom, fotomontaż, papier,
29 x 29 cm (arkusz),
sygn., dat. I opisana na odwrocie (ołówkiem);
odbitka autorska, nakład: nieokreślony

29 x 29 cm (arkusz),

JATYON, 1971

fotografia,
105 x 105 cm; powiększenie z 1989 r., 1/1;
sygn. i dat. na blejtramie: ANDRZEJ LACHOWICZ - JATYON 1971/C COPY1989

17 x 17,5 cm,

Bez tytułu, 1993

fotografia,
29x31,8 cm

Bez tytułu, 1975

sitodruk, papier,
64,5 x 64,5 cm;
sygn. na odwrocie: ANDRZEJ LACHOWICZ 1975 (ołówkiem)

Bez tytułu, 1993

fotografia, 29,5x29,5 cm

Bez tytułu, 1989

fotografia, 29x30 cm

Bez tytułu, 1988

fotografia, 29x29 cm

Topologie, 1968-1988

fotografia,
29,2x29,2 cm

liczba obiektów: 100