1 zł
2 600 000 zł

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

Grete!, ilustracja satyryczna, 1975 r.

tusz/papier, 20,5 x 16 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'SK 75'

cena wywoławcza: Wykup abonament

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

- Pewno, że się nie boję ścinać zakrętów,..., ilustracja satyryczna, 1973 r.

tusz/papier, 16,2 x 13,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'SK 73'

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

Giełda?..., ilustracja satyryczna, 1991 r.

tusz/papier, 22,5 x 15,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'SK91'

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

Linoryt, papier; 15,5 x 14,5 cm (w świetle p-p)
Sygnowany l.g.: SW

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

-...PONADTO - NASZA MASZYNA DO ODWRACANIA KOTA OGONEM.

Tusz, piórko, papier; 18 x 13 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.śr.: SW

*opłata droit de suite

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

- POWIEDZIELIŚCIE, ZE JESTEM ŚWINIĄ, ALE Z JAKICH POWIEDZIELIŚCIE TO POZYCJI?

Sygnowany l.d.: SW

*opłata droit de suite

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

Owcza dawno nie modna, nosimy skórę populisty!, 1991 r.

tusz/papier, 20,5 x 15,5 cm
sygnowany i datowany śr.d.: 'SK 91'

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

Na byłą zieloną trawkę, ilustracja satyryczna, 1973 r.

tusz/papier, 9,4 x 11,7 cm
sygnowany i datowany śr.d.: 'SK 73'

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

Lata 20ste, Lata 30ste itd itp etc, ilustracja satyryczna, 1991 r.

tusz/papier, 18,5 x 16 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'SK 91'

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

Karmienie łabędzi w Ogrodzie Saskim, 1976 r.

tusz, papier, 14,8 x 13,5 cm, sygn. monogramem wiązanym i dat.: SK 76

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

Herby miast - ilustracja do czasopisma Szpilki

tusz, akwarela, papier, 19,5 × 29,5 cm w świetle passe-partout
sygn. monogramem l. d.: SK

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

Grajek

tusz, papier, 26,5 × 18 cm w świetle passe-partout
sygn. monogramem wiązanym l. g.: SK

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

Oto nasz najlepszy kaligraf od pisania na wodzie!..., 1965 r.

tusz, papier, 21,5 × 14,5 cm w świetle passe-partout
sygn. monogramem wiązanym pośr.: SK
opisany u dołu oraz pieczęć: POLITYKA i ręczne zapiski dotyczące wymiarów

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

Dystanse: na setkę, na 500, na pięć tysięcy

tusz, papier, 30,5 x 18 cm w świetle passe-partout;
sygn. u dołu: monogram wiązany SK, opisany ołówkiem u góry: CZARNY/Szpilki NR 41

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

Cykl anatomii patologicznej, 1978 r.

tusz, papier, 18 x 20 cm w świetle passe-partout;
sygn. i dat. l. d.: SK/78

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

Złocony alabaster, 1966 r.

tusz, papier, 21 × 16 cm w świetle passe-partout
sygn. monogramem wiązanym śr. SK oraz opisany u dołu - No, ale gdyby ten prototyp wykonać ze złoconego alabastru?... pieczęć: POLITYKA oraz numer 5320

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

Uważajmy przy decentralizacji

tusz, papier, 30,5 × 21 cm w świetle passe-partout
sygn. monogramem wiązanym śr. SK
opisany u dołu: UWAŻAJMY PRZY DECENTRALIZACJI

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

Gryzipiórek

tusz, papier, 19,5 × 13,8 cm w świetle passe-partout
opisany u dołu ołówkiem: Gryzipórek

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

We śnie, 1970

piórko, papier, wym. 14, 5 x 9 cm,
sygn. śr.d.: SK/70, z dedykacją: Miłemu Opiekunowi Automobilowemu z wdzięcznością

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

Scena filmowa

gwasz, papier, 10,8 x 9 cm,
sygn. na passe-partout ołówkiem monogramem l.d.: SK

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

-Skończymy obliczać te renty, kiedy sami będziemy rencistami!, ilustracja satyryczna do czasopisma Polityka, 1984 r.

tusz/papier, 21,7 x 15 cm
sygnowany i datowany wewnątrz przedstawienia: 'SK 84'
na odwrociu papierowa naklejka ze zleceniem zamówienia: "POLITYKA" | 26.I 84'

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

Teraz Polska - Polska Teraz, ilustracja do dziennika Kurier Polski, 1995 r.

gwasz, tusz/papier, 13 x 13 cm
sygnowany cienkopisem l.d.: 'SK95'
na odwrociu opisany u góry ołówkiem: 'Wł. D. K. | "Kurier Polski"

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

Żydowski szklarz

ołówek, papier,
27 × 18,5 cm w świetle passe-partout
sygn. monogramem wiązanym p. śr.: SK

Kolekcja żony artysty.

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

Coś nie tak

tusz, papier, 20 x 12,5 cm w świetle passe-partout
u dołu podpis: Coś nie tak oraz pięczęć :POLITYKA i ręczne zapiski dotyczące wymiarów

Kolekcja rodziny artysty.

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

Sylwester pesymistów

pisak, papier, 22 × 14 cm w świetle passe-partout
sygn. monogramem wiązanym l. śr.: SK
u dołu: Sylwester pesymistów

Kolekcja żony artysty.

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

No,mój człowieku, ale wy, jako przedstawiciel klasy przodującej..., ilustracja satyryczna, lata 60./70. XX w r.

tusz/papier
34,5 x 24,5 cm
sygnowany wewnątrz przedstawienia monogramem `SK`

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

A TO PAN ZNA?, ilustracja satyryczna, lata 60./70. XX w.

tusz/papier
33 x 23 cm
sygnowany p.d. monogramem `SK`

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

Pastisz Mleczki, plansza komiksowa do czasopisma Szpilki, 1973 r.

tusz/papier
28,5 x 20 cm
sygnowany, datowany i tytuł l.d.: `SK 73` | Pastisz | Mleczki`
na odwrociu fragmentarycznie zachowana naklejka z wydawnictwo czasopisma Szpilki

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

Zdrada, 1984

piórko, tusz, akwarela, papier jasnobrązowy; 26,5 x17,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SK 84;
na odwrocie wtórne napisy ołówkiem dotyczące pracy

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

Jak tak dalej pójdzie.... - ilustracja satyryczna, 1991 r.

tusz/papier, 25 x 17,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `SK 91`

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

A skąd my to znamy? - ilustracja satyryczna, lata 60. XX w. r.

tusz/papier, 32 x 23 cm
sygnowany l.d. monogramem `SK`
z boku pieczęć z datą: `17 WRZE 1962`

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

Sufler

sygn. l.śr.
tusz, papier
19.2x12.8 cm (w świetle passe-partout )

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

Ty brudna świnio! (III.1968)

sygn. dat. śr.
tusz, papier

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

Temida, 1882

piórko, tusz, karton;
19 x 14 cm (na jednym arkuszu trzy prace);
sygn. i dat.: Temida`82 SK / 83 oraz SK / 86 (na każdej kwaterze prac inne datowanie)

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

Morda w kubeł i wtedy żryj do syta ! (1960)

sygn. dat. l.śr.
tusz, papier
26.5x19.5 cm (w świetle passe-partout )

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

Spokojna twoja czaszka, wziął łapówkę !

sygn. p.śr.
tusz, ołówek, papier

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

Rysunek satyryczny, 1975 r.

tusz/papier, 18 x 12 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l. d.: `SK 75`

Estymacja: 500 - 900

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

ZACZYTAŁ SIĘ W PIŚMIE, 1957 R.

offset/papier
84 x 58 cm
sygn. i dat. p.śr.: `Sz. Kobyliński 57`

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

Satyra polityczna

6 plansz, rysunek, piórko, tusz, ołówek,
30,5 x 21 cm (format arkusza), 12 x 12 cm (format rysunku);
plansze numerowane od 1 do 6 w p.d., 4 szt. sygn. monogramem wiązanym SK

KOBYLIŃSKI Szymon (1927-2002)

Wygnanie z raju, 1983

rysunek tuszem, 19 x 14,5 cm
sygn. p.d.: "SK 83"

liczba obiektów: 42