1 zł
2 600 000 zł

PRAUSS Stanisław (1902 – 1967)

Piwonie, 1948

akwarela, papier; 33,5 x 53 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana p. d.: Prauss Stanisław / Kielce 1948

cena wywoławcza: Wykup abonament

KONIE PRZY WOZIE, 1927

Olej, dykta; 51,5 x 74 cm
Sygnowany p.d.: St.Prauss / 1927
Na odwrocie nalepka drukowana: Polska Misja Wojskowa przy Sojuszniczej Radzie Kontroli w Niemczech, Wydział Konsularny

Powstańcy 1863 r., 1943 r.

ołówek, papier, 32 x 20 cm
sygn. i dat. p. d.: Prauss /1943

Scena rodzajowa

olej, deska malarska, 116 x 146 cm, niesygnowany

Martwa natura z zającem, 1938

olej/płótno, 100 × 129,5 cm
sygn.: l.d. St. Prauss / 1938
na odwrociu: p.d. St. PRAUSS / 1938 r. / KRAKÓW

* dodatkowa opłata wynikająca z tzw. droit de suite

Akt kobiety z martwą naturą

olej/deska, 85,5 × 49 cm
sygn.: l.d. St. Prauss
na odwrociu sygn.: l.d. St. Prauss

ŚWIĘTY JERZY WALCZĄCY ZE SMOKIEM

Akwarela, papier; 44 x 56 cm (w świetle p-p)
Na odwrocie napis długopisem: Akwarela Wł. Praussa | ucznia Jacka Malczewskiego | (w ostatnich latach życia | mieszkał w Kielcach)

Martwa natura z kwiatami i świecą, 1942

olej, sklejka; 38 x 50 cm;
sygn. l. d.: S. PRAUSS / 1942

Zaprzęg, 1936

akwarela, papier; 68,5 x 104 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stanisław Prauss / 1936
l. d. dedykacja: Kochanej żonie / w 6tą rocznicę Ślubu / ofiaruję / Stanisław Prauss

Wrzesień 1939 roku, 1946

olej, sklejka; 100 x 120 cm;
sygn. i dat.: Stanislaw Praus / 1946;
na odwrocie napis odręczny: p. Eugeniuszowi Misiecowi (?) / na pamiątkę / Eugenia Praussowa / 1974 oraz nalepka z napisem odręcznym Delegatura / Związku Artystów / Polskich w / Kielce / ul. Kilińskiego 2.

Przemarsz wojsk, 1922

olej, sklejka; 60 x 88,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: S. Prauss / 1922

SZKICOWNIK

Ołówek, papier19,7 x 16 cm
25 rysunków przedstawiających zamki polskie, ludzi, jeźdźców, zwierzęta

LASY KIELECKIE NAD SILNICĄ

Olej, tektura; 42,5 x 52,7 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: St. Prauss
Na odwrocie nalepka: Lasy kieleckie nas Silnicą: | "Stare drzewa"

LASY KIELECKIE NAD SILNICĄ

Olej, tektura;
42,5 x 52,7 cm
Na odwrocie nalepka: Lasy kieleckie nas Silnicą: | "Stare drzewa".

Kostiumologia. Mundury piechoty polskiej

Pięć plansz z mundurami: z lat 1794 - Szeregowiec II regimentu Działyńskiego i Dobosz IIIgo regimentu Czapskiego, Oficer IIgo regimentu Krakowa szef. Wodzickiego, 1799-1802 - Legia Polska we Włoszech i Nadwiślańska, 1810-13 - Piechota Księstwa Warszawskiego, 1831 - Piechota powstańcza;
akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
30 x 23,3 cm (arkusz);
sygn.: Stanisław Prauss / 1929 r. - opisy autorskie

LASY KIELECKIE NAD SILNICĄ

Olej, tektura; 42,5 x 52,7 cm
Sygnowany czarnym olejem l. d.: St. Prauss

OŚNIEŻONE ŚWIERKI

Olej, płyta;
64,8 x 50 cm
Sygnowany l. d. czarnym olejem: St.Prauss

liczba obiektów: 18