1 zł
2 600 000 zł

KIRILENKO Jarosław (1913 - 1977)

POPIERSIE KOBIETY, 1967

Ołówek, papier; 40 x 29 cm
Sygnowany p.d.: Świder 22. I. 1967 / JKirilenko

*opłata droit de suite

cena wywoławcza: Wykup abonament

TERESA, 1936

Ołówek, papier; 22,5 x 19,5 cm
Sygnowany p.d.: JKirilenko; p.d.: "Teresa" / Dzianków 27. XII. 1936 r.

*opłata droit de suite

PORTRET KOBIETY, 1936

Ołówek, papier; 25 x 17,5 cm
Sygnowany l.d.: Dzianków 28. XII. 1936 r.

*opłata droit de suite

DRZEWA, 1953

Litografia, papier; 29 x 20 cm
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Świeradów X. 1953 JKirilenko

ŁABĘDZIE, 1954

Linoryt, papier; 14,5 x 21 cm (w świetle p-p)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Świder 1954 (linoryt) JKirilenko

Bażanty, 1976

olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. p. d.: Kirilenko;
l. d. dat. i napis: WARSZAWA I. 76;
na odwrocie opis autorski (?): STUDIUM BAŻANTÓW.

Kobieta w etoli, 1976

olej, płótno; 73 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Kirilenko / WARSZAWA 1976.

Widok Warszawy od strony Pragi

wg Bernardo Bellotto zw. Canaletto (1721-1780)
olej, płótno; 178 x 279 cm.

Koziorożec, 1961

drzeworyt, papier;
29 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu pod obrazem, ołówkiem: l. d. – WARSZAWA 1961 DRZEW. 6; po środku - "KOZIOROŻEC"; p. d. - JKirilenko

Szarak, 1975

linoryt, papier;
19,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu pod obrazem, ołówkiem: l. d. - W- WA 1975 R LINORYT; po środku - "SZARAK"; p. d. - JKirilenko

Brama mostowa w Toruniu, 1967

ołówek, papier; 34 x 42 cm
sygn. p. d.: JK, napis l. d.: TORUŃ - BRAMA MOSTOWA / 13 VII 67

Akt leżący [W hołdzie mistrzom weneckim - podtytuł umowny], 1977

olej, płótno; 54,5 x 74 cm;
sygn. i dat. l. d.: JKirilenko 1977;
na odwrocie napisy autorskie: 74 x 54 / "AKT LEŻĄCY" / JAROSŁAW
KIRILENKO/ ul: IRLANDZKA 10 m 7 / 03-909 WARSZAWA oraz ołówkiem: Saska Kępa

Nesebyr, 1965

olej, płótno; 69,5 x 101 cm;
sygn. l. d.: J. KIRILENKO / NESEBER 1965

Nesebyr, 1965

olej, płótno; 69,5 x 101 cm;

Pejzaż nadrzeczny z drzewami, przed 1945

olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: J. Kirilenko
na odwrocie stemple zakładu ramiarskiego z Brombergu (Bydgoszcz).

Akt kobiety

olej, płótno; 69 x 100 cm;
sygn. l. d.: JKirilenko

Mikołajki, 1960

linoryt, papier; 19, 7 x 25,4 cm (wymiar arkusza)
napisy autorskie ołówkiem poniżej ryciny: p. d. sygnatura:
JKirilenko, śr.: "MIKOŁAJKI", l. d.: WARSZAWA 1960

DZIK W WODZIE, 1976

Olej, płótno,
64,5 x 80,5 cm;
Sygnowany l.d.: J. Kirilenko | 1976 | Warszawa
Na odwrocie napis ołówkiem: "Dzik w wodzie" | 80,5 x 64,5cm | J. Kirilenko |1975

Łowicz

olej, tektura, 28,5 x 34,4 cm; sygn. l. d.: ŁOWICZ IX 1936 Kirilenko (pod oprawą);
na odwrocie a napis ołówkiem: pinx Jarosław Kirilenko

Akt w plenerze

olej, tektura, 49 x 99,5 cm;
sygn. l.d.: Bromberg. 1941. JKirilenko

liczba obiektów: 20