1 zł
2 600 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Pejzaż, 1902

olej, tektura; 47 x 61,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 20.ii.02;
Według przekazu oferenta praca może stanowić dzieło Isaaca Israelsa.

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Powrót z pola

olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. p. d.: ... (nieczytelna).

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Złotnik lwowski

olej, płótno; 78 x 60 cm;
sygn. p. d.: Pod...... (?) - sygnatura nieczytelna

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Rozlewisko

olej, tektura, 19,5 × 30,5 cm;
sygn. l. d.: nieczytelnie

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Przed kościołem

olej, płótno, 50 x 70 cm
sygn l.d.: nieczytelnie

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Pejzaż z łodzią

olej, płótno, 61 × 81 cm
sygn. p. d.: S. H. Voat. (?)

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Drzewa nad wodą

olej, płótno, 30,5 × 40 cm
sygn. l. d.: K. Mikołajczy... (nieczytelnie)
na odwrocie nalepka Sztuka/własność Witold Fremke/ Poznań

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Nad wodą

olej, płótno, 71 × 101 cm
sygn. l. d.: (nieczytelnie)

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Zakole rzeki, 1900 r.

olej, płótno, 31 × 60 cm
sygn. p. d.: M.B (?)

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Ułan na koniu

olej, tektura, 20 × 16 cm w św. ramy
p. d. dwa monogramy wiązane: JK/AS
zachowany dokument zakupu z P.P. Desa Dzieła Sztuki i Antyki (oddział w Gdańsku)

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Uliczka

olej, płótno, 50,5 × 40 cm
sygn. l. d.: nieczytelnie

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Łodzie w porcie

olej, płótno,
60 × 91 cm

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Stolik

olej, płótno,
60 x 90 cm

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Pomarańcze i cytryna

olej, płótno; 16,5 x 28 cm.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Martwa natura

olej, płótno; 56 x 75 cm;
sygn. p. d.: słabo czytelna.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Kwiaty w dzbanku

olej, tektura fakturowana; 48 x 36 cm;
sygn. l. d.: M.... (słabo czytelnie).

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Szkice koni, 1950 r.

ołówek, papier, trzy szkice współoprawne: 10,5/11/11,5 x 19 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. na dolnej pracy p.d.: Z.Wieczorek 1.VIII 50 r.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Zatoka Neapolitańska

olej, płótno, 60 x 80 cm,
sygn. p.d.: nieczytelnie

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Teheran, 1943

olej, tektura; 27 x 33 cm;
sygn. p. d.: ... (nieczytelnie);
l. d. napis: Teheran VII / 1943.
Interesujący obraz - ilustracja do dziejów Armii Andersa.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Góral z fajką

olej, płótno naklejone na tekturę; 46 x 37 cm.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Złotnik lwowski

olej, płótno; 78 x 60 cm;

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Portret kobiety z kwiatami

olej, deska (paleta malarska); 68 x 50 cm.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Posta

olej, płótno; 95 x 68,5 cm;
sygn. po prawej, po środku: Andrzej... (nieczytelnie).

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Patrol

olej, tektura zdublowana na płótnie; 39,5 x 50 cm.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Hortensje w donicy

olej, tektura; 54,5 x 40,5 cm;
Forma przywodzi na myśl obrazy szkoły wileńskiej.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Pejzaż zimowy

olej, tektura; 48 x 63,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: R.Fra Najman (?) 1927 ... (słabo czytelna, ryte w farbie).

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Kwiaty

olej, tektura; 65 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: ... (słabo czytelnie).

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Motyw podgórski ze stogiem

olej, tektura; 39 x 47 cm;
sygn. p. d.: ... (zatarta).

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Chora matka

olej, płótno dublowane; 41 x 52 cm;
sygn. l. d.: … (nieczytelnie).

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Pejzaż leśny

olej, płótno; 81,5 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: ... / 43 (nieczytelnie).

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Pejzaż górski

olej, tektura; 22 x 34 cm;
sygn. śr. d.: ... (ryte końcówką pędzla, nieczytelnie).

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Martwa natura

olej, płótno; 40,5 x 51,5 cm;
nie sygn.
na odwrocie napis: E. WANIEK (zatarte).

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Wielkanoc, 1951

olej, płótno; 48 x 66,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: K. SICNSKI 1951.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Dworek

olej, płyta, 25,5 × 37 cm
sygn. p. d.: (nieczytelnie)

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Przed kościołem

olej, płótno, 50 x 70 cm
sygn l.d.: nieczytelnie

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Pejzaż zimowy

olej, płótno, 45,5 × 64, 5 cm
sygn. l. d.: (nieczytelnie)

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Drzewa nad wodą

olej, płótno, 30,5 × 40 cm

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Wrzosowisko

olej, płótno, 79 × 100,5 cm
sygn. p. d.: ARMolnar
opis. na odwrocie: =Ar Molnar=/=BERLIN=

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Nad wodą

olej, płótno, 71 × 101 cm
sygn. l. d.: (nieczytelnie)

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Rozlewisko

olej, tektura, 19,5 × 30,5 cm
sygn. l. d.: nieczytelnie

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Pejzaż z łodzią

olej, płótno, 61 × 81 cm
sygn. p. d.: S. H. Voat. (?)

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

olej, płótno, 31 × 53 cm
sygn. l. d.: C. (zatarte)

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Droga z brzozami

olej, płótno, 64,5 × 117,5 cm

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Chora matka

sygn. l. d.: ... - (nieczytelnie).

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Portret kobiety

olej, płótno; 66 x 54,5 cm.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Martwa natura

olej, płótno; 56 x 75 cm;
sygn. p. d.: ... - słabo czytelna

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Kwiaty w wazonie, 1966

olej, płótno; 83 x 62 cm;
sygn. i dat. p. d.: Janczewska (?) / 66 - sygnatura słabo czytelna;
obraz przed konserwacją

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Martwa natura

olej, płótno; 78,5 x 60 cm;
na odwrocie na płótnie zatarty napis: ... - słabo czytelnie.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Martwa natura z jabłkami i dynią

olej, płótno; 61 x 73 cm;
sygn. p. d.: Guttakowska (?) - słabo czytelnie.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Motyw podgórski ze stogiem

olej, tektura; 39 x 47 cm;
sygn. p. d.: ... (zatarta).

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Dziewczyna w chuście, 1926

pastel, papier; 30 x 39,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Balwi... (?) / 1926 - zatarta.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Łodzie na morzu

olej, płótno; 60,5 x 80,5 cm;
sygn. p. d.: ... - nieczytelnie.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

W porcie

olej, płótno; 60,5 x 74 cm;
sygn. l. d.: ... - nieczytelnie.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Portret dziewczynki

olej, płyta, 43,5 x 33,5 cm
sygn. p. d. nieczytelnie

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Kwiaty w wazonie

olej, płótno, 80 x 60 cm

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Drzewa

olej, sklejka; 41 x 48 cm;
sygn. p. d. cyrylicą (nieczytelnie)

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Miejski zaułek

olej, sklejka; 37 x 25,5 cm;
sygn. u dołu po środku: … (nieczytelnie).

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Snopy

olej, sklejka; 43 x 63 cm;
obraz przed konserwacją

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Motyw z miasteczka

olej, płótno; 65,5 x 54 cm.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Cerkiew św. Jana, 1989

olej, tektura; 19,5 x 29,5 cm;
opisany na odwrocie cyrylicą: Cerkiew / Janna Woina / Postrojen w 1712 godu / oktiabr 1989.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Portret starszej damy

pastel, tektura, 65 x 49 cm (wymiar w świetle owalnej oprawy).

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Na targu

olej, płótno naklejone na tekturę; 28 x 41 cm;
sygn. p. d.: (...) - nieczytelna;
na odwrocie opisany: Wyleński (?) Targ Koński / GR 1912 (ołówkiem).

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Motyw miejski

akwarela, papier; 34,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ... - nieczytelna (ołówkiem).

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Portret brodatego starca

olej, płótno; 39 x 31 cm;
sygn. p. d. cyrylicą: GG.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Fryderyk Chopin

miniatura, gwasz na fotografii, kość;
8 x 5,5 cm (w świetle oprawy);

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Portret młodej kobiety

olej, płótno na tekturze; 41 x 31,5 cm;
na odwrocie wtórny napis: Gramatyka (niebieską kredką), przypisujący autorstwo obrazu Antoniemu Gramatyce (1841-1922).

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Portret kobiety, ok. 1930

olej, płótno; 70,5 x 50 cm;
sygn. p. d. ... (nieczytelna).

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Szwoleżer polski w starciu z huzarem pruskim

olej, płótno, 58 × 46 cm
Kopia obrazu Wojciecha Kossaka z 1914 roku o tym samym tytule. Obraz reprodukowany w: K. Olszański, Wojciech Kossak, Kraków 1982, il. 141.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Jaskółki

olej, płótno na tekturze, 13,5 × 18 cm

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Nad wodą

olej, płótno, 50 × 60 cm
sygn. p. d.: SHABALIN

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Przed kościołem

olej, płótno, 50 x 70 cm
sygn l.d.: nieczytelnie

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

olej, płótno, 31 × 53 cm
sygn. l. d.: C. (zatarte)

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Pejzaż z łodzią

olej, płótno, 61 × 81 cm
sygn. p. d.: S. H. Voat. (?)

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Rozlewisko

olej, tektura, 19,5 × 30,5 cm
sygn. l. d.: nieczytelnie

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Drzewa nad wodą

olej, płótno, 30,5 × 40 cm
sygn. l. d.: K. Mikołajczy...? (nieczytelnie)

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Zakole rzeki, 1900 r.

olej, płótno, 31 × 60 cm
sygn. p. d.: M.B (?)

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Przy chacie

olej, płótno, 41,5 × 64 cm
sygn. p. d.: Szamborski (?)

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Modlitwa Arabów

olej, deska; 14,5 x 20 cm;
sygn. p. d.: HJW.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Na wietrze

olej, sklejka; 49 x 39 cm;
na odwrocie napis: Ofiarowane / JWP. (...) / M. (słabo czytelny).
Praca nieokreślonego malarza polskiego, zwraca uwagę walorem artystycznym.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Sanna

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
44 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: ... - (słabo czytelnie) / szkic do obrazu.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Snopy, 1960

olej, tektura; 42,3 x 54,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: Moncchener / 1960.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Młyn

akwarela, papier, 24 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: monogram wiązany i niżej data: wrzesień 1938,
p. d. okrągły suchy tłok.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Morze

akwarela, gwasz, papier; 35 x 49 cm.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Żydzi nad księgą

kredka, pastel, papier; 26,2 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: nieczytelnie.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Bzy w wazonie

pastel, papier, 46 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M....-Hreb / 940.).

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Wschodni targ

olej, tektura; 40 x 50 cm;
sygn. l. d.: SBiałucki (?)

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Villa Morcua Roma, 1963 r.

akwarela, papier, 70 x 49 cm
sygn. i dat. l. d.: nieczytelnie/Roma Villa Marcua 1963

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Wierzba

olej, sklejka; 76,5 x 100 cm

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Uliczka

akwarela, papier, 40 × 26,5 cm w świetle passe-partout

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Uliczka

olej, płyta; 48,5 x 38,5 cm;
sygn. p. d.: W. S(...)

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Martwa natura z jabłkami

olej, płyta, 50 × 40 cm
sygn. p. d.: nieczytelnie

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Uliczka

akwarela, papier, 30,5 × 20 cm
sygn. p. d.: nieczytelnie

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Panorama miasta

akwarela, papier; 47,5 x 66 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: nieczytelna (ołówkiem)

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Żaglówki

olej, płótno, 70,5 × 100 cm
sygn. p. d. nieczytelnie

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Motyw z Krosna, 1940

olej, sklejka; 42 x 57,7 cm;
sygn. p. d.: Butytir? Emil Krosno 1940

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Pejzaż morski ze skałami

olej, płótno naklejone na tekturę, 35,5 x 41 cm
sygn. p. d.: nieczytelnie

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Pod lasem

olej, płótno; 70 x 115 cm;
sygn. p. d.: JGarbecki (? - słabo czytelnie)

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Pejzaż za oknem, 1990

technika mieszana, płyta; 81,3 x 61,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: nieczytelnie

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Głowa

technika mieszana, tektura; 77 x 34 cm;
sygn. p. d.: monogram oraz data: 1926
na odwrocie dedykacja okolicznościowa 1927 roku

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Pejzaż leśny

olej, płótno; 81,5 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: nieczytelnie/ 43 ?

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Pejzaż z drzewami

olej, płótno; 80 x 60 cm
sygn. l. d.: nieczytelnie

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Nad Motławą

olej, na płótno; 89 x 116 cm

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Scena uliczna

olej, tektura, 46,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MV;
na odwrocie okrągły stempel i nalepka z zakładu ramiarskiego z Belgradu

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Za płotem, 1941

olej, płótno; 35 x 39,5 cm
sygn. i dat. p. d.: nieczytelnie 1941

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Autoportret artysty

olej na płótnie naciągnięte na płytę pilśniową; 72,4 x 53,5 cm

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Modlący się Żyd

olej, tektura; 29 x 24 cm;
sygn. przy prawej krawędzi na dole (słaboczytelnie)

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Bitwa pod Austerlitz

olej, płótno; 61 x 122 cm;
sygn. p. d.: monogramem T E E umieszczonym wokół znaku krzyża, poniżej napis ROUEN.
Kopia obrazu Francois Gerarda (1770-1837) z 1810 roku, znajdującego się obecnie w Musee de Trianon w Wersalu.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Bitwa pod Austerlitz

olej, płótno; 61 x 122 cm;
sygn. p. d.: monogramem T E E umieszczonym wokół znaku krzyża,
poniżej napis ROUEN.
Kopia obrazu François Gerarda (1770-1837) z 1810 roku, znajdującego się obecnie w Musée de Trianon w Wersalu.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Nimfa z pasterzem

olej, tektura, 46,5 x 60 cm;
na odwrocie napis: Titianus Vecelli / pinx. Fuchs
Kopia obrazu Tycjana z ok. 1570-1575 znajdującego się obecnie w Kunsthistorisches Museum w Wiedniu.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Pejzaż ze śluzą

olej, płyta, 20 × 16,8 cm w świetle ramy
niesygnowany

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Słoneczniki

olej, płótno, 70 × 50 cm
sygn. l. d.: nieczytelnie

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Strumień w lesie

olej, płótno, 34 × 40 cm
sygn. p. d.: nieczytelnie

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Uliczka

akwarela, papier, 40 × 26,5 cm
w świetle passe-partout

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Portret kobiety, 1935

ołówek, papier;
33 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d: 1935/ nieczytelny podpis

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Krakowianin na tle Wawelu

olej, tektura; 27 x 31, 5 cm (w świetle oprawy)

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Plac św. Marka w Wenecji z widokiem na Bazylikę

akwarela, papier; 14,5x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: nieczytelnie
na odwrocie nalepka z pracowni ramiarskiej

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Chałupy wiejskie, XX w.

olej, karton; 19,5 x 31,5 cm (w świetle oprawy)

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Bretonka

olej, płyta; 41 x 31 cm

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Kwiaty

olej, płótno; 38,5 x 40 cm;
sygn. p. g.: słabo czytelnie

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Martwa natura

olej, płótno; 89 x 70,5 cm

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Pejzaż z drzewami

olej, płótno; 80 x 60 cm
sygn. l. d.: nieczytelnie

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Zatoka Gdańska

olej, sklejka; 66 x 99,5 cm
Sklejka częściowo uszkodzona wzdłuż prawej krawędzi

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Nad Motławą

olej, na płótno; 89 x 116 cm

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Pejzaż leśny

olej, płótno; 81,5 x 55 cm;

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Widok na Kraków z okien Akademii Sztuk Pięknych

olej, sklejka; 51 x 67,5 cm;
sygn. p. d.: nieczytelnie

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Wnętrze á la turc, 1927

olej, płótno; 46 x 61 cm;
nieczytelna sygnatura p. d.: .... / Paris 23. XII. 27

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Zima w górach

olej, tektura, 33,5 x 56,5 cm

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Martwa natura z nasturcjami

olej, tektura, 53 x 43 cm;
sygn. p. d.: M. Richter (?)

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Portret kobiety w fotelu

olej, tektura; 77 x 60 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J.... (nieczytelne)

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Domy

olej, tektura; 34 x 49 cm;
na odwrocie autorska dedykacja cyrylicą: Miłomu / Janu / za jego horoszij / wizit w skromnyj dom / w moj trudnyj czas / ...[nieczytelnie] / 1965 g 20 apr / Kercz 1965 l`eto / gora Mitridat

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Portret kobiety z kapeluszem,1928

olej, płótno; 100,5 x 82 cm
sygn. i dat. l. d.: nieczytelnie / 28

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Maria - fragment sceny Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie

olej, płótno; 76,5 x 63,5 cm;
Kopia obrazu nieokreślonego artysty, zapewne fragment większej całości przedstawiającej Zwiastowanie Marii; (po konserwacji)

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

W kawiarni

olej, płótno, 70,5 x 58 cm
Obraz wymaga badań, przywołuje skojarzenia z twórczością Zygmunta Waliszewskliego.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Madonna z Dzieciątkiem

olej, płótno; 100,5 x 74,5 cm.
Kopia obrazu nieokreślonego "pompiera" z XIX wieku.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Góral

olej, tektura; 102 x 70 cm;
sygn. l. g.: (...) nieczytelnie

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Dama w błękitnej sukni - miniatura

gwasz, kość; 8 x 6 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: B.S 1717

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Pejzaż, 1943

olej, sklejka; 21 x 26 cm;
sygn. p. d.: MK
na odwrocie: (

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Wioska o zmierzchu

olej, deska; 34 x 42 cm;
sygn. p. d.: Cp. [kopiował] B. L./ 1944

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Kury

olej, deska; 24,5 x 37 cm;
sygn. p. d.: Ba (...) nieczytelne

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

olej, płótno,
64 x 94 cm

liczba obiektów: 147