1 zł
2 600 000 zł

ARTYSTA nieokreślony, 1 poł. XX w.

Pejzaż nadmorski

pastel, papier, 58 x 76,5 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: R. LANGE

cena wywoławcza: Wykup abonament

Żuraw gdański, 1938 r.

akwarela, papier, 22,3 x 31,7 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: H. S. (G?) 1938
na odwrocie nalepka z dedykacją: Drogiemu Makusiowi/Halszka/Gdynia, 11.X.1938

Port, 1935 r.

akwarela, gwasz, papier, 32 x 46 cm
sygn. i dat. p. d.: B. F. Hoffman 14.6.35

Kościół

akwaforta, papier, 24 × 18,5 cm

Długi Targ w Gdańsku

akwaforta podmalowana,
papier, 24,5 × 17,5 cm
w świetle passe-partout

Widok na Zamek Krzyżacki w Malborku

ołówek, papier; 13,5 x 20 cm w św. passe-partout
opis. ołówkiem l. d.: (...) Marianburg

Portret Auguste Strobl - miniatura

[wg Joseph Karl Stieler (1781-1858) - oryginał w pałacu Nymphenburg]
akwarela na kości,
8.2x6.2 cm (płytka złamana wzdłuż lewej krawędzi)

Pejzaż z jeziorem

olej, tektura, 19,5 x 27 cm

Scena z polowania par force

niesygnowany
akwarela, papier
16.8x23 cm

100% dziewica poszukuje absztyfikanta, lata 30. XX w.

anons z gazety, ilustracja; druk, papier;
8,5 x 8,5 cm (wymiar w świetle passe-partout).

Bal Tabarin

pastel, papier, 49 x 33,5 cm w świetle passe-partout, sygn. l.d.: nieczytelnie/Paris, p.d.: Bal Tabarin

Zamyślona dziewczynka

niesygnowany
marmur, wys.39 cm (pęknięcie na podstawie)

Kolumna Zygmunta

akwarela, kredka, papier, 33,5 x 23,5 cm w świetle passe-partout;
sygn. p. d. nieczytelnie

Dwór Bractwa św. Jerzego, 1919 r.

olej, płyta, 68 x 49 cm;
sygn. i dat. p. d.: monogram EM 19

Bazylika Mariacka od strony północnej

olej, płótno, 90 x 100 cm;
sygn. p. d.: Carl... [nieczytelne]

Widok na Długie Pobrzeże

ołówek, akwarela, 15,7 x 24,3 cm;
sygnatura i dedykacja ołówkiem l. d.: (...) [nieczytelny podpis]/Gdańsk/"Długi Most" z Żórawiem/Wielce Szanownemu Panu M.R..skiemu...[nieczytelny podpis]

Zamku w Malborku od strony południowo-wschodniej

akwaforta kolorowana, papier, 21,5 x 29 cm (odcisk płyty);
sygn. ołówkiem nieczytelnie p. d.: Pergel (?), opisany ołówkiem l. d.: Orig. Rad. Die Marienburg

Widok na zamek w Malborku od strony Nogatu

akwaforta kolorowana akwarelą, papier, 27 x 40 cm (odcisk płyty)

Wieża Mariacka w Malborku

litografia, papier, wym. arkusza 34 x 24 cm;
sygn. nieczytelnie p. d., opisany ołówkiem l. d.: Marientor in Marienburg

Ulica Piwna

akwaforta kolorowana, 14 x 9,5 cm (odcisk płyty);
sygn. ołówkiem p. d. nieczytelnie, opis. l. d.: Danzig

Widok na Długie Pobrzeże

akwaforta kolorowana, 19 x 26 cm;
sygn. ołówkiem p. d. nieczytelnie, opisany ołówkiem l. d.: Danzig Lange Brücke

Gdański ratusz

akwaforta kolorowana, 22,5 x 17 cm (odcisk płyty);
sygn. ołówkiem p. d. nieczytelnie, opis. ołówkiem l. d.: Danzig Rathaus, śr. d.: Orig. Rad.

Stary Ratusz w Lipsku

sygn. nieczytelnie p.d.
akwaforta
29x20 cm

Pejzaż z wydmami

akwarela, papier, 46 x 60,5 cm; sygn. nieczytelnie p. d.

Portret młodej kobiety

tusz lawowany, ołówek, papier, 41 x 28,5 cm w świetle oprawy

Łodzie rybackie na morzu

nsygn.
olej, płótno
79.5x42.5 cm

Narciarka

sygn. na płycie p.d.monogramem W.Z.
technika mieszana
30.7x21.6

PORTRET MĘŻCZYZNY W SUKMANIE

pastel/papier,
65 x 51 cm
niesygnowany

Portret kobiety

pastel/papier,
69 x 49 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. g.: trudno czytelnie

Marszałek Józef Piłsudski

sygn. nieczytelnie l.d.
litografia barwna
52x29

Biegnący pies

brąz, podstawa marmur ciemnozielony, żyłkowany,
wys. całk. 12,5 cm, psa: 9 cm;

liczba obiektów: 33