1 zł
2 600 000 zł

JAŚKIEWICZ Tomasz (1932 - 1991)

Konstrukcja w czerwieni II

sygn. na odwrociu (nalepka CBWA Odział w Łodzi z 1964 r.)
technika własna, sklejka
90x82 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Bez tytułu [Konstrukcja]

sygn. na odwrociu
technika własna, sklejka
90x82 cm

Kompozycja z zielenią, ok. 1964

gwasz, tempera, płótno; sklejka; 62 x 62,5 cm;
na odwrocie nalepka z maszynowo wypisana informacją
o obrazie: "KOMPOZYCJA Z ZIELENIĄ" / gwasz-tempera / PM-64.

Zapis z obszaru ciszy V, 1989

olej, płótno, 62 x 54 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: T. JAŚKIEWICZ „ZAPIS Z OBSZARU CISZY V” A 89

Wiosna II, 1971

akryl, płyta pilśniowa; 62 x 72 cm;
na odwrocie napisy autorskie: "WIOSNĄ 71 II" / TECHN. HELIZARYN i AKRYL / PILŚŃ / ROZM. 72 x 62 ;
TOMASZ JAŚKIEWICZ / ŁÓDŹ / UNIWERSYTECKA 14/13;
obraz reprodukowany w katalogu wystawy: Tomasz Jaśkiewicz, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, 05.12.2016-31.12.2016, str. 31, il. barwna.

Obraz XI, 1966 r.

papier-mâché, tempera, olej/sklejka, 77 x 67 cm

- Tomasz Jaśkiewicz. Prace z lat 1958-1966, katalog wystawy w Galerii
Olimpus, Łódź 2007, s. 25

ZAPIS Z OBSZARU CISZY V, 1989

olej, płótno
62 x 54 cm
sygn. na odwrocie:
T.Jaśkiewicz "ZAPIS Z OBSZARU CISZY V" A 1989

* opłata z tytułu "droit de suite"

Obraz 9, 1990

olej, płótno; 62,5 x 54 cm;
na odwrocie 3 nalepki w tym drukowana z informacją o pracy: 33. Obraz 9 / Painting 9,
1990, olej, płótno / oil, canvas, 63 / x 54.

Kompozycja, 1974

relief, akryl, płyta;
86 x 72 cm (razem z autorską oprawą);
sygn. i opisany na odwrocie: 7 (w kółku) T. JAŚKIEWICZ / ŁóDŹ / UNIWERSYTECKA 14 m 13 niżej "KOMPOZYCJA" 1974 / TECH.: ACRYL;
oraz nalepki: z MUZEUM SZTUKI W ŁODZI z tytułem: Kompozycja

Kompozycja (1967)

sygn. dat. na odwrociu
technika własna, pilśnia
32x32 cm

sygn. na odwrociu
technika własna,
drewno, pilśnia
53x33.5 cm

Obraz IV, 1963

technika własna, płótno naklejone na sklejkę;
34,5 x 30 cm;
Na odwrocie sygn.: Tomasz Jaśkiewicz (ołówkiem) oraz odręczny napis: Łódź / Uniwersytecka 14/13/63 r.

Kompozycja, 1974

relief, akryl, płyta,
86 x 72 cm;
opisany i sygn. na odwrocie: T. JAŚKIEWICZ / ŁÓDŹ / UNIWERSYTECKA 14 m 13 / "KOMPOZYCJA" 1974 / TECH. : ACRYL; oraz nalepki: z Muzeum Sztuki w Łodzi oraz z notą biograficzną

Obraz IV, 1963 r.

technika własna, collage, płótno/deska,
34 x 29,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Tomasz Jaśkiewicz | Łódź | (?) | Obraz IV | 63`; na odwrociu nalepka z opisem oraz nalepka z wystawy "Tomasz Jaśkiewicz - obrazy z lat 1958-1966" 28.06. - 25.08.2007

Figura szachowa I, 1964

technika mieszana, płyta,
135 x 80 cm;
sygn. i dat. p.d.: T. JAŚKIEWICZ 64 R.
napisy autorskie i nalepki na odwrocie

Obraz XI, 1966

olej, technika własna, płótno, sklejka, 77 x 68 cm

KOMPOZYCJA, 1974

relief, akryl/drewno,
100 x 70 cm
opisany na odwrocie: `T. JAŚKIEWICZ / ŁÓDŹ / UNIWERSYTECKA 14 m 13 / "KOMPOZYCJA" 1974 / TECH. : ACRYL` oraz naklejka z notką biograficzną

Figura szachowa I, 1964

olej, płótno, 135 x 89cm;
sygn. p. d.: T. JAŚKIEWICZ 64 R.
na odwrocie napis u góry: Tomasz Jaśkiewicz / Łód¼ / Uniwersytecka 14/13" i u dołu "Figura szachowa I / 1964
oraz naklejka z ZPAP

Obraz XI, 1966 r.

papier mâché, tempera, olej/sklejka,
77,5 x 68 cm
na odwrocie naklejka z wystawy monograficznej prac autora z lat 1958-66 notatka odręczna: `Obraz XI / 1966 ? / 68 x 78`

Obraz II, 1958

technika własna, płótno naklejone na sklejkę, 36 x 38 cm; na odwrocie nalepka z wystawy w Lublinie
Wystawiany: CBWA Łód¼, Lublin, Miejska Galeria Sztuki "Willa", Łód¼
Bibliografia: Tomasz Jaśkiewicz: Obrazy z lat 1958 - 1966 [katalog wystawy], Galeria Olimpus, Łód¼ 2007, poz. 2, ss. 10, 31.

liczba obiektów: 20