POŁEĆ Jerzy (1912 Łódź- 1987 Skierniewice)
akwarela, pastel/papier, 41,5 x 55,5 cm (w świetle ramy)
sygn. p.d.: "J. Połeć"
dedykacja p.d.: "Księdzu kanonikowi Kowalińskiemu naszemu kochanemu, Ojcu Duchownemu, wdzięczni - Jerzy i Maria Połeć"
cena wywoławcza: Wykup abonament
Zestaw 9 prac - projektów karnetów lub kartek pocztowych
akwarela, ołówek, papier; 5 prac ok. 32 x 15 cm (cztery z nich naklejone na tekturkę),
4 prace bezpośrednio na tekturkach ok. 48 x 22 cm;
każda z prac sygnowana, część w kompozycji: JPołeć, część na odwrocie: Jerzy Połeć
olej na płótnie, 65 x 81 cm, sygnowany l.d. "J. Połeć".
SŁONECZNIKI W NIEBIESKIM WAZONIE, 1946
Akwarela, papier; 56 x 43 cm
Sygnowany p.d.: J.Połeć | 1946 r.
Na odwrocie dwie nalepki z opisem pracy z VII. Wystawy Okręgu Warszawskiego w CBWA Warszawa, 1956 r.