1 zł
2 600 000 zł
/6

KOSTRZEWSKI Franciszek (1826 - 1911)

Ostatnie sosny, 1896

olej/płótno, 231 x 145 cm
sygn. p.d.: F. KOSTRZEWSKI / 1896

cena wywoławcza: Wykup abonament

KOLPORTERZY MUCHY, 1906

Akwarela, gwasz, tusz, papier; 29 x 38 cm
Sygnowany p.d.: F. Kostrzewski / 1906
Na odwrocie nalepka drukowana: Skład papieru i przyborów artystyczno malarskich Julian Burof Nowy Świat 43 w Warszawie

Ostatnie sosny, 1896

olej/płótno, 231 x 145 cm

(Znawcy) ma talent...ale farby ordynarne!, 1858

litografia, karton; 18 x 15 cm;
sygn. na kamieniu l. d. "F. K." i u dołu "w Lit. A. Pecq & Co w Warsz. 482".
Na odwrocie nalepka Galerii Sztuki Dawnej Forum Anticum.
Pochodzi ze "Szkiców i obrazków", Warszawa 1858

Przed burzą (1860)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno dublowane
63.5x91.5 cm

Pejzaż z zameczkiem, 1901 r.

akwarela/papier, 23,5 x 18,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'F.Kostrzewski | 901'

Przed burzą, 1860 r.

olej, płótno dublowane, 63,5 × 91,5 cm
sygn. i dat. p. d.: F. Kostrzewski/1860

Przed jaśnie panem

grafika, papier; 14,5 x 23 cm;
sygn. i dat. w kompozycji p. d.: F. KOSTRZEWSKI / 1884.

PORTRET PAWŁA BADOWSKIEGO, 1888

Ołówek, papier; 21 x 16 cm
Opisany śr. d. PAWEŁ BADOWSKI; sygnowany p.d.: Rysował Kostrzewski / w Białogórze (1888); z dopiskiem: ale podkreślił, że nie potrafił zrobić lepiej

Scena rodzajowa przed wiejską chałupą, 1887 r.

akwarela, gwasz/papier, 33,5 x 23,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany i datowany p.śr.: 'F. Kostrz 87'

Połów ryb, 1864 r.

olej, płótno dublowane, 75 × 97 cm, sygn. I dat. u dołu (na beczce): F.K/1864
Pochodzenie: Kolekcja Art..-B
Wystawiany: Franciszek Kostrzewski (1826-1911), wystawa w Muzeum Historycznym, Warszawa 1962
Reprodukowany i opisywany: Franciszek Kostrzewsk

Sprzeczka z żydowskim kupcem, 1853

olej, płótno dublowane; 54 x 65 cm;
sygn. i dat. l. d.: FKostrzewski / 1853 r.

Janko Muzykant, 1902 r.

akwarela, gwasz/papier, 91 x 65 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'FKostrzewski | 1902'

Sprzedawczyni gruszek, 1858 r.

akwarela/papier, 21,5 x 26 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'F. Kostrzewski 1858'
opisany trudno czytelnie wewnątrz przedstawienia
na odwrociu naklejka z pracowni ram Andrzeja Eretha w języku polskim i rosyjskim

Połów ryb

olej, płótno dublowane, 75 × 97 cm
sygn. i dat. u dołu (na beczce): F.K/1864

Kolekcja Art-B
Franciszek Kostrzewski (1826-1911), wystawa w Muzeum Historycznym, Warszawa 1962
Reprodukowany i opisywany:
Franciszek Kostrzewski. Katalog prac, Muzeum Historyczne Warszawy, Warszawa 1963, s. 196
Opisywany:
Franciszek Kostrzewski. Katalog prac, Muzeum Historyczne Warszawy, Warszawa 1963, s. 42, nr 24

Wędrowny grajek, 1893

akwarela, gwasz, papier, 47 x 34,5 cm,
sygn. l.d.: F. Kostrzewski / 1893
Na odwrocie naklejka z numerem atramentem: 193.

Chłopiec z papierosem, 1897

Gwasz, papier; wym.: 30,5 x 24 cm; sygn. p.d.: Kostrz / 97.

Waza czy kobieta?, 1894 r.

olej, płótno, 39 × 60 cm w świetle ramy
sygn. i dat. p. d.: F.K.94
Prezentowany obraz jest ironicznym nawiązaniem do dzieła Henryka Siemiradzkiego Wazon czy kobieta (dziewczyna) z 1878 roku.

Druciarze, 1858 r.

olej, płótno dublowane, 38,5 × 29,5 cm
sygn. i dat.: Fr. Kostrz. 1858 (częściowo zatarta)
W załączeniu dokumentacja konserwatorska z powiększonym zdjęciem sygnatury oraz fragment starej papierowej nalepki z obrazu z odręcznie wypisaną informacją o pracy

Oj bieda!, 1854 r.

ołówek, papier, 20 × 12,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: FKostrzewski/1854.
u góry napis: Oj bieda!!Oj scera!!/Doskwirają vyncy,/Zuna mi doskwiera! Dziecko w luzku piscy!!/etc... (pisownia autorska)

/6
liczba obiektów: 118