1 zł
2 600 000 zł
/3

BOHUSZEWICZ Jan (1878-1935)

Listopad, 1929

olej, tektura; 44, 5 x 34, 5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Bohuszewicz 929-;
na odwrocie nalepka z odręcznym pismem: 774 / Jan Bohuszewicz / „Listopad” / (November) / (Novembre) /Genua / 1929 (piórem) oraz numerem: 93/56 (ołówkiem).

cena wywoławcza: Wykup abonament

BOHUSZEWICZ Jan (1878-1935)

Akord ponury, l. 20. XX w.

olej, tektura; 32, 8 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Bohuszewicz, opisany i dat. l. d.: Venezia - 923;
na odwrocie nalepka: 425 / Jan Bohuszewicz / „Akord Ponury” / ... / Wenecja 1924.

BOHUSZEWICZ Jan (1878-1935)

Dzikie chmury, 1920

olej, tektura; 23 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: ... BOHUSZEWICZ (przysłonięte rama);
na odwrocie nalepka wypisana ręką żony artysty: Jan Bohuszewicz / "Dzikie chmury" / (Nubi Selvaggi) / (Nuages Sauvages et ... / Genua 1920 (piórem) oraz nr katalogowy 92/56 (ołówkiem); na odwrocie druga kompozycja ze zbiornikiem wodnym.

BOHUSZEWICZ Jan (1878-1935)

Łupinka, 1926

olej, tektura; 31 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jan Bohuszewicz-926;
na odwrocie nalepka wypisana ręką żony artysty: 551 / Jan Bohuszewicz / "Łupinka" / (Guscio) / (Coque) / Genua-Sturla 1926 (piórem).

BOHUSZEWICZ Jan (1878-1935)

Wnętrze lasu, 1928

olej, tektura; 45 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Bohuszewicz 928;
na odwrocie opis autorski: Courmayeur - 28 Bohuszewicz - i uszkodzona nalepka inwentaryzacyjna z odręczny opisem: 678 / (...) / "Wnętrze lasu (...) / Courmayeur 1928.

BOHUSZEWICZ Jan (1878-1935)

DIOSPERI JESIENIĄ, 1926

olej, tektura
35,2 x 31,5 cm
sygn. p.d.: J. Bohuszewicz
na odwr. charakterystyczna nalepka z napisem naniesionym ręką żony artysty (atrament): 552 | Jan Bohuszewicz | "Diosperi w jesieni" | (Diosperi in autumn) | (Diosperis en automne) | Genua 1926

Prezentowany obraz - pod numerem 552 - wymieniony jest w rękopiśmiennym Katalogu obrazów Jana Bohuszewicza sporządzonym przez żonę artysty, Józefę Bohuszewiczową, a znajdującym się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie (wersja polska, angielska i francuska).

BOHUSZEWICZ Jan (1878-1935)

PLAC SANTA MADDALENA W WENECJI, 1923

olej, tektura
34,7 x 28 cm
sygn. l.d.: J. Bohuszewicz
Na odwrocie charakterystyczna nalepka z napisem naniesionym ręką żony artysty (atrament): 400 | Jan Bohuszewicz | "Placyk Santa Maddalena | w Wenecji" | (Campiella Santa Maddalena) | Campiollo Santa Maddalene) | Wenecja 1923

Obraz - pod nr. 400 - wymieniony jest w rękopiśmiennym Katalogu obrazów Jana Bohuszewicza sporządzonym przez żonę artysty, Józefę Bohuszewiczową, a znajdującym się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie (wersja polska, angielska i francuska).

BOHUSZEWICZ Jan (1878-1935)

MORZE w NERVI, 1913

olej na tekturze, 22 x 32 cm,
sygnowany i datowany l.d. "Jan Bohuszewicz 913";
na odwrocie autorska naklejka z danymi o obrazie.

BOHUSZEWICZ Jan (1878-1935)

Dziewczynki na plaży, 1926

olej, tektura, 34 x 43 cm,
sygn. oraz dat. p.d.: Jan Bohuszewicz 926

BOHUSZEWICZ Jan (1878-1935)

W Lasku Bulońskim, 1922

olej, tektura, 36,5 x 27 cm,
sygn. p.d.: J Bohuszewicz oraz dat. l.d.: Paryż 922

BOHUSZEWICZ Jan (1878-1935)

Święty las, Lozanna, 1917

olej, tektura, 37,5 x 26,5 cm,
sygn.p.d. : J.Bohuszewicz

BOHUSZEWICZ Jan (1878-1935)

SKALISTY BRZEG MORZA W STURLI POD GENUĄ, 1926

Olej, tektura; 25 x 32,5 cm
Sygnowany p.d.: J. Bohuszewicz- | 26-
Na odwrocie nalepka z napisem atramentem: 546 | Jan Bohuszewicz | "Morze w Sturli" | (Mare a Sturla) | (Mer â Sturla) | Genua - Sturla 1926

BOHUSZEWICZ Jan (1878-1935)

WENECJA, 1921

olej, tektura; 38,5 x 26,5 cm
Sygnowany. l.d.: Venezia - 1921, śr. d.: J. Bohuszewicz

BOHUSZEWICZ Jan (1878-1935)

Pejzaż nadwodny

olej, tektura; 30,5 x 20 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: J. Bohuszewicz.

BOHUSZEWICZ Jan (1878-1935)

Pejzaż ze stawem

sygn. p.d.
olej, tektura
31x20 (w świetle passe-partout ) cm

BOHUSZEWICZ Jan (1878-1935)

POLANKA W COURMAYEUR, (Francja), 1928

Olej, tektura; 35 x 46,5 cm (w świetle oprawy)
Sygnowany p.d. niebieskim olejem: Jan Bohuszewicz
Na odwrocie tektury ręcznie pisana nalepka: 690 | Jan Bohuszewicz "Polanka w Courmayeur" | (Pratino a Cormayeur) | (Petite Praire) | Courmayeur 1928

BOHUSZEWICZ Jan (1878-1935)

CZTERY PORY ROKU - JESIEŃ, 1916

Olej, tektura;
35,5 x 25,5 cm
Sygnowany p.d.: J. Bohuszewicz 916.

BOHUSZEWICZ Jan (1878-1935)

CZTERY PORY ROKU - WIOSNA, 1916

Olej, tektura;
35,5 x 25,5 cm

BOHUSZEWICZ Jan (1878-1935)

PRZEDSIONEK SAN MARCO, 1923

olej na tekturze, 46 x 33 cm,
sygnowany i datowany p.d. "J. Bohuszewicz. 23", na odwrocie autorskie: "Venezia 1923. JBohuszewicz" oraz kartka, atramentem: "397. Jan Bohuszewicz /"Przedsionek San Marco" (Atrio di San Marco)/ Wenecja 1923".

BOHUSZEWICZ Jan (1878-1935)

Pejzaż włoski, 1914

olej, tektura, 34,5 x 25 cm
sygn. p.d. Jan Bohuszewicz/ 914-

/3
liczba obiektów: 52