PESKE Jean (Jan Mirosław) PESKÉ, PESZKE (ur. 1870 Golta - zm. 1949 Le Mans)
gwasz, ołówek, papier szary; 29 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: Peske / gouache / ma maison.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Katedra Notre Dame w Paryżu (1926)
sygn. dat. p.d.
tusz, akwarela, papier
62.5x48 cm
pastel/papier, 32 x 46 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'Peské'
olej, płótno, 65,5 × 81 cm
sygn. l. d.: Peské
olej, płótno, 23,5 × 29,5 cm
sygn. l. d.: Peské.
olej, tektura, 66,5 × 50,5 cm w świetle ramy
sygn. i dat. l. d.: Peské/1916
olej, płótno, 46 × 55 cm
sygn. l. d.: Peské.
tusz, akwarela, papier, 37 × 44 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Peské
akwaforta/papier, 35,5 x 45 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jean Peské', opisany l.d.: 'z me etat no. 4'
sygnowany na płycie p.d.: 'Peské'
Widok na cmentarz (Entrée de village et cimetière)
olej/płótno, 65 x 50 cm
sygnowany wewnątrz kompozycji l.d.: 'Peske'
opisany na poprzecznej belce krosna: 'Peske 12993 | Entrée de village et | cimetière | oabd' oraz napis: 'M.P. MARTY'; na odwrociu numer inwentarzowy: 'CP 828'
Martwa natura z brzoskwiniami i winogronami
olej/płótno, 23,5 x 29,5 cm
sygnowany l.d.: 'Peské.'
na odwrociu nalepka firmy transportowej Andre Chenue et Fils
olej, płótno, 65 x 81,5 cm
sygn. l.d.: Peske
Olej, sklejka, 46 x 55 cm,
sygn. l.d.: Pesce.
olej, płótno; 44,5 x 36,5 cm;
sygn. l. d.: Peske
pastel, tektura, 45 × 60 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Jean Peské
pastel, papier, 55,5 × 77 cm w passe-partout
sygn. l. d.: Peské
kredka, papier, 60 × 46 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Peské.