1 zł
2 600 000 zł
/3

KLIMOWSKI Stanisław (Kraków 1891 - Katowice 1982)

Jesienny motyw z Wiśnicza

olej, płótno; 98 x 72 cm;
sygn. p. d.: SKlimowski (początek sygnatury w formie monogramu wiązanego).

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pejzaż z Wiśnicza

olej/płótno, 57 x 63 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'SKlimowski 1951.'

Portret dziecka (Tłuścioszek), 1922 r.

olej/tektura, 39,5 x 30 cm
sygnowany, opisany i datowany u dołu: 'SKlimowski Wiśnicz 1922. XI.'
na odwrociu dwie nalepki wystawowe z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie oraz fragment nalepki z tytułem pracy

Dolina Chochołowska, 1936

olej, płótno, 65,5 x 98,5 cm,
sygn. l.d.: S. Klimowski / 1936
Na odwrocie drukowana nalepka Biura Wystaw Artystycznych w Katowicach z tekstem długopisem: Stanisław Klimowski / Katowice Teatralna 17 / „Dolina Chochołowska” 1937 (!) / olej 64 x 97.
Obraz po konserwacji.

Portret żony artysty z pieskiem, 1921

olej, płótno, 85 x 134 cm,
sygn. p.g.: SKlimowski Wiśnicz III/1921
Obraz po konserwacji.

Cannes, 1938 r.

olej/tektura, 32 x 22 cm
sygnowany, opisany i datowany l.d.: 'SKlimowski Cannes 16/VII 1938.'
datowany na odwrociu: '16/VII'

Pejzaż górski, 1929 r.

olej/płótno, 60 x 48 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'S. Klimowski | 1929.'

Portret matki, 1911 r.

olej/płótno, 98,5 x 78,5 cm
sygnowany p.d.: 'SKlimowski'
na krośnie malarskim papierowe nalepki wystawowe Biura Wystaw Artystycznych w Katowicach oraz Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie

Akt męski, 1913 r.

olej/płótno, 140 x 89 cm
sygnowany p.d.: 'SKlimowski'
na krośnie malarskim papierowa nalepka wystawowa Biura Wystaw Artystycznych w Katowicach

Wiśnicz, 1921 r.

olej/płótno naklejone na tekturę, 61 x 45 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'SKlimowski | Wiśnicz | IV | 1921'

Portret żony, 1921 r.

olej/płótno, 77 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'SKlimowski | Wiśnicz 12/XI. 1921'
na odwrociu nalepka wystawowa z Biura Wystaw Artystycznych w Krakowie z odręczną adnotacją: 'podano 2 adresy letni i zimowy' oraz ze Związku Polskich Artystów Plastyków

Wiśnicz

olej, płyta; 23 x 32 cm;
sygn. p. d.: S. Klimowski.

Krakowianka

pastel/papier, 63,5 x 48,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany p.g.: 'SKlimowski'

Pejzaż, 1969 r.

olej/płótno, 52,5 x 64 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Klimowski 1969'

PORTRET ZAKONNIA

Olej, płótno, 75 x 61 cm,
sygn. p.d.: S. Klimowski

Portret kobiety, ok. 1930

pastel, papier; 50 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: SKlimowski

Pejzaż, 1969 r.

olej/płótno, 52,5 x 64 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Klimowski 1969`

Widok na zamek

olej, tektura; 31 x 42,5 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: S Klimowski

DZIEWCZYNA Z LIŚCIEM

pastel na tekturze, 64 x 49,5 cm,
sygnowany p. d. trudno czytelnie (podpis częściowo osypany).

Martwa natura z kwiatami i owocami

olej, sklejka, 59 x 43,5 cm;
na odwrocie napis: 1938 Klimowski (?)

/3
liczba obiektów: 56