1 zł
2 600 000 zł
/12

BORYSOWSKI Stanisław (1901 Lwów - 1988 Toruń)

Przed kościołem

olej, płyta, 78,5 × 59 cm w świetle ramy
sygn. i dat. p. d.: Borysowski 932 (?)

cena wywoławcza: Wykup abonament

ŁÓDŹ NA BRZEGU

Olej, sklejka; 37 x 43,5 cm
Sygnowany p.d.: Borysowski

Martwa natura z kwiatami w dzbanie i jabłkami, lata 20.-30. XX w.

olej/płótno, 62 x 70 cm
sygnowany l.d.: 'Borysowski' oraz powtórnie na odwrociu

Dziewczynka

olej, sklejka, 79 × 59,5 cm
sygn. p. d.: Borysowski
oraz l. g.: Borysowski

Czerwone dachy, ok. 1938

olej, płótno, 60 x 45,5 cm;
sygn. l. d.: Borysowski

Widok miasteczka (praca dwustronna)

olej/płótno, 70 x 57 cm

na odwrociu portret kobiety

Pejzaż z kościółkiem

olej, tektura; 23 x 31 cm;
sygn. l. d.: Borysowski.

Martwa natura, lata 40. XX w.

olej, płótno; 35,5 x 70 cm;
sygn. l. d.: Borysowski.

Motyw z mostem o zmierzchu

olej, tektura; 24 x 31 cm;
sygn. l. g.: Borysowski.

Motyw zimowy z mostem, 1931

olej, tektura; 26 x 32 cm;
sygn. i dat. p. d.: Borysowski / 1931 r.;
na odwrocie fragment większej kompozycji ze stopą modelki.

Pejzaż z kościółkiem - Nokturn, 1931

olej, tektura; 24,5 x 32 cm;
na odwrocie fragment większej kompozycji;
Obraz przed konserwacją.

Widok miejski

olej/płótno, 61 x 73 cm
sygnowany l.d.: 'Borysowski'

Martwa natura z jabłkami

olej/płótno, 35 x 70,5 cm
sygnowany p.d.: 'Borysowski'

Pejzaż zimowy z Podhala

olej, płótno, 68,5 x 98,5 cm,
sygn. p.d.: Borysowski

Pejzaz zimowy

olej, płótno, 63 x 68 cm,
sygn. p.d.: Borysowski

olej/deska, 12,5 x 20 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: „Borysowski”

Pejzaż II

autografika/papier, 56 x 46 cm
opisany ołówkiem: „Pejzaż II", 1/10, St. Borysowski

Stary kościółek, około 1936 r.

olej/tektura, 23 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'Borysowski'
na odwrociu papierowa nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie

Katedra Notre Dame w Paryżu, przed 1939

olej, tektura; 29,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygnatura z dedykacją l. g.: Na pamiątkę Panu D … (?) / Borysowski - (słabo czytelna).

Pejzaż z torami

olej, płótno, 62 × 70,5 cm
sygn. p. d.: Borysowski

/12
liczba obiektów: 239