1 zł
2 600 000 zł
/15

KOCHANOWSKI Roman Kazimierz (1857 Kraków - 1945 Freising, Bawaria)

PEJZAŻ JESIENNY

olej/sklejka, 10,5 x 17,6 cm
sygnowany p.d.: R. Kochanowski
na odwrocie nalepka: Muzeum Okręgowe im. J. Malczewskiego z wystawy „Józef Brandt - uczniowie i przyjaciele” grudzień 1998 - lipiec 1999

cena wywoławcza: Wykup abonament

Na łące

olej, deska, 7,5 x 18 cm
sygn. l.d.: R.Kochanowski

PEJZAŻ Z CZERWONYM DACHEM

olej, tektura
11,3 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: R Kochanowski

Wiosna, po 1865

fototypia, karton; 30 x 25,4 cm;
sygn. na płycie l. d. "R. Kochanowski / 1886" i p.d. "C. Angerer&Göschl" i pod płytą l. d. "Rysował Roman Kochanowski" i p .d. "Fototypia C. Angerera i Göschla w Wiedniu".

Zagajnik nad strumieniem

węgiel, papier; 13 x 18 cm;
niesygn.
Z monachijskiej pracowni artysty.
Z kolekcji prof. Andrzeja Ryszkiewicza.

Pejzaż z rzeką

ołówek, papier; 13,5 x 22,5 cm;
niesygn.;
na odwrocie odręczne poświadczenie autentyczności: "Rysunek Romana Kochanowskiego (1857-1945) /nabyty od syna artysty w Monachium / A. Ryszkiewicz" oraz pieczątka "Prof. dr A. Ryszkiewicz".

Pejzaż ze sztafażem

olej, tektura; 13,5 x 18 cm;
sygn. p. d.: R. Kochanowski;
na odwrocie napis biograficzny w języku niemieckim, ołówkiem.

JESIENNY LAS

olej, deseczka, 13,3 x 10,5 cm (w świetle ramy)
sygn. l.d.: R Kochanowski

Pejzaż z mostem

ołówek, papier, 6,5 x 11,7 cm
sygn. p.d.: R. Kochanowski

Pejzaż letni, ok. 1900 r.

olej, tektura, 16,5 × 24,5 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: R.Kochanowski

PORTRET DZIEWCZYNY

węgiel, papier
23,5 x 16,7 (w świetle passe-partout)
sygn. u dołu kompozycji, pośrodku: R Kochanowski
Na odwrocie oprawy nalepka drukowana o treści: Ludwig [....] | MÜNCHEN 23 | Victoriastr. 8, Telefon 33 91 76 - niżej oddarty fragment z nieczytelnym, szczątkowo zachowanym napisem ołówkiem

PEJZAŻ Z MAKAMI W ZBOŻU, 10 VI 1890

olej, płótno
24 x 30,6 cm
sygn. p.d.: R Kochanowski 10/6 890

Pejzaż, pocz. XX w.

węgiel, ołówek, papier; 14,5x20,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: "R.K."

WIATR, ok. 1910

olej, karton (plecy ze sklejki)
13 x 17,8 cm
sygn. p.d.: R Kochanowski

Głowa wieśniaczki

olej, tektura; średn.: 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. przy lewej krawędzi: R.K

PEJZAŻ

olej, papier na tekturce; całość naklejona na deskę
papier 11,2 x 16,7 cm; deseczka 11,8 x 17,1 cm
sygn. l.d.: R Kochanowski
na odwrocie - na deseczce - napis ołówkiem: 45/9817/3 | bok

Roztopy

Węgiel, papier; wym. w św. pp.: 17,6 x 12,6 cm; nie sygn.

Węgiel, karton; wym.: 14 x 9 cm; sygn. l. d: R K.

Portret chłopa

Węgiel, karton; wym. ;17,6 x 12,6 cm; sygn. p. d.: R K.

/15
liczba obiektów: 290