1 zł
2 600 000 zł
/19

POCHWALSKI Kasper (1899-1971)

Przed bramą, 1954

olej, płótno; 43,5 x 54,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kasper Pochwalski 1954.

cena wywoławcza: Wykup abonament

POCHWALSKI Kasper (1899-1971)

Wiano, 1941

gwasz, papier; 30,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski 194[1] (ostatnia cyfra daty pod oprawą).
na odwrocie drukowana nalepka z wystawy gwaszy Kaspra Pochwalskiego w krakowskiej galerii Pasaż (15.09-30.10. 2008) z tytułem: W SKRZYNI i datą powstania obrazu: 1941 r.

POCHWALSKI Kasper (1899-1971)

AKT, 1938

Papier, ołówek; 34 x 27 cm
Sygnowany pd.: 1. VI. 938 | Kasper | Pochwalski

POCHWALSKI Kasper (1899-1971)

Pejzaż, 1941 r.

olej, płótno, 64 x 49 cm,
sygn. i dat.: 1941/Kasper Pochwalski

POCHWALSKI Kasper (1899-1971)

Sen na podwórku, 1938?

olej; tektura; 21 x 29,8 cm;
na odwrocie szkic Motyw miejski z parą spacerującą z psem w tle tramwaj linii L. Z prawej odręczny napis autorski? Sen / na / Podwórku (ołówkiem), niżej długopisem 1938? Trzykrotnie powtórzone stemple KASPER POCHWALSKI/Artysta malarz/ Kraków, Smoleńsk 26.
Praca w autorskim? passe-partout z szarego kartonu z numerem 103, oklejona na odwrocie pasami papieru min. z nadrukiem Zgłoszenie dzieł na wystawę Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z nazwiskiem artysty Kasper Pochwalski.

POCHWALSKI Kasper (1899-1971)

Exodus "W bezdrożu" z cyklu "IX 1939”

olej, karton, 29,5 x 37,3 cm;
sygn. p. d.: "IX 1939" / XI. '964 / Kasper Pochwalski

POCHWALSKI Kasper (1899-1971)

Wrzesień 1939, 1964

olej, tektura; 39 x 29,5 cm;
sygn. śr. d.: "IX 1964" / Kasper Pochwalski „IX.1939”

POCHWALSKI Kasper (1899-1971)

W zagrodzie, 1964

olej; karton jasnokremowy; 29,5 x 37,3 cm;
sygn. i opisany p. d.: „IX. 1939” / Kasper Pochwalski / XI. 1964 (fioletową farbą)
na odwrocie napis odręczny, autorski? Exodus / „W zagrodzie” (piórem)

POCHWALSKI Kasper (1899-1971)

Warszawa

olej, papier; 26,2 x 35 cm;
sygn. p. d.: Warszawa / Kasper Pochwalski / 17.XI.31

POCHWALSKI Kasper (1899-1971)

EXODUS „Borem, lasem” z cyklu „IX 1939”

olej, karton; 39 x 29,5 cm;
sygn. l. d.: "IX 1939" / Kasper / Pochwalski /1964

POCHWALSKI Kasper (1899-1971)

Studium nagiego chłopca, 1920

olej, tektura; 76 x 30,5 cm;
sygn. p. g.: Kasper / Pochwalski / 1920 (ołówkiem)
oraz obok sygn. po prawej; Ka (ucięte sygnatura) / Poc (ucięta sygnatura),
powtórzona sygnatura l. d.: PochwalskiKasper (ołówkiem, słabo czytelny);
na odwrocie sygnatura dwukrotnie powtórzona: Kasper Pochwalski (piórem); oraz napis: mal. / Kasper Pchwalski / 1920

POCHWALSKI Kasper (1899-1971)

Zdrada, 1966

olej, gwasz, karton; 47,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski 966. VI;
na odwrocie oprawy nalepka wystawiennicza: Gwasze Kaspra Pochwalskiego, Galeria Pasaż w Krakowie, 15.09-30.10.2008 z tytułem: ZDRADA.

POCHWALSKI Kasper (1899-1971)

Carmen z wachlarzem

olej, tektura; 39,5 x 29,5 cm;
sygn. p. g.: Kasper Pochwalski.

POCHWALSKI Kasper (1899-1971)

W zagrodzie, 1964

POCHWALSKI Kasper (1899-1971)

Warszawa

olej, papier; 26,2 x 35 cm;

POCHWALSKI Kasper (1899-1971)

olej, karton; 39 x 29,5 cm;

POCHWALSKI Kasper (1899-1971)

Hołd trzech magów, 1930

olej, płótno, 97 x 110 cm
sygn. p.d.: KASPER POCHWALSKI 930
na odwrocie etykietka wystawowa TPSP
z opisem pracy oraz papierowa nalepka Zrzeszenia Artystów Plastyków „Zwornik”

POCHWALSKI Kasper (1899-1971)

Objawienie Pańskie, 1941

olej, ołówek, karton; 46,5 x 29,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kasper Pochwalski, 2.IV.1941

POCHWALSKI Kasper (1899-1971)

Czarodziej Świt, 1958

olej, karton; 32,2 x 22,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: 7. I. 1958 / Kasper Pochwalski, napis autorski u dołu: CZARODZIEJ / ŚWIT

POCHWALSKI Kasper (1899-1971)

Przemijanie, 1967

olej, karton; 22,8 x 32,2 cm;
sygn. i dat. p. d.: X.1967 / Kasper Pochwalski

/19
liczba obiektów: 363