1 zł
2 600 000 zł
/11

KRCHA Emil (1894-1972)

Maki, 1964

akwarela, ołówek, papier szaro-kremowy; 70 x 51 cm;
sygn. p. d.: E. Krcha (ołówkiem);
na odwrocie autorski napis: Emil Krcha / „Maki” 1964 / 70 x 50 (ołówkiem) oraz: ... Kat. Krak 90 (długopisem).
Obraz wymieniony w katalogu: Emil Krcha. Wystawa Malarstwa, BWA Kraków, listopad 1965, poz. 90.

cena wywoławcza: Wykup abonament

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z Kaczeńcami, 1965

olej, płótno; 60x71,5 cm , sygnowany p.d.: "E. Krcha", na odwrocie nalepki wystawowe i biogram artysty"

*droit de suite

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z rybami

olej, tektura, 51 × 36 cm w świetle ramy,
sygn. l.d.: E. Krcha
Na odwrocie autorski opis: Emil Krcha/‘Martwa natura’/olej

KRCHA Emil (1894-1972)

Wioska na Podhalu - Tatary

olej, tektura; 21,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Krcha (ołówkiem);
na odwrocie opis autorski: Emil Krcha / „Wioska na Podhalu” / („Tatary”) / Kraków i adres artysty: Kraków / ul. Czysta 8. II. p. of.

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z dwoma dzbanami, [1960]

akwarela, papier; 64 x 48 cm;
sygn. p. d.: E. Krcha i dat. l. d.: Kraków 960

KRCHA Emil (1894-1972)

Targ w miasteczku

olej, tektura; 24,3 x 30,3 cm;
sygn. p. d.: Krcha.

KRCHA Emil (1894-1972)

Zima

olej, tektura, 23 × 34,5 cm
sygn. l. d.: Krcha.
na odwrocie szkic malarski z autorską sygnaturą i opisem: Emil Krcha |Piwnica.

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z białymi bzami, 1943 r.

olej, płyta pilśniowa, 62 × 52 cm
sygn. p. śr.: E. Krcha
opisany i datowany l. d.: Krzemieniec 1943

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z bąkiem, 1936

olej, płótno naklejone na tekturę; 90 x 61 cm;
sygn. p. d.: E. Krcha;
na odwrocie:
nalepki:
- Muzeum Okręgowe - Bydgoszcz / listopad 1978 r. / Emil Krcha / "Martwa natura z bąkiem" / olej-płótno 92 x 54 r.wyk. 1936;
- MUZEUM / OKRĘGOWE w BYDGOSZCZY / Al ... / ... BYDGOSZCZ;
- MUZEUM / IM. LEONA WYCZÓŁKOWSKIEGO / BYDGOSZCZ / AUTOR Emil Krcha / TYTUŁ Martw natura z bąkiem / TECHNIKA olej / WYSTAWA pośmiertna / PZWS 42 OD 22.XI.1978 DO 5.IV.1979 NR KAT. 59 /
- Emil Krcha / 41 / Kraków XI. 1965 / ol- tekt. 92 x 64 / 1965 Kraków 15. XI. 19;
- "Kaczki z bąkiem" / ol. - tekt. 92 x 64 / Kraków XI. 1965;
- Martwa natura z bąkiem - olej;
- nalepka ramiarska z opisem
- oznaczenie: 59

KRCHA Emil (1894-1972)

Kompozycja figuralna,1925

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
72 x 58 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nalepka z odręcznym napisem:
Emil Krcha "Kompozycja figuralna" - akwarela / Kraków - Paryż 1925 (Elżbieta Krcha)

KRCHA Emil (1894-1972)

akwarela, papier; 64 x 48 cm;

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z białymi bzami, [1943]

olej, płyta pilśniowa, 63,5 x 51,5 cm;
sygn. p. śr.: E. Krcha; opisany i datowany l.d.: Krzemieniec 1943

KRCHA Emil (1894-1972)

Kwiaty w wazonie

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 45 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Emil Krcha (ołówkiem).

KRCHA Emil (1894-1972)

Wiejska zagroda zimą, 1945 r.

akwarela, papier, 17,5 x 25 cm,
sygn. p.d.: EKrcha, opisany l.d.: Obłońsk 20.I.45

KRCHA Emil (1894-1972)

olej,płyta pilśniowa, 63,5 x 51,5 cm;
sygnowany p.śr.: 'E. Krcha'; opisany i datowany l.d.: 'Krzemieniec 1943.'

KRCHA Emil (1894-1972)

Kwiaty w glinianym dzbanku, 1969 r.

olej/tektura, 75 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'E. Krcha'
na odwrociu odręczne opisy autorskie

WYSTAWIANY
- wystawa pośmiertna, Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, 22 listopada 1978 - 5 czerwca 1979
- Sanok - Zamek, czerwiec - lipiec 1989 r.

LITERATURA
- katalog wystawy pośmiertnej, Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, 22 listopada 1978 - 5 czerwca 1979, poz. 142

KRCHA Emil (1894-1972)

Kwiaty w wazonie, 1941 r.

olej, tektura, 54,5 x 35,5 cm
sygn. p. d.: E. Krcha oraz opisany i dat. l .d.: Krzemieniec 1941.

KRCHA Emil (1894-1972)

Nad wodą, 1929 r.

olej, płyta, 34,5 × 49,5 cm
sygn. p. d.: Krcha
na odwrocie datowany: 16.7.29

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z białymi bzami, 1943

olej, płyta pilśniowa; 63,5 x 51,5 cm;
sygn. p. śr.: E.Krcha; opisany i datowany l. d.: Krzemieniec 1943

KRCHA Emil (1894-1972)

Kościół

olej, tektura, 32 x 48 w świetle ramy
sygn.p.d. ołówkiem: Krcha

/11
liczba obiektów: 218