1 zł
2 600 000 zł
/10

KULISIEWICZ Tadeusz (1899-1988)

Święty Sebastian

drzeworyt, bibułka; 18,5 x 12,1 cm (odcisk klocka), 26,5 x 21 cm (wymiar bibuły);
sygn. i dat. p. d.: Kulisiewicz. 25 (ołówkiem pod kompozycją);
opisany l. d.: 5 / 20 (ołówkiem pod kompozycją).

cena wywoławcza: Wykup abonament

Wilno

sucha igła/papier, 11,5 x 8,5 cm (zadruk)
sygnowana, opisana i datowana u dołu: 'suchoryt (Wilno) - Kulisiewicz 25'
wymiary arkusza: 17,5 x 13,5 cm

Ludzie

tusz/papier, 22,5 x 55,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Kulisiewicz'

Akt, 1973 r.

tusz/papier, 41,5 x 34 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Kulis 73'

PROFIL GŁOWY KOBIETY

Druk, cerata naklejona na tekturę; 51 x39 cm
Sygnowany drukiem p.d.: Kulisiewicz; niżej opis ołówkiem: Kulis

Portret chłopca ze Szlembarku, 1939 r.

kredka, pastel/papier, 43,3 x 31,3 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany monogramem, datowany i opisany p.d.: 'TK. , Szlembark 39.'

Macierzyństwo

drzeworyt/papier, 11,2 x 12,8 cm (zadruk)

GÓRALKA Z DZIECKIEM NA TLE GÓR

litografia, 33 x 23 cm (odbitka), 45 x 39 cm (wymiary planszy)
sygnowana oł. l.d.: Kulisiewicz

Port w Concarneau, 1949 r.

tusz/papier, 21 x 28,5 cm
sygnowany i opisany p.d. t: 'Concarneau T. Kulis ' oraz dedykcja l.d. ołówkieml: "Bardzo kochanej | Joli - Tadeusz | 11.5.52'

Dziewczyna w czarnej chuście

drzeworyt/papier, 25 x 14 cm

"Człowiek kopiący", 1938 r.

kredka, sangwina/papier, 32,5 x 39 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Człowiek kopiący - sangwina - 1938'
praca pochodzi z cyklu "Rysunki ze Szlembarka“, który artysta realizował w latach 1938-39

Głowa kobiety

offset, papier; 50,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
opisany p. d.: Kulis (ołówkiem).

Biedacy, 1931

drzeworyt z teki "Szlembark", 30,5 x 29 cm,
sygn. ołówkiem p.d.: Kulisiewicz.

*opłata droit de suite

Wieś w górach, 1931

drzeworyt z teki "Szlembark", 20,2 x 22,3 cm,
sygn. ołówkiem p.d.: Kulisiewicz; oł. l.d.: Wieś w górach.

*opłata droit de suite

GŁOWA KOBIETY, 1963

Tusz, piórko, papier; 44 x 33 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: Kulisiewicz 1963

*droit de suite

DWÓCH MĘŻCZYZN W SOMBRERACH, 1972

Tusz, piórko, papier; 30 x 22 cm (w świetle p-p)
Sygn. p.d.: Kulisiewicz 72; l.d.: dedykacja autorska

*droit de suite

OŚLA KARAWANA, MOTYW Z BRAZYLII, 1963

Tusz, piórko, akwarela, papier; 26 x 30 cm
Sygnowany l.d.: Kulisiewicz 63

MĘŻCZYZNA NA OŚLE, MOTYW Z BRAZYLII, ok. 1963

Tusz, piórko, akwarela, papier; 26 x 31 cm
Sygnowany p.d.: Kulisiewicz

Chata w Szlembarku, 1953 r.

tusz/papier, 21 x 28 cm (w świetle passe - partout)
dedykacja p.g.: 'Kochanej Danusi - | Ścianę z wody do picia | Tadeusz. | Szlembark | Warszawa 2.II.53'

GŁÓWKA DZIEWCZYNKI

tusz na bibułce, 28 x 19 cm,
sygnowany l.d. "Kulis".
Nieznaczne zagniecenia bibułki.

/10
liczba obiektów: 187