PODSADECKI Kazimierz (1904-1970)
akwarela, papier, 26 x 33,5 cm
sygn. p. d.: PODSADECKI, dat. l. d.: 6.7.1960
cena wywoławcza: Wykup abonament
Tusz, piórko, karton; 25,9 x 35,4 cm
Sygnowany p. d.: PODSADECKI/ VIII. 955
Kredka, papier; 21,5 x 30,5 cm
Sygnowany i datowany l. d.: Podsadecki maj 941
Kredka, papier; 24 x 32 cm
Sygnowany l.d.: PODSADECKI | 26.4.1960
węgiel, papier; 22 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Podsadecki, dat. l. d. 15.9.969.
Olej, tektura, 10 x 28,5 cm,
sygn. l.d.: Podsadecki i p.d.: 15.9[1]962.
tempera olejna, sklejka; 40 x 33 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI (wydrapane w malaturze);
data p. d.: 1953 (wydrapane w malaturze);
na odwrocie opis autorski: 1953 / KAZ. PODSADECKI / "SZYJĄCA" / TEMPERA OLEJNA / 30 x 40, 5 cm (ołówkiem).
olej, tektura; 17 x 24, 5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Podsadecki 36. (ołówkiem).
olej, płótno naklejone na tekturę; 16, 8 x 20, 7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: PODSADECKI (słabo czytelna);data p. d.: V / 1969 ? (słabo czytelna).
Olej, tektura; 71 x 50,5 cm
Sygnowany l.d.: PODSADECKI - 1965
olej, plótno, 38 x 46 cm,
sygn. p.d.: PODSADECKI/18.08.1956 oraz na odwrocie autorski opis i naklejka Tow. Przyjaciół Sztuk Pięknych Kraków
Postać według mozaiki z kościoła św. Zofii w Salonikach, 20.II 1955.
piórko, tusz, lawowanie, papier; 24,5 x 16,5 cm;
sygn. p. d.: K. Podsadecki;
opisane d.: MOZAIKA W BAZYL. ŚW. ZOFII W SALONIKACH. / ROK 842-880/5.
ołówek, karton; 17,5 x 25 cm;
sygn. p. g.: PODSADECKI (podkreślone) / 1.9.964.
tempera, olej, pilśń; 37 x 50 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI (podkreślone) oraz dat. p. d.: IX.1963;
Z tyłu napisy kredką: K. PODSADECKI 1963 / „Gołąb i grzyby” / temp. olej na pilśni / 50 x 37
tempera olejna, tektura; 23 x 34 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI
Pejzaż z drzewami – Park, 1.IX.1964
kredka litograficzna czarna, papier; 25 x 30 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1.9.1964 - PODSADECKI
węgiel, papier,
29,5 x 40,5 cm (w świetle passe-partout),
sygnowany l.d.: "PODSADECKI", p.d.: "15.I.961"
* Droit de suite
olej, tektura; 35 x 27,2 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI
sangwina, papier; 34 x 24,5 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI / 6.3.932