1 zł
2 600 000 zł
/3

HULEWICZ Jerzy (1886-1941)

Grające fauny

olej, płótno, 91,6 x 72,8 cm,
sygnowany w lewym dolnym rogu: JHulewicz
Opinia: Agnieszka Salamon-Radecka z Muzeum Narodowego w Poznaniu

cena wywoławcza: Wykup abonament

HULEWICZ Jerzy (1886-1941)

Pejzaż, ok. 1920

olej płótno, 44 x 73 cm,
sygnowany w prawym dolnym rogu

HULEWICZ Jerzy (1886-1941)

Chrystus Frasobliwy , 1924

drzeworyt, wym. planszy: 21,8 x 15 cm,
grafika zamieszczona w „Powsinogach beskidzkich” Emila Zegadłowicza, wydanie drugie, nakład Czartaka, 1924.

HULEWICZ Jerzy (1886-1941)

Scena uliczna z września 1939 roku

olej, płótno, 65 x 99,5 cm;
sygn. l.d.: JHulewicz. 1939.

HULEWICZ Jerzy (1886-1941)

Emil Zegadłowicz, 1922

linoryt, 16,9 x 8,1 cm,
sygn. oł. p.d.: JHulewicz 1922
Grafika m. in. w zbiorach Muzeum Emila Zegadłowicza w Gorzeniu Górnym,
reprodukowana w: „Emil Zegadłowicz daleki i bliski”, pod redakcją: H. Czubały, K. Kłosińskiego, Krystyny Latawiec i W. Próchnickiego, Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego, Katowice, 2015.

HULEWICZ Jerzy (1886-1941)

Tancerka i grające fauny, 1925 r.

olej, płótno, 87 × 116,5 cm
sygn. p.d.: Jhulewicz 1925
na odwrocie na krośnie znajdują się dwa ekslibrisy Emila Zegadłowicza (jeden autorstwa Ludwika Misky’ego).

HULEWICZ Jerzy (1886-1941)

olej, płótno, 65 x 99,5 cm;
sygn. l.d.: JHulewicz. 1939.

HULEWICZ Jerzy (1886-1941)

Ex Libris Kazimierz Chłędowski, 1918

cynkografia,papier, 9, 9 x 12,7 cm
sygn. i dat. na płycie l. d.: JHulewicz 1918

HULEWICZ Jerzy (1886-1941)

cynkografia/papier, 9, 9 x 12,7 cm

HULEWICZ Jerzy (1886-1941)

GRAJĄCY FAUN, 1927

olej, płótno
71,8 x 63,5 cm
sygn. p.d.: JHulewicz 1927
Na odwrocie na krośnie nalepka Muzeum Narodowego w Poznaniu z wystawy Bunt Ekspresjonizm Poznański 1917-1925 z danymi obrazu.

HULEWICZ Jerzy (1886-1941)

olej, płótno, 65 x 99,5 cm;
sygn. l.d.: JHulewicz. 1939.

HULEWICZ Jerzy (1886-1941)

ADAM i EWA, 1926

linoryt, 27 x 20,5 cm,
sygnowany i datowany na klocku monogramem artysty "JH 26" i ołówkiem, u dołu "Jerzy Hulewicz 1926"; l.d. tytuł.

Rzadkość!

HULEWICZ Jerzy (1886-1941)

olej, płótno, 87 × 116,5 cm
sygn. p.d.: Jhulewicz 1925

HULEWICZ Jerzy (1886-1941)

Dwie tancerki i faun

olej, płótno
69 x 98 cm
sygn. p. d.: J. Hulewicz.
na odwrocie: JERZY HULEWICZ 1934 / 69 x 98
Obraz posiada ekspertyzę Ireny i Łukasza Kossowskich.

HULEWICZ Jerzy (1886-1941)

Juliusz Słowacki - Genezis z ducha, 1919 r.

drzeworyt/papier, 24,5 x 33 cm
Wydał i oryginalnemi drzeworytami przyozdobił Jerzy Hulewicz. Poznań 1918 [właśc. 1919], Nakład Spółki Wydawniczej "Ostoja". Układ graficzny Jerzy Hulewicz. Ukończono w lutym 1919. Nakład 1000 egzemplarzy, ten nr 482. z podpisem Jerzego Hulewicza. W tekście 22. oryginalne drzeworyty (6 całostronicowych, 22 winiety). Wydane z inspiracji Stanisława Przybyszewskiego.

- Maria Grońska. Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, s. 236, poz. kat. 253

HULEWICZ Jerzy (1886-1941)

Dziewczyna na Pegazie (1927)

sygn. dat. l.d.
olej, płótno
66x96 cm

HULEWICZ Jerzy (1886-1941)

Kościółek w Otoczni, 1916 r.

olej/tektura, 52 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J. Hulewicz 1916`
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz fragmentarycznie zachowana papierowa nalepka z informacją: `TPSP | Jerzy Hulewicz | Mielęcin | Szkic portretowy | olejny | 75 mk` oraz pismem odręcznym `J. Hulewicz`
WYSTAWIANY: Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Poznaniu około 1916 r.

HULEWICZ Jerzy (1886-1941)

Gracja i fauny

sygn. p.d.
olej, płótno
67.5x55.5 cm

HULEWICZ Jerzy (1886-1941)

Portret Józefa Piłsudskiego z profilu, ok. 1920

Linoryt; wym.: 140 x 150 mm; nie
sygn. Odbitka wariantowa z dodanymi postaciami artystów i pisarzy. Nie publikowana w katalogach muzealnych. Lit.: "Zdrój", t. VII, il. s. 65; "Bunt. Ekspresjonizm poznański 1917-1925", MN w Poznaniu, 2003, kat. 5. Bardzo rzadkie.

HULEWICZ Jerzy (1886-1941)

Portret Józefa Piłsudskiego, 1919

Linoryt; wym.: 150 x 115 mm;
sygn. kredką p.d.: Jerzy Hulewicz 1919. Praca znana też pod tytułami Portret Naczelnika i Naczelnik Piłsudski. Lit.: "Zdrój", t. VII, il. s. 65; "Bunt. Ekspresjonizm poznański 1917-1925", MN w Poznaniu, 2003, kat. 4. Rzadkie.

/3
liczba obiektów: 50