1 zł
2 600 000 zł
/4

LESZCZYŃSKA-KLUZA Danuta (ur. 1926, Przemyśl)

Piorun - ogień i woda, 1999 r.

akwarela, papier, 68 x 45 cm,
sygn. i dat. śr. d.: 1999 D.LESZCZYŃSKA-KLUZA

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kołowrotek i widzowie

Olej, płótno, 61 x 74 cm,
sygn. p.d.: D.L.Kluzowa 1975 i opisany na odwrocie

Tron

Olej, płótno, 80,5 x 59 cm,
sygn. l.g.: D. Leszczyńska-Kluza 1983, na odwrocie opis autorski: Tron, D. Leszczyńska-Kluza 1983 IX Kraków

Zabawy dziecięce

akwaforta
65 x 85 cm

KRAJ-OBRAZ CZARNA KOSZULA

Olej, płótno, 123 x 95 cm,
sygn. p.d.: D. Leszczyńska-Kluza 2015 r.

Creator, 1992 r.

olej/płótno, 160 x 121 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1992 | Danuta LESZCZYŃSKA-KLUZA'

Erotyk

kredka, ołówek/papier, 29 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany u dołu: 'Danuta Leszczyńska-Kluza - Kraków - poczta Krowoderska 5'

z cyklu 'Lato', Pejzaż

akwarela/papier, 41,5 x 29,3 cm
sygnowany p.d.: 'D. L. | KLUZA'

Kraj-Obraz (Piorun), 2012 r.

olej/płótno, 100 x 140 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'D. LESZCZYŃSKA-KLUZA 2012'
opisany na odwrociu: 'DANUTA | LESZCZYŃSKA-KLUZA | "KRAJ-OBRAZ" "PIORUN" | 2012 r. | KRAKÓW | POLSKA'

- "Danuta Leszczyńska-Kluza", wystawa indywidualna w Galerii Artemis, Kraków, czerwiec-lipiec 2015
- Danuta Leszczyńska-Kluza, katalog wystawy indywidualnej w Galerii Sztuki Artemis, Kraków 2015, s. nlb.

Burza, 1981

olej, płótno; 139,5 x 105 cm;
sygn. i dat. pośrodku u dołu: D. LESZCZYŃSKA-KLUZA 1981;
na odwrocie na krośnie malarskim napis autorski: "BURZA" DANUTA LESZCZYŃSKA-KLUZA KRAKÓW / II-III 1981; na porzeczce stabilizującej krosno napis: POLOGNE; na płótnie powtórzony napis autorski: "BURZA" / DANUTA / LESZCZYŃSKA-KLUZA / 1981 / POLOGNE.

Kwiaty, 1956

akwarela, tusz, papier, 48,5 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d. długopisem: Danuta L. Kluza 1956

Aureola, 2016 r.

olej/płótno, 140 x 100 cm
sygnowany i datowany śr.d.: 'DANUTA LESZCZYŃSKA-KLUZA 2016 r.'
opisany na odwrociu: '"AUREOLA" | DANUTA LESZCZYŃSKA-KLUZA | 2016 MAJ | KRAKÓW | POLOGNE'

Akt w czerwieni, 1959 r.

olej/papier, 49,5 x 34 cm
na odwrociu sygnowany i datowany: '6.I.59 | Danuta Leszczyńska-Kluza'

Walka z niedźwiedziem, 1998 r.

olej/płótno, 110 x 150 cm
sygnowany i datowanyl.d.: 'DANUTA LESZCZYŃSKA KLUZA | 1998'
na blejtramie: ' "WALKA Z NIEDŹWIEDZIEM D. LESZCZYŃSKA-KLUZA | 1998-II' oraz na odwrociu: ' "WALKA Z NIEDŹWIEDZIEM |D. LESZCZYŃSKA-KLUZA | POLOGNE - KRAKÓW| 1998'

Abstrakcja, 1958 r.

technika własna, 49 x 34 cm,
sygn.p.d.: D. Kluzowa,
opisany z tyłu ołówkiem Danuta L. Kluza 1958

Gniazdo, 1987 r.

grafika, 68 x 52 cm,
sygn.l.d.Gniazdo, p.d. :Danuta Leszczyńska-Kluza 1987

Elizeum, 1987 r.

olej/płótno, 150 x 110 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'DANUTA LESZCZYŃSKA - KLUZA 1987'
opisany na odwrociu: '"ELIZEUM" | DANUTA LESZCZYŃSKA-KLUZA | 1987 XII | Kraków POLOGNE' oraz na blejtramie: '"ELIZEUM" D. LESZCZYŃSKA-KLUZA XI,XII1987 | KRAKÓW'

KWIATY

Akwarela, tusz, papier, 48,5 x 33 cm,
sygn. p.d.: D.L.Kluza 1958.

Virgin, 1976 r.

własna/papier, 95,5 x 63 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'VIRGIN, 95/110, Danuta Leszczyńska - Kluza 1976'

Souveniry

akwaforta
59 x 71 cm

/4
liczba obiektów: 68