1 zł
2 600 000 zł
/11

MARKOWSKI Eugeniusz (1912 Warszawa - 2007 Warszawa)

Postaci, 1990–1991

technika własna, gwasz / papier
50×40 cm (w oprawie)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Postać

tusz, kolaż / papier
22 × 16 cm (w świetle oprawy)
32,5 × 26,5 cm (w oprawie)
sygnowany śr.d.: E. Markowski [nieczytelne]

Koń

olej/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany p.g: ‘E. Markowski’

tempera, papier; 42 x 29,2 cm;
sygn. p. d.: E Markowski.

Konie

tempera/papier, 29 x 40 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: 'E.Markowski'

5+G, 1982

technika mieszana na folii, 150 × 112 cm
sygn. p. d.: E. Markowski | 5+G

Szkic 2

gwasz, olej, papier; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: E. Mark;
na odwrocie napis: Szkic "2" Eug. MARKOWSKI;
na passe-partout doklejona nalepka z Domu Aukcyjnego Edwarda Śmigielskiego.

DWIE POSTACI, po 1990

tusz pędzel, papier gazetowy zadrukowany („Polityka“ nr 48 z 1 XII 1990)
81 x 56,5 cm
sygn. dłg. l.d. pionowo: Eug. Markowski.

Diavoletto, lata 80. XX w.

olej / płótno
61 × 46,5 cm
sygnowany p.g.: E. Markowski; na odwrociu na blejtramie opisany: 61 × 46 | ol. | „DIAVOLETTO”

Portret Jowity, lata 70. XX w.

olej / płótno
81,5 × 65,7 cm
sygnowany p.d.: m; na odwrociu, na blejtramie cztery papierowe nalepki eksportowe z błędnym tytułem „portret Elżbiety”

"Konie", 1981 r.

olej/płótno, 80 x 90 cm
sygnowany l.g.: 'E. Markowski'
datowany i opisany na krośnie: '"KONIE - C.R.CH.3" 1981'

technika własna/papier, 48 x 42,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'E.Markowski'

"Przysłowie"

technika własna/papier, 46,5 x 36,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem l.d.: 'E. Markowski' oraz ołówkiem wzdłuż prawej krawędzi: 'E. Markowski' i opisany p.d.: 'Warszawa'

Diabeł

gwasz, papier; 43 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. Markowski (ołówkiem pod passe-partout);
Bibl.: Anna Kroplewska-Gajewska [oprac.], Kolekcja Pakoska. Sztuka Polska, Toruń 2012, Katalog
wystawy, Muzeum Okręgowe w Toruniu 26 kwietnia-1 września 2013.

bez tytułu, 1978

olej, akryl, płótno; 102x77 cm, sygnowany p.g: "E. Markowski | wrzesień | 1978 | WARSZAWA"

*droit de suite

GRUPA Z TRĘBACZEM, lata 90. XX w.

olej, gwasz, papier
45 x 55, 5 cm (w św. passe-partout)
sygn. tuszem p.d.: E. Markowski

Anioł i Diabeł, 1978 r.

olej/papier, 25,5 x 19 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany u dołu: '[nieczytelnie], maj 1978 Markowski'

Postaci

tusz/gazeta, 49 x 32,5 cm (w świetle passe-partout)

Bez tytułu, 1946 r.

rysunek tuszem na papierze, 29,5 x 21 cm, sygn.
Dar Rodziny

Na trzepaku, XX w.

olej, papier, 35 x 24,5 cm,
sygn. olówkiem p.g.: E. Markowski

/11
liczba obiektów: 204