1 zł
2 600 000 zł
/42

STAROWIEYSKI Franciszek (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

Sklep z modelkami

gwasz, tempera, papier, 29 × 20 cm w świetle passe-partout
na odwrocie szkic ołówkiem
na odwrocie okrągła pieczątka ze spuścizny po artyście: Z rysunków Franciszka Starowieyskiego z inicjałem wiązanym w środku oraz pieczątka Potwierdzam autentyczność/T.Starowieyska (odręczny podpis)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Rogi Porucznika Astete ,

gwasz, tempera, 21 × 14 cm w świetle passe-partout
na odwrocie podpis: T.Starowieyska

Przed dniem pierwszym, Historia zniszczenia społeczeństwa ludzkiego, 1986

Pierwsza część monumentalnego dzieła powstałego podczas „Teatru Rysowania” w Domu Sztuki w Créteil w 1986 roku
olej, węgiel, kreda, płótno, 292 × 195 cm
sygn. L. śr.: F. S. 1686, cyfra 1 w okręgu

Teatr Rysowania nr 20. Przeciw Beckettowi, 1995 r.

pastel, węgiel, technika mieszana/płótno,praca składa się z ośmiu paneli, każdy o wymiarach 300 x 200 cm
sygnowany, datowany i opisany na czwartym panelu: 'FECIT MANUI SATANIS | STAROWIEYSKI | 1695', opisany na drugim panelu: 'DZIEŃ PIERWSZY | 11.MARCA | ZDYCHAJĄCE | ŁANIE', opisany na trzecim panelu: 'DZIEŃ DRUGI | 12 MARCA | PANIKA', opisany na czwartym panelu: 'T.R no. 20 PRZECIW BEKETTOWI | 11-14 III', opisany na piątym panelu: 'DZIEŃ TRZECI | 13 MARCA | ŚMIERĆ-ZBAWCA', opisany na szóstym panelu: 'DZIEŃ CZWART Y | 14 MARCA | ZGNIECENIE | JAJA WIECZNŚCI'; na odwrociu każdego z paneli papierowa metka Kolekcji Galerii Studio z opisem pracy

Wojna Chłopska, 1979 r.

offset/papier, 94,5 x 67 cm
sygnowany i datowany w druku l.d.: 'F. R. B. Starowieyski. 79'
Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole, Jonasz Kofta, reż. Marcel Kochańczyk

Don Giovanni, 1979 r.

offset/papier, 95 x 67 cm
sygnowany w druku l.d.: 'F. STAROWIEYSKI'
Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole

Lothe Lachmann Teater Video Teatr, 1989 r.

offset/papier, 91,5 x 63,5 cm
sygnowany i datowany w druku p.d.: '1689 F. STAROWIEYSKI'

XIX Ogólnopolski Przegląd Teatrów Małych From, 1984 r.

offset/papier, 93 x 66 cm
sygnowany w druku p. śr.: 'F. STAROWIEYSKI'

Jak Wam się podoba, 1976 r.

offset/papier, 94,5 x 66,5 cm
sygnowany w druku p.d.: 'Fr. B. STAROWIEYSKI'
Teatr Narodowy, Warszawa, William Shakespeare, reż. Tadeusz Minc

Krzysztof Gierałtowski. Polen portrats, 1983 r.

offset/papier, 97 x 66 cm
sygnowany i datowany w druku p.d.: 'STAROW.83'

Projekt plakatu do spektaklu Szczęśliwa przystań, 1971 r.

długopis/papier, 29,5 x 21 cm
Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego, Wrocław, John Arden, reż. Andrzej Witkowski

Szczęśliwa Przystań, 1971 r.

offset/papier, 84,5 x 58,5 cm

Karta ze szkicownika ze szkice postaci

węgiel, papier; 29,9 x 20,9 cm;
na odwrocie okrągły stempel z inicjałem wiązanym artysty w środku i napisem w otoku: Z rysunków Franciszka Starowieyskiego poniżej stempel: Potwierdzam autentyczność z odręcznym podpisem J. M. Starowieyski.

Karta ze szkicownik z projektem do publikacji Juliusza Chrościckiego „Sztuka i Polityka...”

ołówek, długopis, papier; 29,9 x 20,9 cm;

Plakat do filmu Antyki (reż. Krzysztof Wojciechowski), 1978

druk WDA, offset barwny; 92 x 67 cm. ;
nakład 5.100 egz.
Ślady składania, drobne naddarcia marginesów.

SEBASTIANA, 1995

pastel, akwarela, karton
100 x 70 cm
sygn. p.g.: SEBASTIANA | 16 FS 95 [data przedzielona monogramem wiązanym]

Bez tytułu, 1998

węgiel, biel tytanowa, płótno, 210 x 130 cm

Bez tytułu, 2007

Węgiel, sangwina, papier, 20 x 29 cm

Bez tytułu, 2007

pastel, papier, 34,5 x 26,5 cm

Erotyk

Pastel, papier, 47 x 29,5 cm,
sygn. d. śr.: Starowieyski 1684.

/42
liczba obiektów: 829