1 zł
2 600 000 zł
/3

WOŹNIAK Ryszard (ur. 1956 r., Białystok)

z cyklu "Zwycięstwo absolutne" (kwadryptyk), 2004

akryl, popiół, tektura; 61,5x60 cm (każdy), Tytuły kolejnych prac:
1. Zwycięstwo nad kinematografią
2. Zwycięstwo nad niewiedzą, lękiem i smutkiem
3. Zwycięstwo nad władzą źle sprawowaną
4. Zwycięstwo absolutne

cena wywoławcza: Wykup abonament

Prom kosmiczny piekło-niebo, 2018 r.

tempera na papierze, 14,6 x 10,5 cm, sygn.

Bez tytułu, lata 70. XX w.

olej/płótno, 58,5 x 72 cm
sygnowany na odwrociu: 'RYSZARD | WOŹNIAK'
opisany na odwrociu: 'R. WOŹNIAK prac. prof. S. Gierowskiego'

Dom Tęcz - Dyptyk, 1991 r.

olej/płótno, 180 x 252 cm (x2)
dwie prace, jedna o wym. 180 x 250 cm, druga: 180 x 252 cm;
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu (1 praca): 'RYSZARD WOŹNIAK | DOM TĘCZ / wersja / I | 1991, ol/pł 180 x 250 cm';
na odwrociu naklejka z Centrum Sztuki Współczesnej, w rogach blejtramu cyfry: '1', '2', '3', '4';
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu (2 praca): 'RYSZARD WOŹNIAK | DOM TĘCZ 1991 / wersja / II | olej, 180 x 252 cm;
opisany na odwrociu, na blejtramie: '180 x 252 cm'

- dar od artysty, lata 90.

Dom Tęcz I
- Polska sztuka współczesna, Galeria E.S.P.A.C.E Peiresc, Tulon, Francja, 11. 1992
- Ryszard Woźniak, BWA Arsenał, Białystok, 09. 1991,
Muzeum Sztuki Współczesnej, Radom 11 - 30.10. 1991

Dom Tęcz II
- Dom Tęcz, prace z lat 1982-98, Galeria Banku PBK, Warszawa, 07 - 09. 1998
- Polska sztuka współczesna, Galeria E.S.P.A.C.E. Peiresc, Tulon, Francja, 11. 1992
- Ryszard Woźniak, BWA Arsenał, Białystok, 09. 1991, Muzeum Sztuki Współczesnej, Radom 11 - 30. 10. 1991

- Polska sztuka współczesna, katalog wystawy w Galeria E.S.P.A.C.E. Peiresc, Tulon, 2002, s. nlb. ("Dom Tęcz I")

Dziwny Ląd, około 1982 r.

olej/płótno, 70 x 55,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odworciu: ''DZIWNY LĄD'(podkreślone) 82 | RYSZARD | WOŹNIAK'
na odwrociu naklejka wystawowa z Galerii Arsenał w Białymstoku

- dar od artysty, lata 80.

- Entuzjazm sztuki, wystawa obrazów, akcja typu performance, Galeria Awangarda BWA, Wrocław, 02 - 03 2003 (autorska replika obrazu)
Muzeum Sztuki Współczesnej, Radom 11 - 30. 11. 1991
- II wystąpienie Gruppy; Las, Góra a nad górą chmura a nad chmurą dziura,BWA, Lublin, 9 -13.03.1983
- I wystąpienie Gruppy; Las, góra a nad górą chmura, Pracownia Dziekanka, Warszawa, 14 - 21.01.1983

- Entuzjazm sztuki, katalog wystawy w Galerii Awangarda, Wrocław 2003, s. nlb.

Geniusz jako system A1, Geniusz jako system A2 - dyptyk, 1999 r.

pastel/papier, 64 x 48 cm (x2)
sygnowany, datowany i opisany u dołu (pierwsza praca): 'GENIUSZ JAKO SYSTEM A1 / 1999 / RYSZARD WOŹNIAK';
sygnowany, datowany i opisany u dołu (druga praca): 'GENIUSZ JAKO SYSTEM A2 / 1999 / RYSZARD WOŹNIAK', dedykowany wzdłuż prawej krawędzi: 'DLA ANDY NA 30-TE URODZINY'

- dar artysty, 2000

PATRZEĆ, WIDZIEĆ, WIEDZIEĆ, 2000

olej, kredka, płótno
60 x 73 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: RYSZARD WOŹNIAK | PATRZEĆ... 2000 | 8/13
na górnym krośnie napis: PATRZEĆ, WIDZIEĆ, WIEDZIEĆ

Bez tytułu, 2001 r.

akwarela, 20 x 15,5 cm, sygn.

Korona, 1999

akryl na płótnie
65 x 54 cm

Projekt kostiumu, 2001 r.

akwarela, 19,5 x 14,5 cm, sygn.

Przed Malewiczem klęczy dziś świat, dużo jest falsyfikatów, mało zaś oryginałów, 2000

akwarela na papierze, 19,2 x 15 cm,
sygn. na odwrociu: Ryszard Wo¼niak z podkreśleniem

Być dziewczyną prezydenta

akryl na płótnie
72 x 61 cm

Słońce, 1998 r.

tempera
30 x 20,9 cm
sygn.

/3
liczba obiektów: 42