1 zł
2 600 000 zł
/5

PIRANESI Giovanni Battista (Giambattista) (1720-1778)

Veduta della Basilica e Piazza di S. Pietro in Vaticano, 1748

akwaforta/papier, 51,5 x 71,5 cm (odcisk płyty: 40,5 x 54,5 cm)
sygn. na płycie p.d.: Piranesi del. scol.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Veduta dell’interno dell’Anfiteatro Flavio detto il Colosseo, 1766

akwaforta/papier, 58 x 86 (85,5) cm (odcisk płyty: 45,5 x 70 cm)
sygn. na płycie p.d.: Cav. r. Piranesi fece.

Veduta dell'avanzo del Castello...dell'Acqua Giulia

akwaforta, 57 x 80,5 cm (odcisk płyty: 40,5 x 61 cm)
sygn. na płycie p.d.: Piranesi Architetto fec.

Veduta del Porto di Ripetta, 1753 r.

miedzioryt/papier, 40,5 x 60,5 cm
sygnowany na płycie p.d.: 'Piranesi Archittecto fec.'
opisany u dołu: 'Presso l'Autore a Strada Felice nel Palazzo Tomati vicino all Trinità de' monti. A paoli due e mezzo'

Veduta della Dogana di Terra a Piazza di Pietra, 1753 r.

sygnowany na płycie p.d.: 'Piranesi Architetto fec.'

Veduta degli avanzi del Foro di Nerva

akwaforta, akwatinta/papier, 70 x 90 cm (zadruk)
sygnowany na płycie p.d.: 'C. Piranesi f.'
opisany w kartuszu na płycie l.d.: 'Veduta degli avanzi | del Foro di Nerva'
Praca pochi z cyklu Vedute di Roma

Veduta Interna Della Basilica Di S. Maria Maggiore, 1768

Miedzioryt; wym.: 429 x 677 mm; tytułowany i sygnowany w kartuszu: Caval. Piranesi inc. XIX-wieczna odbitka grafiki przeznaczonej do edycji "Vedute di Roma", Paris 1800-1807; odbite przez Regia Calcografia di Roma; praca po konserwacji. Lit.: : Hind 87/ II, Focillon 728, Ficacci 958.

Veduta del tempio della Sibilla in Tivoli, 1761

Miedzioryt; wym.: 428 x 678 mm; tytułowany w kartuszu, p.d.:
Piranesi fec. XIX-wieczna odbitka grafiki przeznaczonej do edycji "Vedute di Roma", Paris 1800-1807; odbite przez Ed. Firmin-Di- dot, Paris. Lit.: Hind 61/V.

Avanzi degli Acquedotti Neroniani, 1775

Miedzioryt; wym.: 430 x 675 mm; tytułowany w kartuszu, l.d.: Cavalier Piranesi fec. XIX-wieczna odbitka grafiki przeznaczonej do edycji "Vedute di Roma", Paris 1800-1807; odbite przez Ed. Firmin-Didot, Paris. Lit.: Hind 118/IV.

Veduta interna del Sepolcro di S. Constanza, 1756

Miedzioryt; wym.: 429 x 677 mm; tytułowany: Tempio di Bacco, l.d.: Piranesi fec. XIX-wieczna odbitka grafiki (wnętrze grobowca św. Konstancji) przeznaczonej do edycji "Vedute di Roma", Paris 1800-1807; odbite przez Ed. Firmin-Didot, Paris. Lit.: Hind 37/III.

Ruiny świątyni antycznej w Rzymie

miedzioryt/papier, 13,3 x 19,5 cm
sygnowany p.d.: `Piranesi Archit. dis. inc.`, u dołu opis: `Avanzo del Tempio della Vecchia Speranza`, l.g.: `Tav. XVIII.`, p.g.: `Fig I`
odbitka późniejsza

Tempio antico volgarmente detto della salute

miedzioryt, papier; 41,3 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. pod kompozycją l. d.: Piranesi F (ecit).
Przedstawienie rzymskiej ruiny w okolicach Rzymu. Oryginalna praca jednego z najwybitniejszych grafików XVIII w. Piranesi studiował w Wenecji, skąd podróżował w celach naukowych do Neapolu, Herkulanum i Pompei. Europy.
Praca oprawiona w złoconą ramę

Powiększenie fragmentu oznaczonego na tablicy IX [poz. 236] literą A

(Dimistrazione in grande di quella parte di sustrutioni che nella Tav. IX si accenna con lettera A)
Tav. X, 16 x 18,5 cm

Powiększenie fragmentu oznaczonego na tablicy IX [poz. 236] literą B

(Dimostrazione in grande... con la lettera B).
Tav. IX, 16 x 18,5 cm

Powiększenie fragmentu oznaczonego na tablicy IX [poz. 236] literą C

(Dimostratione un grande...
con la lettera C)
Tav. XII, 19 x 28,5 cm

Ruiny amfiteatru Domicjana

(Rovine dell`Amfiteatro detto di Dominiziano...).
Tav. X, 40 x 65 cm

Opis sposobu układania bruku w zbiornikach wodnych

(Dimonstrazione del Lastricato della piscina delle conserve...)
Tav. XVIII, 35,5 x 22,5 cm

60 x 91,5 cm
Największy z wykonanych przez Piranesiego sztychów, imponujący precyzją szczegółów i mistrzowskim światłocieniem.

/5
liczba obiektów: 90