1 zł
2 600 000 zł
/11

WEJMAN Mieczysław (1912 - 1997)

Zasłona czarna, 1962

technika własna, papier; 50 x 36 cm na arkuszu 78 x 58 cm;
sygn. i dat. pod płytą: Mieczysław Wejman;
p. d.: 1962;
l. d. tytuł pracy.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Rowerzysta

akwaforta, papier; 100 x 70 cm;
sygn., dat. i opisane u dołu: "Rowerzysta" I a, E.A.-II / XII, Mieczysław Wejman-1966;
z tyłu l. d. napis: 86/93 / c: 6.000.000 (ołówkiem).

"Rowerzysta Va", 1968 r.

akwaforta/papier, 40 x 49 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '”Rowerzysta” V a 6/50 Mieczysław Wejman – 1968'

"Rowerzysta IVa", 1967 r.

akwaforta/papier, 52 x 65 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Rowerzysta IV a" 20/50 Mieczysław Wejman 1967'

Sędziowie, 1958 r.

akwaforta, akwatinta/papier, 50 x 35 cm (w świetle passe-partout)

Opad, 1962

technika własna, karton; 50 x 29 cm, arkusz 74 x 50 cm;
sygn. ołówkiem l. d. "Opad", p. d. "Mieczysław Wejman 1962".

Rowerzysta III, 1964 r.

akwaforta, papier, 28 x 50 cm,
sygn. p.d.: Mieczysław Wejman-1964, opisany l.d.: Rowerzysta III

Rowerzysta IVa, 1967 r.

na odwrociu opisany: '"ROWERZYSTA" IVa - AKWAFORTA - 1967 | MIECZYSŁAW WEJMAN - KRAKÓW'

Rowerzysta XVa, 1964

Odprysk, akwatinta; wym.: 357 x 497 mm; sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1964, odbitka autorska. Grafika z teki "Rowerzysta" (1964-1970). Stan bardzo dobry. Lit.: Mieczysław Wejman. Rowerzysta, Kraków 2006, s. 72-73.

Pod pomnikiem, 1975 r.

akwaforta/papier, 57 x 42,5 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: '"Pod pomnikiem" 24/100 Mieczysław Wejman - 1975'

Rowerzysta III, 1964 r.

akwaforta/papier, 31 x 52 cm
sygnowany, opisany i datowany u dołu ołówkiem: ' "Rowerzysta" III epr. d'art Mieczysław Wejman - 1964'

Smuga cienia, 1948 r.

drzeworyt/papier, 16,5 x 26 cm (zadruk)
sygnowany i datowny ołówkiem p.d.: 'M. Wejman. 48'
24 x 32 cm (arkusz)
sygnowany i opisany na odwrociu ołówkiem: 'Mieczysław Wejman | "Smuga cienia"'

Oczekiwanie, 1958 r.

akwaforta, akwatinta/papier, 32 x 29 cm (zadruk), 53,5 x 37, 5 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: '"Oczekiwanie" epr d'art. Mieczysław Wejman - 58'

Rowerzysta VI a, 1968 r.

akwaforta/papier, 66,5 x 51 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Mieczysław Wejman - 1968', opisany l.d.: 'Rowerzysta VI a'

Autoportret w pracowni, 1959

Drzeworyt; wym. komp.: 140 x 110 mm; sygn. oł. p.d.: M. Wejman 1959. Rzadka praca artysty uważanego za inicjatora nurtu grafiki metaforycznej, wyróżniającego "krakowską szkołę grafiki".

ROWERZYSTA I, 1964

akwaforta, 50 x 35 cm, sygnowana i datowana ołówkiem pod płytą: p.d. "Mieczysław Wejman 1964" l.d. tytuł grafiki.

Pochodzi z kolekcji Stefanii Dretler-Flin i Zygmunta Flina.

Cykl "Rowerzysta" (1964-1970) uważany jest za dzieło inicjujące nurt grafiki metaforycznej; należy do kanonu wybitnych dzieł sztuki polskiej XX w.

Rowerzysta IVa, 1967 r.

- Jerzy Madeyski, Mieczysław Wejman, Kraków 1969, s. 90 (il.)

Sędziowie, 1958 r.

- Jerzy Madeyski, Mieczysław Wejman, Kraków 1969, s. 34 (il.)

ROWERZYSTA VI, 1964

akwaforta, 31,5 x 28, na arkuszu 54 x 37 cm,
sygnowana ołówkiem pod płytą l.d. "Mieczysław Wejman 1964".
Grafika z cyklu ROWERZYSTA (1957-1971)

ROWERZYSTA II, 1964

akwaforta, 49 x 39,5 cm na arkuszu 72 x 50 cm,
sygnowana ołówkiem pod płytą p.d. "Rowerzysta II", pośrodku "epr. d’art" (odbitka autorska), p.d. "Mieczysław Wejman 1964".

/11
liczba obiektów: 205