PINDEL Ludwik (1922 Wadowice - 2001 Kraków)
olej, collage, technika własna/płótno, 41 x 38 cm
sygnowany p.d.: 'Pindel'
na odwrociu opisany: 'ZDARZENIE | Pindel' oraz papierowa naklejka wystawowa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięnych w Krakowie
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno, 41 x 38 cm,
sygn. p.d.: Pindel
sygnowany p.d.: 'Pindel', na odwrociu opisany: 'ZDARZENIE | Pindel'
na odwrociu papierowa naklejka wystawowa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięnych w Krakowie
akwarela/papier, 35 x 16,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Pindel`
olej, płótno,
78,5 x 67 cm;
sygn. p. d.: Pindel
na odwrocie, na krośnie tytuł autorski
olej, płótno,
78,5 x 67 cm;
sygn. p. d.: Pindel
olej, płótno, 27,5 x 38,5 cm;
sygn. p. d.: Pindel
na odwrocie dwie nalepki wystawowe: Centralnego Biura Wystaw Artystycznych Oddział w Krakowie [1956?], z nr 2343 i danymi o pracy.
akwarela/papier,
22,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `Pindel`
olej/płótno
79 x 67 cm
sygn. p.d.: `Pindel`
na odwrocie na blejtramie tytuł: "DOKUMENT TRWANIA"
olej/płótno
81 x 65 cm
sygn. p.d.: `L Pindel`
opisany na odwrocie.: `OPERACJA "S" 1967` oraz nalepki TPSP w Krakowie i BWA
olej/płótno
94 x 80 cm
sygn. p.d.: `Pindel`
opisany na odwrocie: `"Nadzieja zamknięta nad ranem" / 95 x 81 / L Pindel` oraz nalepki TPSP w Krakowie i BWA
olej/płótno,
81 x 64 cm
sygn. p.d.: `Pindel`
na odwrocie nalepka CBWA Kraków
SPĘKANE NIEBO GRZMI RUINAMI, 1998
olej/płótno,
87 x 84 cm
na odwrocie naklejka: B.W.A. Kraków
opisany na odwrocie: `SPĘKANE NIEBO GRZMI RUINAMI`
Olej, płótno, 78 x 68,5 cm,
sygn. p.d.: Pindel, na odwrocie płótna na blejtramie tytuł autorski "Dokument trwania", 78 x 68,5 cm
olej/płótno,
76 x 67 cm
sygn. p.d.: `Pindel`
opisany na odwrocie, na blejtramie: `MEMENTO DEFUNKTORUM` naklejka z wystawy indywidualnej w Krakowie XI-XII 2000 r.
Olej, płótno; 75 x 60 cm
Sygnowany p. d.: Pindel
Na odwrocie nalepka Centralnego Biura Wystaw Artystycznych Oddział w Krakowie.
Obok nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych - Wystawa Indywidualna XI-XII 2000