1 zł
2 600 000 zł
/3

BUTENKO Bohdan (1931 Bydgoszcz - 2019)

Gapiszon w garnku (Makaron) - ilustracja do wiersza Jana Brzechwy, circa 2010 r.

akwarela, tusz/papier, 30 x 40 cm
sygnowany w kompozycji po lewej: 'Butenko pinxit'
opisany ołówkiem p.d.: 'MAKARON 3'
Ilustracja prasowa do wiersza "Makaron" Jana Brzechwy

cena wywoławcza: Wykup abonament

Gapiszon i Matylda, circa 2010 r.

sygnowany p.d.: 'BUTENKO PINXIT'

Gapiszon i Strażak, circa 2010 r.

sygnowany p.d.: 'Butenko pinxit'

Cyrk Gapiszona, około 2008 r.

technika mieszana/papier, 29,5 x 41,5 cm
sygnowany wewnątrz kompozycji: 'Butenko pinxit'

Latający Gapiszon Gucio i Cezar, około 2008 r.

technika mieszana/papier, 39,5 x 41,5 cm

Gapiszon strzela karnego, około 2008 r.

Plakat do filmu ROZŚPIEWANE WAKACJE, 1969

Druk, papier; 83,5 x 58 cm

Gadu gadu, ilustracja do tekstu J. Szymczaka, lata 80. XX w.

technika mieszana/papier, 30 x 39,5 cm
na odwrociu opisany: 'Bohdan Butenko - Warszawa'

Certa, ilustracja do wiersza Wandy Chotomskiej

na odwrociu opisany: 'W. Chotomska 91 | "CERTA"

Toszko Małpka Afrykańska, ilustracja do książki Angeła Karalijczewa, 1973 r.

Gucio i Cezar, ilustracja do książki Krystyny Boglar

sygnowany p.d.: Butenko pinxit'
na odwrociu opisany: "Gucio i Cezar" - K. Boglar | Bohdan Butenko'
na ilustracji postać z książek Jana Brzechwy - Lis Witalis

Plakat filmowy Brzoza, 1968

offset/papier, 83,5 x 57,5 cm
sygn. p.d.: BUTENKO
stan zachowania: bdb -

Gapiszon i Matylda

technika mieszana/papier, 29,5 x 42 cm
sygnowany p.d.: 'Butenko | pinxit'

Gapiszon i dynia

Brzoza, 1968 r.

offset/papier, 83,5 x 57,5 cm
sygnowany p.d.: 'BUTENKO'
stan zachowania: bardzo dobry

Nie smuć się, 1970 r.

offset/papier, 83 x 57,5 cm
sygnowany p.g.: 'BUTENKO'
stan zachowania: bardzo dobry

I ty zostaniesz indianinem, 1962 r.

offset/papier, 83 x 58 cm
sygnowany p.g.: 'BOHDAN BUTENKO'
stan zachowania: dobry; nieznaczne naddarcia na krawędziach

Gapiszon w kominie, ilustracja książkowa, po 2000 r.

akwarela, tusz/papier, 40 x 30 cm

Gucio i Cezar, ilustracja książkowa, lata 90. XX w.

akwarela/papier, 30 x 40 cm

Gapiszon w gnieździe, ilustracja książkowa, po 2000 r. r.

/3
liczba obiektów: 44