1 zł
2 600 000 zł
/3

RABINOWICZ Bencion (Benn) (1905 Białystok -1989 Paryż)

Teka Benn

wydawnictwo Louis Hautecoeur, Paryż 1964 r.
kompletna teka zawierająca 14 barwnych litografii, słowo wstępne oraz spis prac;
wymiar 24 x 32 cm (kompozycja), 56 x 42,5 cm (wymiar arkusza),
każda z prac sygnowana na płycie: Benn;

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kwiaty w wazonie

olej, tektura, 41 × 33 cm
sygn. l. d.: Benn

Portret mężczyzny

olej, płótno naklejone na tekturę, 55 × 38 cm,
sygn. śr. d.: Benn

Siedząca, 1937 r.

tusz, papier, 18 × 13 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Benn i dat. p. d.: 1937

Akty (Nus), 1948 r.

kompletna teka zawiera 12 barwnych litografii;
44 × 32,5 cm (wymiar arkusza),
każda z prac sygnowana na płycie: Benn przedmowa: Maximilien Gauthier

Akt

sygn. na kamień p.d.
litografia
39x27.5 cm

Krowa, 1930 r.

ołówek/papier, 12 x 17 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Benn 1930'

Cyganka, z teki Benn, wydawnictwo Louis Hautecoeur, Paryż 1964 r.

litografia barwna, papier, 31 x 24 cm (zadruk),
sygn. na płycie l. śr.: Benn

Psalm 124.7, 1970 r.

litografia barwna, papier, 17, 5 x 12 cm (zadruk),
sygn. ołówkiem pod płytą l.d.: Benn, opisany p.d.: ołówkiem H/C

Aktorzy teatru - para obrazów

1. Dziewczyna w czerwonej sukience
olej, płótno; 81,5 x 54 cm;
sygn. l. d.: Benn.
2. Dwie kobiety
olej, płótno; 81 x 54 cm;
sygn. p. d.: Benn.

Akt kobiecy

litografia/papier, 32 x 24 cm
sygnowany na kamieniu l.d.: 'Benn'

Koń

litografia/papier, 24 x 32 cm
sygnowany na kamieniu p.d.: 'Benn'

Przebudzenie

(z teki „BENN. 14 litographies originales en couleurs”, 1964)
sygn. na kamień l.d.
litografia barwna
24.3x32.3 cm

Portret kobiety, 1958 r.

kredka, ołówek/papier, 18 x 13 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany śr. d.: 'Benn 1958'

Profil kobiety, 1980 r.

ołówek/papier, 18 x 13 cm
sygnowany i datowany śr.d.: 'Benn | 1980'

Mężczyzna w zielonym golfie

olej, płótno naklejone na tekturę (fabryczne podobrazie); 55 x 38 cm;
sygn. śr. d.: Benn;
na odwrocie napisy: 620 (x 2 niebieskim flamastrem), 19292 (czarnym flamastrem).

Psalm XCV, ok. 1969

litografia barwna/papier, 17,5 x 12 cm (zadruk)
sygn. l.d. na płycie: "Benn", opisany ołówkiem l.d.: "H/C", p.d.: "Benn"

Kwiaty w wazonie

olej, płótno, 81 x 54,5 cm
sygn. p. d.: Benn

Mężczyzna w zielonym golfie

sygn. śr. d.: Benn;

Teka Benn, wydawnictwo Louis Hautecoeur, Paryż 1964 r.

Kompletna teka zawiera 14 barwnych litografii;
wymiar 24 × 32 cm (kompozycja),
56 × 42,5 cm (wymiar arkusza),
każda z prac sygnowana na płycie: Benn

/3
liczba obiektów: 53