1 zł
2 600 000 zł

LUBITCH (LUBICZ) Ossip ( 1896-1990)

Nad Sekwaną, 1934

olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. i dat. l. d.: Lubich 1934

cena wywoławcza: Wykup abonament

W cyrku

akwarela, gwasz/papier naklejony na płótno, 81 x 65 cm
sygnowany p.d.: 'Lubitch'

Siedząca kobieta we wnętrzu

olej/płótno, 100 x 73 cm
sygnowany l.d.: 'Lubitch'

Lea - modelka przy sztaludze, 1938 r.

olej/płótno, 73,5 x 45 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Lubitch | "Lea" 73 x 46 | 1938'

Martwa natura , 1926 r.

olej, ołówek/płótno, 50,5 x 61 cm
sygnowany l.d.: `LUBITCH`
sygnowany i datowany na odwrociu : `LUBITCH | 1926`

Nad Sekwaną, 1934

olej, płótno; 65 x 81 cm;

Martwa natura

olej, płótno; 46 x 55 cm
sygn. p. d.: Lubitch;
na odwrocie opis: 22 (w kółku), 10F/ 1928

Tancerka

olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. p. d.: Lubitch;
na odwrocie opis farbą: Q 15F/ 34 (w kółeczku)/ Lubitch 15 F/ "Dansaise"/ 1940 N=627/ 15F/ N=15; napisy na blejtramie: Q 34 15F; owalny stempel nieczytelny

Vase et anémones

olej, płótno
27,5 x 36 cm
sygn. l.g.: Lubitch

Composition aux raisins et aux fleurs

olej, płótno
24 x 41 cm
sygn. p.g.: Lubitch

Chčvres

olej, płótno
46 x 55 cm
sygn. p.d.: Lubitch

Nu dans l`atelier

olej na płótnie
73,5 x 44,5 cm

Composition au pichet bleu

olej na płótnie
42,7 x 55 cm
sygn. p. d. Lubitch

CANAL DE L`OURCQ, ok. 1930

olej, płótno
sygn. p.d.: Lubitch
54 x 65 cm
pochodzenie:
kolekcja J-R.H

PAYSAGE DE NEIGE, PARIS, ok. 1930

olej, karton, płótno
sygn. p.d.: Lubitch
60 x 73 cm
pochodzenie:
kolekcja J-R.H

LA SEINE A PARIS, ok. 1925

olej, płótno
sygn. p.d.: "Lubitch" sygn. i opisany na odwrocie: "Lubitch Paysage Paris"
75 x 60,50 cm
proweniencja: Suzanne Boulboire (żona artysty)

HOMME PROMENANT SON CHIEN

olej, płótno
sygn. p.d.: "Lubitch"
38 x 55 cm

PAYSAGE AU TOIT ROUGE

olej, płótno
sygn. l.d.: "Lubitch" sygn. na odwrocie: "Lubitch"
59 x 72 cm

LES TOITS

Olej, płótno, karton
sygn. p.d.: "Lubitch"
40 x 31 cm
Proweniencja: Kolekcja I.B. Frydman, Paryż

FLEURS

Olej, płótno
sygn. p.d.: "Lubitch"
46 x 55 cm

liczba obiektów: 24