1 zł
2 600 000 zł

KORPAL Tadeusz (1889 - 1977)

Nokturn morski

olej/tektura, 15 x 20,5 cm
sygnowany l.d.: 'T. Korpal'

cena wywoławcza: Wykup abonament

KORPAL Tadeusz (1889 - 1977)

Scena rodzajowa

gwasz, papier; 50 x 35 cm;
sygn. l. d.: T. Korpal;
na odwrocie szkice postaci ołówkiem.

KORPAL Tadeusz (1889 - 1977)

Śmierć Stefana Czarnieckiego

akwarela, ołówek/papier, 70 x 100 cm
sygnowany l.d.: 'T.Korpal'

KORPAL Tadeusz (1889 - 1977)

Śmierć Stefana Czarnieckiego

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 70 x 100 cm
sygn. l. d.: T. Korpal

KORPAL Tadeusz (1889 - 1977)

Śmierć E. Dembowskiego

akwarela, papier, 44 x 57,5 cm,
sygn. p.d.: T. Korpal.

KORPAL Tadeusz (1889 - 1977)

W parku

olej, płótno; 57 x 67 cm;
sygn. p. d.: T Korpal
na odwrocie, na blejtramie napis: PARKLANDSCHAFT

KORPAL Tadeusz (1889 - 1977)

W parku

olej, płótno; 57 x 67 cm;
sygn. p. d.: T Korpal;
na blejtramie napisy (częściowo czytelne): PARKLANDSCHAFT; Antik /...; 65/57;

KORPAL Tadeusz (1889 - 1977)

Legiony w Karpatach, 1919 r.

akwarela, tusz, papier, 20 x 16 cm;
sygn. l. d.: T Korpal 1919

KORPAL Tadeusz (1889 - 1977)

Nad wodą, około 1937 r.

olej/płótno, 62 x 64 cm
sygnowany p.d.: 'T.Korpal'
na odwrociu trzy papierowe naklejki wystawowe
- wystawa "Kwiaty - Sztuka - Wnętrze", Poznań 1937 r.
- Instytut Propagandy Sztuki
- Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, 1937 r.

KORPAL Tadeusz (1889 - 1977)

W oczekiwaniu

sygn. p.d.
litografia
30.5x23

KORPAL Tadeusz (1889 - 1977)

W OCZEKIWANIU, 1934

z Teki autolitografii artystów legionistów
Autolitografia, papier; 37 x 29 cm (arkusz); 32,5 x 22 cm (odcisk płyty)
Sygnowany ołówkiem l.d.: W oczekiwaniu; p.d: T.Korpal

KORPAL Tadeusz (1889 - 1977)

MYŚLIWY

Olej, tektura; 42 x 33,5 cm
Sygnowany l.d.: T. Korpal

KORPAL Tadeusz (1889 - 1977)

W oczekiwaniu

("Teka autolitografii artystów legionistów, wydana w dwudziestolecie zbrojnego czynu legionistów. 1914-1934", Kraków, 1934),
sygn. p.d.,
litografia,
30x22.7 cm

KORPAL Tadeusz (1889 - 1977)

Staw w parku

Olej, płótno, 53 x 63 cm,
sygn. l.d.: Korpal

KORPAL Tadeusz (1889 - 1977)

W poczekalni kolejowej

olej, płótno,
75 x 95 cm;
sygn. l. d.: T. Korpal
Na odwrocie nalepka z autorem, tytułem, techniką, ceną 5200 zł "Gmach Prezydium M. R. N."

KORPAL Tadeusz (1889 - 1977)

W pracowni rzeźbiarza (w pracowni artysty)

olej, płótno,
100 x 64 cm
sygn. p.d.: T. Korpal
Na odwrocie naklejka (długopisem) z wystawy "Grupy Zachęta" w Warszawie i drukowana naklejka autorska (wypełniona długopisem) z tytułem "W pracowni rzeźbiarza", na krosnach drukowana naklejka krakowskiego TPSP (wypełniona pismem maszynowym) z tytułem "W pracowni artysty".

KORPAL Tadeusz (1889 - 1977)

BITWA O OLSZYNKĘ GROCHOWSKĄ wg obrazu Wojciecha Kossaka

akwarela/papier,
70 x 100 cm
sygnowany p. d.: 'T. Korpal'

KORPAL Tadeusz (1889 - 1977)

ODPOCZYNEK W CZASIE ŻNIW

Olej, płótno;
68 x 90 cm
Sygnowany p.d.: T. Korpal

KORPAL Tadeusz (1889 - 1977)

PASTUSZKOWIE PRZY OGNISKU

Akwarela, gwasz, papier; 38,2 x 48,2 cm
Sygnowany p.d.: T. Korpal

KORPAL Tadeusz (1889 - 1977)

Ranny

36,5 x 29 cm, sygnowana na kamieniu "T.Korpal".

liczba obiektów: 23