1 zł
2 600 000 zł

MAZURKIEWICZ Alfons (1922 Dusseldorf - 1975 Wrocław)

Pejzaż, 1964

olej, płótno, 85 × 121 cm
sygn. i opisany na blejtramie: ALFONS MAZURKIEWICZ PEJZAŻ 1964

cena wywoławcza: Wykup abonament

Cerkiew

drzeworyt/papier, 30 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'A Mazurkiewicz'

NISKIE ŁĄKI, 1962

olej, płótno
73 x 116 cm
na odwrocie na krośnie w narożniku nalepka: BWA | ATEST Nr. 1/AM/82, poz. 13 | ALFONS MAZURKIEWICZ | NISKIE ŁĄKI /1962/ | olej pł., 73 x 116 cm, niesygnowany | Katalog - Wrocław 1976 poz. 92 | WROCŁAW
po lewej okrągła pieczątka z podpisem dyrektora; na g. krośnie uszkodzona nalepka informacyjna

BUDOWA BIAŁA, 1962

olej, płótno
80 x 100 cm
na odwrocie na narożniku krosna nalepka: BWA | ATEST Nr. 1/AM/82..z.12 | ALFONS MAZURKIEWICZ | BUDOWA BIAŁA /1962/ | olej, pł., 80 x 100 cm, niesygnowany | Katalog - Wrocław 1976, poz. 91 | WROCŁAW, po lewej okrągła pieczątka z podpisem dyrektora; obok odręcznie: budowa biała 19...

olej, płótno, 89 x 113 cm (w świetle oprawy), 109 x 133 cm (oprawa), sygn. na odwrocie

DOMKI, ok. 1960/61

olej, płótno
75 x 100 cm
na odwrocie na narożniku krosna nalepka: BWA | ATEST Nr. 1/AM 82, poz. ... | ALFONS MAZURKIEWICZ | DOMKI /1960/61/ | olej, 75 x 100 cm, niesygnowany | Katalog - Wrocław 1976, poz. 85 | WROCŁAW;
po lewej okrągła pieczątka z podpisem dyrektora

SYNERGIA I, 1973/1974

olej, płótno
95 x 95 cm
sygn. na odwr. na płótnie: "I 73/74 Synergia" | Maz.
na g. krośnie sygn.: Mazurkiewicz A 95 x 95 Caracas
na odwr. na pł. nalepka: BWA | ATEST Nr. 1/AM/ 82, poz. 60 | ALFONS MAZURKIEWICZ | SYNERGIA I / 1973/74 | olej, pł, 95 x 95 cm, sygnowany | Katalog - Wrocław 1976, poz. 264 | WROCŁAW; po l. okrągła pieczątka; na krośnie uszkodzona nalepka z nazwiskiem i tytułem

MUR, 1962

olej, płótno
77 x 100 cm
na odwrocie na blejtramie nalepki:
- BWA | ATEST Nr 1/AM/82, poz. 18 | ALFONS MAZURKIEWICZ | MUR /1962/ | olej, pł., 77 x 100 cm, niesygnowany | Katalog - Wrocław 1976, poz. 97; | [poniżej pieczątka okrągła oraz podłużna z podpisem] WROCŁAW;
- 2. [częściowo uszkodzona] ALFONS MAZURKIEWICZ | ..UŁ MUR | WYM. 77 x 100 | TECH. OLEJ | WYSTAWA OKRĘGOWA 62

BUDOWA, ok. 1965

olej, płótno
100,5 x 77 cm
na odwr. na blejtramie napisy: BUDOWA oraz nalepka: BWA | ATEST Nr. 1 /AM/82, poz. 49 | ALFONS MAZURKIEWICZ | BUDOWA /1965/ | olej, pł., 100,5 x 77 cm, niesygnowany | Katalog - Wrocław 1976 poz. 128 | [okrągła pieczątka, podłużna pieczątka] WROCŁAW.

KARNAWAŁ, 1962

olej, płótno
77 x 100 cm
na odwrocie nalepka BWA Wrocław, 1976

SYNERGIA I, 1974

olej, płótno, collage
60 x 135 cm
na zewnętrznej listwie po lewej kartka z napisem: SYNERGIA. I.
na odwrocie na płótnie napis i sygnatura: "Synergia I/74 | Maz.
na górnym krośnie sygnatura: Mazurkiewicz

MIĘDZY CZASAMI, 1960

olej, płótno
70,5 x 90,5 cm
na odwr. na płótnie nalepka: BWA | ATEST Nr. 1/AM/82, poz. 5 | ALFONS MAZURKIEWICZ | MIĘDZY CZASAMI /1960/ |olej, pł., 70,5 x 90,5 cm, niesygnowany | Katalog - Wrocław 1976, poz. 71 | pieczęć i podpis dyrektora | WROCŁAW

Obraz opisany i wystawiany:
- Współczesne malarstwo wrocławskie III, Malarstwo i rysunek Alfonsa Mazurkiewicza, Wrocław 1964, kat. s. nlb. 13;
- Mariusz Hermansdorfer, Alfons Mazurkiewicz, BWA Wrocław 1976, kat. poz. 71, s. 99;
- Alfons Mazurkiewicz (1922-1975), Pokaz prac ze zbiorów Leonardy i Cezarego Mazurkiewiczów, Galeria BWA "Awangarda" Wrocław, Galeria BWA "Arsenał" Białystok 1982, spis prac poz. 5;
- Andrzej Jarosz, Malarstwo Alfonsa Mazurkiewicza (1922-1975), Wrocław 2011, s. 189, il. czarno-biała.

KOMPOZYCJA, 1975

olej, płótno
85 x 100 cm
Na odwrocie na płótnie nalepka [maszynopis]: KOMPOZYCJA | replika wcz. motyw | /Alfons Mazurkiewicz 1922-1975/ | pł. ol. 100 x 85 rok 1975 | nr muzeum 284 | nr rodz. 149 | nr biegł. 120 | wł. A.C. Mazurkiewicz; na blejtramie uszkodzona nalepka z danymi obrazu.

Obraz opisany i wystawiany:
- Mariusz Hermansdorfer, Alfons Mazurkiewicz, BWA Wrocław 1976, kat. poz. 284, s.109 (replika wcześniejszego motywu).

GDZIE NASZ SKARB, POLIPTYK CZĘŚĆ 4, 1974

olej, akryl, płótno
42 x 95 cm
sygn. na odwr. na g. listwie krosna: Mazurkiewicz; na l. listwie: 4 na płótnie: 74. Maz
p.g. nalepka BWA we Wrocławiu z danymi obrazu i informacją o wystawie w 1976

Obraz wystawiany, reprodukowany i opisany:
- Alfons Mazurkiewicz (kat. wystawy), BWA, Wrocław 1974, nr 14 (błędne wymiary);
- Aleksander Wojciechowski, Medytacje..., "Odra" nr 3 (181), Wrocław 1976, repr. s. 76;
- Mariusz Hermansdorfer, Alfons Mazurkiewicz (katalog wystawy), BWA, Wrocław 1976, kat. poz. 274, il. 39 (czarno-biała), s. 49 (jako czwarta część poliptyku, własność spadkobierców artysty);
- Andrzej Jarosz, Malarstwo Alfonsa Mazurkiewicza (1922-1975), ASP Wrocław, Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, Wrocław 2011, repr. czarno-białe nr 169, s. 366 i 368 (jako czwarta część poliptyku, zaginiona, z tytułem: Gdzie skarb wasz).

BEZ TYTUŁU, 1971

olej, płótno
85 x 100 cm
na odwrocie na blejtramie nalepka nieczytelna w górnej partii:
BWA | ... 82, poz. 37 | ALFONS MAZURKIEWICZ | BEZ TYTUŁU /1971/ | olej pł., 85 x 100 cm, niesygnowany | Katalog - Wrocław 1976, poz. 242; poniżej pieczątka i podpis

Obraz opisany i wystawiany:
- Mariusz Hermansdorfer, Alfons Mazurkiewicz, BWA, Wrocław 1976, kat. poz. 242, s. 107;
- Alfons Mazurkiewicz (1922-1975) Pokaz prac ze zbiorów Leonardy i Cezarego Mazurkiewiczów, Galeria BWA "Awangarda" Wrocław 1982, Galeria BWA "Arsenał" Białystok 1982, kat. poz. 37.

ŻONGLER, 1960

olej, płótno
110 x 75 cm
sygn. na g. listwie blejtramu l.: Mazurkiewicz; p.: żongler 1960
na blejtramie d.: 75 x 130 żongler
oraz nalepka BWA Wrocław z danymi obrazu i nr katalogu Wrocław 1976, poz. 70

Obraz opisany i wystawiany:
- Współczesne Malarstwo Wrocławskie III, Alfons Mazurkiewicz, Muzeum Śląskie, Wrocław 1964 (kat. wyst.) nr 11;
- Aleksander Wojciechowski, Medytacje: Klęcznik, drewno polichromowane + zapach, Odra nr 3 (181) III 1976, il. czarno-biała s. 81;
- Mariusz Hermansdorfer, Alfons Mazurkiewicz, BWA Wrocław 1976, kat. poz. 70 s. 99.

KOEGZYSTENCJA, 1974

olej, płótno
60 x 135 cm
na odwrocie na płótnie napis i sygn.: "Koegzystencja" 74. | maz.
na g. listwie krosna: Mazurkiewicz A.

Obraz wystawiany i opisany:
- Alfons Mazurkiewicz, Wystawa prac, BWA, Wrocław 1974 (kat. wyst.), il. 3;
- Aleksander Wojciechowski, Medytacje: Klęcznik, Drewno Polichromowane + Zapach, Odra nr 3 (181) marzec 1976, il. czarno-biała s. 79;
- Mariusz Hermansdorfer, Alfons Mazurkiewicz, BWA, Wrocław 1976, kat. poz. 275, s. 109.

Liście, lata 70.

olej, płótno, 89 x 113 cm
niesygn.

Kompozycja 4/66, 1966 r.

olej/płótno, 135 x 100 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: '4/66 | Maz.', na odwrociu nalepka: Muzeum Sztuki w Łodzi | ul. Więckowskiego 36 Łódź (POLAND) | autor Alfons Mazurkiewicz | tytuł Tem 4/66 | rok 1966 wymiary 130 x 100 | technika Oil / canvas | wystawa NFZ/ 67, na blejtramie nalepka informacyjna częściowo uszkodzona oraz nalepka z domu aukcyjnego Agra-Art
- Dom Aukcyjny Agra-Art, Warszawa
- Kolekcja prywatna
- Alfons Mazurkiewicz, BWA Wrocław 1976 (wstęp Mariusz Hermansdorfer) katalog wystawy poz. 143, il. barwna s. 31
- Grupa Wrocławska ZPAP Warszawa, BWA Kraków 1968, katalog wystawy poz. 24
- Moderne Polsk Maleri, Bergens, Stavanger 1967, katalog wystawy poz. 53

BEZ TYTUŁU, 1960-1961

olej, płótno
100 x 77 cm
na odwrocie na blejtramie nalepka BWA Wrocław z danymi obrazu i nr kat. 1976 poz. 84

Obraz opisany i wystawiany:
- Mariusz Hermansdorfer, Alfons Mazurkiewicz, BWA, Wrocław 1976, kat. poz. 84, s. 99.

liczba obiektów: 34