1 zł
2 600 000 zł

TEMPESTA Antonio (ur. 1555 Florencja - 1630)

Sceny bitewne I, XVII w.

Zestaw 11 miedziorytów; wyd. Callisto Feranti; wym. 100 x 221 mm; sygn. pł. na frontyspisie: Ant. Tempesta; przycięte do odcisku płyty: frontyspis z dedykacją dla Pietro Strozziego (ze szkodą dla kompozycji), starcie kawalerii, scena bitewna z kawalerzystami obserwującymi starcie ze wzgórza, starcie kawalerzystów (11 grafik z 12). Lit.: Ferrara Stefano, Incisori tosca-ni dal XV al XVII secolo, Parma-Bologe1976, poz. 950-960.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Sceny bitewne II, XVII w.

Zestaw 10 grafik; seria "Faecunda quam sit acris ingeni viris dilecta Phaebo et gratys Florentia sat indicant pugnae Enthea vi pictoris quas Mercuri sculpsit cliens Tempestius", ok. 1630; wyd. Amsterdam, Clement de Jonghe, Wilhelm Iansson; akwa­forta; wym.: 100 x 270 mm; sygn. pł. na frontyspisie: Antonius Tempestius Inventor; zachowane pełne marginesy: frontyspis oraz 9 scen bitewnych. Lit.: Ferrara Stefano, Incisori toscani dal XV al XVII secolo, Parma-Bologe1976, poz. 962-970.

Kolekcja XVII-wiecznych sztychów

Grafiki współoprawne, XIX-wieczny półskórek o wym.: 146 x 310 mm. Seria "Sceny bitewne I", XVII w., wyd. Callisto Feranti; miedzioryt; wym. 100 x 221 mm; sygn. pł. na frontyspisie: Ant. Tempesta; przycięte do odcisku płyty: frontyspis z dedykacją dla Pietro Strozziego (ze szkodą dla kompozycji), starcie kawalerii, scena bitewna z kawalerzystami obserwującymi starcie ze wzgórza, starcie kawalerzystów (4 grafiki z 8). Seria "Faecunda quam sit acris ingeni viris dilecta Phaebo et gratys Florentia sat indicant pugnae Enthea vi pictoris quas Mercu- ri sculpsit cliens Tempestius", ok. 1630; wyd. Amsterdam, Clement de Jonghe, Wilhelm Iansson; akwaforta; wym.: 100 x 270 mm; sygn. pł. na frontyspisie: Antoniu Tempestius Inventor; zachowane pełne marginesy: frontyspis oraz 9 scen bitewnych (10 grafik z 11). Mattheus Merian starszy, seria "Batailles d’après Antonio Tempesta" (bitwy starożytne, m.in. Aleksandra Macedońskiego i Hannibala); 1627; wyd. Stuttgart, Heinrich Schonfeld; miedzioryt; wym. 100 x 221 mm; jedna z prac sygn. w obrębie kompozycji: A. Tempest inv // M. Merian f.; odbitki przycięte do odcisku płyty: 8 kompozycji (jedna zdublowana) z 16. Do- datkowo: Monogramista OF - pięć XVII-wiecznych grafik emblematycznych; miedzioryt; wym.: 124 x 290 mm; sygn. pł. monogram OF.

Sceny bitewne, ok. 1601

Zespół trzech akwafort z batalistycznego cyklu 8 grafik dedykowanego księciu Giovanniemu Angelo Altemps:
1. Wym.: 230 x 340 mm; sygn. p.d.: Antonius Tempesta inventor et fecit.; l.d.: Nicolo Van Aelst formis Romae;
2. Wym.: 233 x 328 mm; niesygn.;
3. Wym.: 237 x 331 mm;
sygn. pł. l.d.: Iacobo King Germano artis In aes incidenti studio so, atq. Promotori Nicolaus van Aelst Belga hoc Antonij Tempestae opus ludens dedicavit Romae 1601; grafiki po konserwacji: pieczęć kolekcjonerska z monogramem ME.

liczba obiektów: 5