1 zł
2 600 000 zł

HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)

Tryptyk OREADA, 1925

Olej, tektura 3x(34 x 49) cm, wymiar łączny 147 x 34 cm
Sygnowany na środkowej kwaterze: Wlastimil Hofman 1925; na bocznych: Wlastimil Hofman

cena wywoławcza: Wykup abonament

AUTOPORTRET

Olej, deska, 12 x 11 cm,
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman.

*droit de suite

Wizja, 1922 r.

olej/tektura, 68 x 96 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Wlastimil Hofman | 1922'

Św. Krzysztof

olej/sklejka, 33,5 x 24 cm
sygnowany l.d.: 'Wlastimil Hofman'
na odwrociu nalepka z Salonu Artystycznego Alfreda Wawrzeckiego w Krakowie oraz nalepka z krakowskiego salonu DESA z nr. 'K259/II/64'

Autoportret z Jerozolimy, 1946

olej/tektura, 12,5 x 15 cm
sygn. p.d.: Wlastimil | Hofman Jerozolima, dat. l.d.: 1946
na odwrociu autorska dedykacja w języku czeskim z 28 maja 1946 roku

ZWIASTOWANIE, 1944

olej, płótno, 40 x 82 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: Wlastimil / Hofman / Nazaret / 1944

Dolce et decorum est pro patria mori, 1930 r.

olej, płótno, 201,3 x 150 cm, sygn. I dat. p.d.: Wlastimil Hofman / 1930

*

HOMER, ok. 1945

olej, płyta
53 x 43 cm
sygn. po prawej na łuku liry: Wlastimil Hofman
Na odwr. - nieczytelne (poza: 44 x 53) - napisy niebieską kredką i ołówkiem; w d. partii dłuższy 10 (?) wierszowy napis (komentarz artysty do obrazu?).
Ponadto wycinek z "Dodatku ilustrowanego" do "Życia Warszawy" z 7 III 1965 - z artykułem o Hofmanie.

SZCZĘŚLIWA MATKA, 1938

olej, sklejka
99 x 70 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman | 1938
Na odwrocie autorskie napisy:
- u góry: "Szczęśliwa matka";
- niżej: Wlastimil Hofman | 1938 | Kraków - Zwierzyniec;
- w dole: Hela Fliszewska | Józia Oprochówna | Wojtek Oprocha - Jacuś [nazwiska modeli umieszczone w miejscach odpowiadających ich wizerunkom na licu obrazu].
Ponadto liczne, nie zawsze czytelne i częściowo "zamazane" różową kredką, napisy [m.in.]:
- ołówkiem: - 10 i 2 [w kółkach]; - kredką: 99 x 70 cm
U góry w lewym narożniku uszkodzona nalepka wystawy w TZSP w Warszawie (druk, stempel, maszynopis, atrament) o treści: 44988 Autor Hofman [....]: 44988 | Autor Matka z dziećmi wykonanie ol. | Cena [...] wł. - 12 KW. 1938
Pośrodku nalepka z tekstem wpisanym ręcznie: AUTOR - WLASTIMIL HOF- | MAN | Szkl. PORĘBA 5 [.] - p. GÓRNA | 21) SZCZĘŚLIWA MATKKA [sic!] | 14) wys - 99 x 70 -

w latach 60. XX w. obraz był darem artysty dla Stanisława Dziąga, lekarza praktykującego w Szklarskiej Porębie, i odtąd pozostawał w zbiorach rodzinnych.

Autoportret, 1928 r.

olej, płótno naklejone na tekturę, 38,5 x 29 cm
sygn. p. g.: 1928/Wlastimil Hofman
na odwrocie nalepka z wystawy z Muzeum Narodowego w Gdańsku
Wlastimil Hofman 1881-1970,Muzeum Narodowe w Gdańsku, Oddział Zielona Brama, 24.10.2013 - 27.01.

Dziewczynka z psem, po 1930 r.

olej, sklejka, 54 x 45,5 cm
sygn. l. d.: Wlastimil |Hofman

Pastuszek i starzec, 1914

olej, tektura; 73 x 92 cm;
sygn. i dat. p. g.: Wlastimil Hofman / 1914.

Portret dwóch mężczyzn

olej, tektura; 36 x 49 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman;
na odwrocie napis ołówkiem: VLASTIMIL Hofman 1923 Kraków.

Ucieczka do Egiptu , 1943 r.

olej/papier, 24 x 35,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Wlastimil Hofman | 1943'

Zestaw portretów, 1914-16

ołówek/papier, 12,5 x 29 cm (w świetle passe-partout)
trzy współoprawne prace, 1. sygnowany, opisany i datowany: 'Władysław | Żeleński | podczas swojego koncertu | 1914 | Wlastimil Hofman | (Kraków) | Stary teatr'; 2. sygnowany monogramem wiązany i data 19VH16, opisy autorskie (po polsku i czesku) ołówkiem i piórem; 3. opisy autorskie (po polsku i czesku) ołówkiem i piórem, p.d.: '(...) na wieczny spoczy | nek Ellenai'

Dzieci, 1931

olej, płótno; 38 x 38,7 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil / Hofmann / 1931

Akt I

olej, tektura; 20 x 11,7 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Akt II

olej, tektura; 15,5 x 10,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Akt III

olej, tektura; 15,7 x 9 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Akt IV

olej, tektura; 12 x 8 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

liczba obiektów: 1577