PESKE Jean (Jan Mirosław) PESKÉ, PESZKE (ur. 1870 Golta - zm. 1949 Le Mans)
Olej, deska
Syg. p. d., umiejscowiony na odwrocie
27 x 35 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwaforta, papier, 31 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. na płycie: Peske; sygn. i opisany u dołu: VUE DE BORMES, CHALCOGRAPHIE DU LOUVRE, EAU-FORTE ORIGINALE DE JEAN PESKÉ
Pastel, papier; 46,5 x 61,3 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: Peské
akwaforta, papier,
23,5 x 28 cm;
sygn. p. d..: Peske (na płycie);
sygn. i opisany u dołu: CHEVRES AU REPOS CHALCOGRAPHIE DU LOUVRE EAU-FORTE ORIGINALE JEAN PESKE
Olej / płyta pilśniowa
Sygnowany l.d.
29 x 54 cm
Pastel, papier; 56 x 77 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.d.: Peské
akwarela/papier,
46,5 x 38 cm
sygnowany l. d.: `Peske`
kredka, akwarela, gwasz/papier, 48 x 62 cm
sygnowany l. d.: `Peske`
akwarela, papier, 35 x 45cm
sygn. l.d.: Peské
Obraz pochodzi ze zbiorów rodziny zaprzyja¼nionej z artystą.
Pejzaż z piorącą kobietą, 1906
olej, deska, 32,5 x 41cm
sygn. l.d.: Peské / 1906
Na odwrocie dedykacja autora: Kochanej mojej siostrze / Peské / Paryż 5/9 1949.
W KSIĘŻYCOWYM BLASKU, ok. 1910
kredka, akwarela, gwasz, papier
47 x 62 cm
sygnowany l.d.: Peské.
olej, płótno,
73 x 54 cm
sygnowany l.d.: a mon vieil ami | André Fontainas. | Peské1932 (?)
Na odwrocie, na płótnie i krośnie naniesiony tuszem numer kolekcji: PM 547. Ponadto na krośnie nalepka (druk, atrament) o treści: Les Cadres R.G. | 7. Rue Bonaperte-Danton 41-77 | 2 op 2 bos Do 210.
POLNE KWIATY W BŁĘKITNYM DZBANKU
olej, płótno,
61 x 50 cm
sygnowany l.d.: Peské.
ponadto zatarta sygnatura l.d.: P (...) na licu p.g. napis niebieską kredką: (.) p | 716
Na odwrocie, na płótnie i krośnie naniesiony tuszem numer kolekcji: PM 554.
olej, płótno, 46 x 55 cm;
sygn. l.d.: Peske
akwaforta, papier naklejony na tekturę,
arkusz: 55 x 36 cm, odcisk płyty:
37,4 x 31,7 cm;
sygn. p.d.: Peske (na płycie), niżej piórem Peske / Jean Peske;
napis l. d.: Barbizon (ołówkiem), niżej napis: "a Gaston Vital / souvenir de six Peske" (ołówkiem); u dołu z lewej przy krawędzi: "oeuvre retouchee par moi en 1917 Peske".
PEJZAŻ Z KWITNĄCYMI DRZEWAMI (PEJZAŻ Z COLLIOURE)
Olej na płótnie
40 x 50 cm
Sygnowany l.d. - "Peské"