1 zł
2 600 000 zł

GORSTKIN-WYWIÓRSKI Michał (1861 Warszawa - 1926 Berlin)

LAS. STUDIUM PEJZAŻU, lata 1900-1915

olej, płótno naklejone na tekturę, 29.5 x 18 cm
Sygnowany p.d: M. G. Wyw...

cena wywoławcza: Wykup abonament

Studzianka z nad Berezyny

olej, płótno;
138,5 x 219 cm
sygn. l.d.: M.G.Wywiórski Studzianka/ z nad Berezyny

CZERWONY DACH ZA SKAŁAMI

olej/płótno naklejone na sklejkę,
32 x 60 cm

Zagroda rybacka

olej, tektura
31,3 x 64 cm;
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski

Pejzaż nadwodny

olej, płótno
81 x 120 cm;
sygn. l. d.: M.G. Wywiórski

POLANA PRZED SZARYMI SKAŁAMI, 1906-1907

olej, płótno naklejone na tekturę,
18 x 29 cm
sygnowany l.d.: M. G. Wywiórski

Zakole rzeki

olej, płótno
64,5 x 90 cm;
sygn. l. d.: M. G. Wywiórski 1907

PEJZAŻ Z RZEKź, 1919 R.

kredka/papier
88 x 60 cm
sygnowany i datowany p. d.: "M. G. Wywiórski 1919"

DOM Z CZERWONYM DACHEM NAD MORZEM, lata 1903-1906

38 x 59.5 cm

Pejzaż nadwodny

olej, płótno
81 x 120 cm;
sygn. l. d.: M.G. Wywiórski

Zakole rzeki

olej, płótno
64,5 x 90 cm;

Trofeum

olej, tektura,
101 x 54,5 cm;
sygn. l. d.: M.G. Wywiórski

KRAJOBRAZ ZE STRUMIENIEM, 1900-1915

34 x 42 cm
sygnowany p.d.: M.G.W.

KUTER WŚRÓD FAL, lata 1903-1906

olej, tektura,
35 x 50 cm
sygnowany l.d: M. G. W.

W GÓRACH KAUKAZU, ok. 1885

olej, płótno,
70 x 51 cm
sygnowany p.d: M. G. Wywiórski
Na odwrocie, na górnej listwie krosna numer: 9391. Ponadto resztka starej nalepki z nieczytelnym fragmentem tekstu w języku niemieckim.

Pejzaż zimowy z jeziorem

Olej, płótno, 74 x 124 cm,
sygn. l.d. M.G. Wywiórski Trzebów

Listopad

olej, płótno,
152 x 193 cm;
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski 1915
na odwrocie nalepka TPSP w Poznaniu z tytułem Listopad.

Trofeum

olej, tektura,
101 x 54,5 cm;
sygn. l. d.: M.G. Wywiórski

ALTANA, 1912

Olej, płótno naklejone na tekturę;
38 x 59,5 cm
Sygnowany l.d.: M.G.Wywiórski
Na odwrocie częściowo czytelny napis odręczny: "P......Ja....k.| Hr... M... K..b..kie.. | malowan. z natury w roku 1912 | przez Wywiórskiego"

Drzewa w parku (Dęby Rogalińskie)

węgiel/papier, 53 x 71 cm
sygnowany l. d.: `M. G. Wywiórski`
na odwrocie oświadczenie o autentyczności prof. S. Michałowskiego z 12.III.1948 r., Poznań.

liczba obiektów: 284