1 zł
2 600 000 zł

NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Bez tytułu, 1952 r.

atrament, tektura, 12,7 x 17,7 cm
sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski
dołączony certyfikat Fundacji Nowosielskich
praca reprodukowana w: Jerzy Nowosielski, Notatki. Część czwarta, katalog wystawy, Galeria Starmach, Kraków luty-marzec 2008, s. 20

cena wywoławcza: Wykup abonament

Bez tytułu, 1952 r.

sygn. i dat. na odwrocie: Jerzy Nowosielski 1952
praca reprodukowana w: Jerzy Nowosielski, Notatki. Część czwarta, katalog wystawy, Galeria Starmach, Kraków luty-marzec 2008,

MANDYLION Z EDESSY, lata 70. XX w.

olej, płótno
45 x 64,8 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: J. NOWOSIELSKI

Akt z lustrem, 1970

olej, płótno, 60 × 50 cm
sygnowany na odwrocie: śr. "Akt z lustrem | 1970 | Jerzy Nowosielski | 60 × 50"

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Warszawa
- kolekcja prywatna, Poznań
- Jerzy Nowosielski, Monografia kobiety. Obrazy z lat 1947-1997, Galeria u Jezuitów, Poznań 1997
Literatura:
- Jerzy Nowosielski, red. P. Cypryański, A. Szczepaniak, Galeria Starmach, Fundacja Nowosielski, Kraków 2003, il. s. 372, poz. kat. nr 462.
- Jerzy Nowosielski, Monografia kobiety. Obrazy z lat 1947-1997, Galeria u Jezuitów, Poznań 1998, reprodukcja obrazu na okładce

Gimnastyczki, lata 50. XX w.

akwarela, ołówek, papier, 43,5 × 45,5 cm

Wnętrze sakralne

sygn. na odwrociu
tusz, papier
21x9.5 cm

Martwa natura, 1998 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 92 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'J.NOWOSIELSKI 1998 r.', opisany l.d.: 'e/a'

Akt, 1999 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 87 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'J.NOWOSIELSKI 1999 r.', opisany l.d.: '8/50'

Prorok na skale, 1999 r.

serigrafia barwna/papier, 81 x 70 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'J.NOWOSIELKI 1999r', opisany l.d.: '18/50'

AKT, 1997 r.

serigrafia barwna/papier, 61 x 79 cm w świetle passe-partout
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: Jerzy Nowosielski 1997
opisany l.d.: 25/50

Obraz dwustronny: Dwie dziewczyny, Kąpiel, 1951 r.

olej/płótno, 68 x 100 cm

- zakup w Galerii Starmach, lata 90. XX w.

Okręt

olej/płótno, 80 x 120 cm
sygnowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI'

MARTWA NATURA, 1992

olej, płótno, 65 x 92 cm
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI 1992

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Polska
Galeria Inny Świat, Kraków
własność artysty

Akt kobiety, 1995

serigrafia barwna, papier; 42,5 x 38 cm (wymiar kompozycji),
45 x 40 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. d.: II/20/50 JERZY NOWOSIELSKI 95 (ołówkiem).

Bez tytułu (Cerkiew / Ikonostas), 1990

gwasz, długopis, karton; 32,5 x 23 cm;
Praca posiada certyfikat z Fundacji Nowosielskich w Krakowie.

Cerkiew / Ikonostas, ok. 1950

ołówek, papier; 14,5 x 22,5 cm;
sygn. na odwrocie p. d.: J. Nowosielski;
na odwrocie drukowany napis.
Rysunek posiada potwierdzenie autentyczności z Fundacji Nowosielskich w Krakowie z 7 stycznia 2014 r.

Bez tytułu (Hajnówka), 1970,

ołówek, akryl/tektura, 49,1 x 69,6 cm,
sygnowany i datowany w prawym dolnym rogu: 'J. NOWOSIELSKI 1970 HAJNÓWKA' i opisany na odwrociu: 'Hgj Hajnówka'

ŚWIĘCI PRAWOSŁAWNI

GRECKI ŚWIĘTY PRAWOSŁAWNY, 1972
akryl, kamień naturalny
6 x 5,4 cm, okrągła oprawa drewniana, śr. 10 cm

TEOLOGOS TRATIŁAT - ŚWIĘTY PRAWOSŁAWNY, 1972
akryl, kamień naturalny
6 x 7 cm, oprawa drewniana 9,8 x 11,8 cm

akryl, kamień naturalny
4 x 3,5 cm, oprawa drewniana 9 x 6,8 cm

PRZEMIENIENIE - PROJEKT POLICHROMII KOŚCIOŁA POD WEZWANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO W TYCHACH, ok. 1982

akwarela, gwasz, atrament pióro, ołówek, papier kremowy
28,5 x 17 cm (w świetle passe-partout)
na odwr. liczby oł.

liczba obiektów: 1183