1 zł
2 600 000 zł

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret brunetki

litografia barwna, papier;
49,5 x 34,5 cm (wymiar kompozycji);
sygnowana w kompozycji p. g.: Kisling, opisana ołówkiem l. d.: H.C. / 25 "W" / M.K.
oraz p. d.: owalny wycisk ATELIER KISLING i podpis ołówkiem: Jean Kisling

cena wywoławcza: Wykup abonament

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kosz z rybami

litografia barwna, papier; 45 x 56,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. na płycie l. d.: Kisling, opisany ołówkiem l. d.: 20/25 oraz p. d.: owalny wycisk ATELIER KISLING i podpis ołówkiem: Jean Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret kobiety, 1951 r.

litografia barwna/papier, 28 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany na kamieniu l.g.: 'Kisling | 1951'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Półakt, 1947 r.

litografia barwna/papier, 75 x 54,5 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany na kamieniu p.g.: 'Kisling | Paris | 1947'
sygnowana ołówkiem p.d.: 'Jean Kisling' na owalny wycisku 'ATELIER | KISLING', opisany l.d.: 'XXXV | L'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w wazonie

litografia barwna/papier, 48,5 x 38 cm (w świetle oprawy)
sygnowany na kamieni l.g.: 'Kisling'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ryby w koszu

sygnowany na kamienu l.d.: 'Kisling'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w wazonie

gwasz na kollotypii, papier, 77 × 58,5 cm
sygn. l. d.: Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Macierzyństwo

litografia barwna, papier, 29 × 20 cm (odcisk płyty)
sygn. i dat. na kamieniu l. d.: Kisling 1952

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Chłopiec w niebieskim berecie

litografia barwna, papier, 59 × 44,5 cm (odcisk płyty)
sygn. i dat. na płycie l. d.: Kisling/ Sanary/1948 oraz l. d.: H.C "W" (?)/25
oraz w p. d.: sucha pieczęć: ATELIER/KISLING wraz z dopisanym ręcznie: Jean Kisling (syn artysty) u dołu dodatkowo napis

KISLING Mojżesz (1891-1953)

KWIATY W WAZONIE

olej, płótno, 46 x 33 cm
sygn. l.d.: M. Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret chłopca

litografia, papier; 60 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
l. d. ołówkiem nakład: 71/150,
p. d. ołówkiem suchy tłok: ATELIER KISLING oraz napis ołówkiem: Jane Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt kobiecy w popiersiu,1951

olej, płótno; 24 x 16,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kisling / 1951
Na odwrocie nalepka Z GALERII Cadres E. Bouche z Chabreloche z odręcznym napisem: 5F 35X27/Ref?beige

Obraz posiada potwierdzenie autentyczności Jeana Kislinga, syna malarza, wystawione 9.06.2007. Praca została wystawiona do sprzedaży w domu akcyjnym YANN LE MOULE, Soci.t. de ventes aux ench.res w Paryżu 22.10.2007. W wydanym katalogu obraz występuje pod tytułem: "Jeune femme en buste" s.12-13

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Macierzyństwo (1952)

sygn.dat.na kam.l.d.
litografia barwna, 29x20.2 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt

olej, płótno, 55 × 46 cm
sygn. p. g.: Kisling
na odwrocie nalepka z Bienalle w Wenecji z 1932 r.
XVIII Biennale Sztuk Pięknych, Wenecja, lipiec-sierpień 1932
Opisywany:
J. Kessel, J. Kisling, Kisling, Turin-Paris, 1971, 128
Wybrana literatura:
G. Charesol, Moise Kisling, Paris 1948

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Bouquet d'anémones dans un vase

olej, płótno, 33 x 41 cm
sygn. l.d: Kisling

Wystawy:
Chagall and the circle of jewish painters of the 20the century, Wally Finlay Galleries, Palm Beach, grudzień 2013-styczeń 2014, reprodukcja w katalogu s.28-29

Do zakupu będzie dołączony certyfikat wystawiony przez Jeana Kislinga.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Dahlias

olej, płótno
65 x 50 cm
sygn. l.d: Kisling
na odwrocie nieczytelny podpis odręczny

Proweniencja:
Galerie de la Présidence
Kolekcja prywatna

Bibliografia:
Jean KISLING, Kisling 1891 - 1953, Turyn, 1982, nr 19, reprodukowany s. 194

Do zakupu będzie dołączony certyfikat wystawiony przez Jeana Kislinga z datą 15 maja 1973.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Włoski chłopiec, 1924 r.

olej/płótno, 83 x 65 cm
sygnowany l.d.: 'Kisling'

-Collection Brooks, Paryż
-Galerie Van Leer, Paryż
-Collection Eva Greenspan, Londyn
- J. Kessel i J. Kisling, Kisling 1891-1953, Turin 1971, vol. I, s. 107, nr 46

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Cyganka

litografia barwna, papier, 58,8 × 47 cm (odcisk płyty),
63 × 50 cm w świetle passe-partout
sygn. na kamieniu l. d.: Kisling, l. d.: V/L
oraz w p. d.: sucha pieczęć: ATELIER/KISLING
wraz z dopisanym ręcznie: Jean Kisling (syn artysty)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret kobiety

litografia barwna/papier, 27,5 x 18,2 cm (zadruk)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret chłopca

litografia barwna/papier, 26,8 x 21 cm (zadruk)

liczba obiektów: 475