1 zł
2 600 000 zł
/10

GRONOWSKI Tadeusz (1894 - 1990)

Akt (1964)

sygn. dat. p.d.
olej, sklejka
113.5x62

cena wywoławcza: Wykup abonament

Ex libris Adam Zarzecki.

Cynkotypia na ark. 12,7x8,2 cm z 1923 (Roznegliżowana niewiasta z książką w dłoni atakowana w sypialni przez gigantycznego homara. Sygn. monogramem T.G. Druk w kolorze karminowym. Ślady kleju na odwrocie, niewielki ubytek narożnika poza kompozycją)

(Scena do Świtezianki).

Grafika wypełniona akwarelą sygn.: "T. Gronowski".
Format: 26,5 x 48 cm. Akwarela w passe-partout.
Stan b. dobry.

Projekt kostiumu scenicznego dla Leny Żelichowskiej

Gwasz, papier, 36 x 25 cm,
sygn. p.d.: Gronowski (19)34

Trzy Gracje

kredka, papier, 22 x 28 cm (w świetle oprawy)

Akt potrójny

kredka, brystol
30,5 x 20,5 cm

Akt,1959

Olej, sklejka;
159 x 69,4 cm
sygn.p.d.: gronowski/1959

Postć, lata 50.

tusz, papier, wymiary w świetle passe-partout: 22,5 x 19,5 cm
sygn. l.d.: monogramem wiązanym: TGr.
na odwrociu ołówkiem: rys. Tadeusza Gronowskiego / lata 50-te

Kompozycja abstrakcyjna

tempera/karton, 30,5 x 22 cm w św. p. p.
dat. p. d.: `27/IV/76`

Kobieta i faun, lata 70-te

akwarela, tusz/papier, 24 x 33 cm w św. p. p.
nr p. d.: `4`

Abstrakcja

kredka/papier, 12,5 x 24 cm w św. p. p.

Abstrakcja

kredka/papier,
12,5 x 24 cm w św. p. p.

PLAKAT MAZOWSZE

Gwasz, sklejka, papier; 100 x 82,5 cm
Na odwrocie na sklejce cyfra XIII, nalepka wystawowa: Выставочны [...uszkodzenie nalepki] | Союза Советских Художник [...uszkodzenie nalepki] | Название Плакат "Мазовше"

AKT PODWÓJNY - projekt plakatu, l. 60. XX w.

ołówek na papierze, 61,5 x 84 cm,
na odwrocie (ręką artysty): "Szkice ołówkowe", "Projekt plakatu dla MKiSz [Ministerstwa Kultury i Sztuki]".
Wystawiany: "Tadeusz Gronowski 1894-1990", Willa Struvego, I-II. 1991

PLAKAT MAZOWSZE

Akt potrójny

kredka, papier,
30,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)

Trzy gracje

kredka, papier,
22 x 28 cm (w świetle passe-partout)

PROJEKT KOSTIUMU SCENICZNEGO DLA LENY ŻELICHOWSKIEJ, 1934

gwasz na papierze, 36 x 25 cm, sygnowany u dołu "gronowski 34" oraz po lewej, ołówkiem: "Żelichowska"

PEGAZ I NIMFA, 1965

gwasz, brystol naklejony na sklejkę, 86 x 122 cm
sygnowany p.d.: "Gronowski 65"

/10
liczba obiektów: 199