1 zł
2 600 000 zł

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Generał Henryk Dąbrowski na czele Legionów Polskich we Włoszech, 1895 r.

akwarela/papier, 27 x 21 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Juliusz Kossak | 1895`
na odwrociu orzeczenie o autentyczności z dn. 16.VI.1946 r., podpisane przez dr Zbigniewa Bocheńskiego i dr Kazimierza Baczkowskiego

Estymacja: 30 000 - 40 000 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Szkice

akwarela, ołówek, papier, 29 × 21 cm w świetle oprawy
u dołu: Koropiec na odwrocie napis: Kartka z teki szkiców włas. Pani Maryi z Kisielnickich/Kossakowej oraz fragment nalepki.
Pochodzenie: Ze zbiorów Marii Kossakowej (z d. Kisielnicka), żony Wojciecha Kossaka, synowej Juliusza.

Estymacja: 18 000 - 20 000 zł

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

KOŃSKI TARG NA PRADZE, przed 1869

Ołówek, papier; 20,5 x 33 cm
Pod rysunkiem napis piórem: Autentyczny rysunek ś.p. mojego Ojca Juliusza | do kompozycji "Targ na Konie na Pradze" | Wojciech Kossak

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

PYTANIE O DROGĘ, 1894

Akwarela, gwasz, papier; 23,5 x 20 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: JKossak | 1894
Na odwrocie przedwojenna nalepka Polskiej Spółki Pozłotników w Warszawie
Reprodukowany w: Tadeusz Olszański, Juliusz Kossak, Kraków, 2000, poz. 451

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Wjazd cesarza Franciszka Józefa do Krakowa, ok. 1890

chromolitografia, papier;
47 x 58 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d.: Juliusz Kossak / 1880. / Seitz Wadsbeck chrom.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Ostatni z Nieczujów na pielgrzymce, 1887

akwarela, papier; 25,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Juliusz Kossak 1887
na odwrocie nalepka: Tow. Przyjacioł sztuk Pięknych w Krakowie/ Nr Katalogu 114./ Wystawa Pośmiertna/ Juliusza Kossaka/ 1899 r./Obraz "Ostatni z Nieczujow/ na pielgrzymce" akw. 33 x 26 cm /Właściciel: Niemiecki Nieczuja Teodor/ w Krakowie

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Po polowaniu na zająca, 1883 r.

akwarela, papier,
37 × 55 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Juliusz Kossak/1883

Estymacja: 190 000 - 220 000 zł

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Amazonka

ołówek, papier; 36 x 30 cm ( w świetle oprawy);
napis u dołu: oryginalny rysunek, ręki św. p. mojego Ojca Juliusza/ Wojciech Kossak/ 1917 oraz podpis

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Wjazd cesarza Franciszka Józefa do Krakowa

ok. 1890 - wg akwareli z 1880
chromolitografia, papier, 47 x 57,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d.: Juliusz Kossak/ 1880. / Seitz Wadsbeck chrom.
Znana "litografiarnia" - Kunstanstalt G.W. Seitz, Hamburg-Wandsbek.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Ruski orszak weselny z panem Zagłobą

sepia, gwasz, papier, 37,5 x 55 cm,
sygn. p.d.: Juliusz Kossak /1886

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Uciekający oficer w mundurze Formacji Krakusów (1840-1844)

akwarela, gwasz, papier, 18,8 x 19,5 cm,
sygn. p.d.: JK (monogram wiązany)

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

na odwrocie nalepka: Tow. Przyjaciół sztuk Pięknych w Krakowie/ Nr Katalogu 114./ Wystawa Pośmiertna/ Juliusza Kossaka/ 1899 r./Obraz "Ostatni z Nieczujów/ na pielgrzymce" akw. 33 x 26 cm /Właściciel: Niemiecki Nieczuja Teodor/ w Krakowie

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Wjazd cesarza Franciszka Józefa do Krakowa,

ok. 1890 - wg akwareli z 1880 roku
chromolitografia, papier; 47 x 57,5 cm (w świetle oprawy);
Obraz opracowano do druku w słynnej

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Polowanie par force, 1897 r.

akwarela/papier, 34 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: ` Juliusz Kossak | 1897`

Estymacja: 50 000 - 75 000 zł

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Scena na targu (1880)

sygn. dat. l.d.
akwarela, papier
35x49.5 cm

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Amazonka na koniu

akwarela, ołówek, papier; 31 x 24 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JKossak /1893
Na odwrocie potwierdzenie autentyczności obrazu wystawione przez dr. Kazimierza Buczkowskiego z 15 VI 1959 r.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Potyczka pod Iłżą, lata 90. XIX w.

Akwarela, papier; wym. w świetle oprawy: 67 x 45 cm; sygn. l.d.: Juliusz Kossak. Na odwrocie potwierdzenie autentyczności pracy przez syna artysty, Tadeusza Kossaka, oraz spisana przez niego obszerna informacja o przebiegu bitwy. Zbliżona kompozycyjnie praca znajduje się w Muzeum Narodowym w Krakowie (por. K. Olszański, "Juliusz Kossak", Wrocław 1988, poz. 599).

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Polowanie

akwarela, papier, 44,2 x 54 cm,
sygn. p.d.: Juliusz Kossak 1854

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Zespół rysunków

1. Mohort prezentujący stadninę, 1858; ołówek, papier; wym.: 39,5 x 54 cm; szkic nie sygn.;
2. Mohort orze ziemię, w którą wbita jest szabla, 1882; ołówek, papier; szkic wg "Mohorta" W. Pola; wym.: 42,5 x 52 cm;
3. Z rozkazu króla mam oddać tę zbroję i konia z rzędem, 1882; ołówek, papier; szkic wg "Mohorta" W. Pola; wym.: 44 x 51,5 cm;
4. Próba lancy przed Napoleonem, 1885; ołówek, papier; wym.: 44 x 61 cm; nie sygn.
5. Postój przy drodze; ołówek, papier; wym.: 42 x 61 cm; nie sygn.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Ranny oficer

Ołówek, papier; wym.: 24 x 27,5 cm; nie sygn.; papier naklejony na tekturę; pod kompozycją oświadczenie Wojciecha Kossaka: Oryginalny rysunek mego śp. Ojca Juliusza - Wojciech Kossak, oraz pieczęć sygnetowa artysty.

liczba obiektów: 438